Usuwanie zmarszczek preparatem Dysport

Zabiegi z zastosowaniem iniekcji toksyny botulinowej typu A są przeprowadzane od wielu lat. Do usuwania zmarszczek mimicznych zaczęto je wykorzystywać pod koniec XX wieku, a w 2002 roku uzyskały akceptację FDA, stając się oficjalnie środkiem do niwelowania oznak starzenia skóry. Obecnie lekarze stosują kilka produktów na bazie toksyny botulinowej. Jednym z nich jest Dysport firmy Medicis Corporation.

Czas czytania
2 min.

Dysport to preparat, którego receptura opiera się na toksynie botulinowej. Od najbardziej znanego konkurenta, Botoxu, różni go sposób dawkowania, zaś oba produkty dają podobne efekty. Brytyjscy naukowcy opracowali go na początku lat 90-tych w celu leczenia schorzeń okulistycznych i neurologicznych. Od tego czasu Dysport był wielokrotnie stosowany w ramach terapii nerwowych tików i skurczy mięśni twarzy oraz szyi. Przy jego pomocy leczy się też nadpotliwość i migreny. Przede wszystkim jednak służy osobom chcącym odmłodzić swój wygląd – jest wykorzystywany w niechirurgicznych zabiegach rozluźniania mięśni na czole, co w rezultacie daje efekt wygładzenia zmarszczek.

Zabieg z użyciem Dysportu trwa krótko, jest bezbolesny (pacjenta znieczula się kremem Emla) i cechuje się dużą skutecznością w usuwaniu zmarszczek mimicznych. Jednocześnie jego łagodne działanie przysparza mu rosnącej popularności wśród osób zainteresowanych odmładzaniem twarzy.

Różnice między preparatami Botox a Dysport

Botox, preparat produkowany przez firmę Allergan, od kilkunastu lat miał monopol na rynku Ameryki Północnej. Dysport (dzieło Medicis Corporation), jako jego konkurent, wymusił obniżenie cen zabiegów z zastosowaniem toksyny botulinowej, a także dał pacjentom możliwość wyboru.

Oba preparaty opierają się na bazie toksyny botulinowej typu A. Oba z równą skutecznością usuwają zmarszczki, kurze łapki i linie mimiczne na czole i między brwiami. Jaka jest zatem między nimi różnica? Jak twierdzi dr Daniel Radin z Radin Skin Centre w Ontario, Dysport można porównać do Botoxu, tyle że z przyspieszonym czasem działania. Jest dedykowany osobom chcącym szybko uzyskać efekty – jest idealny np. dla ludzi planujących ślub. Rezultaty iniekcji preparatu można dostrzec już po upływie 3 dni, podczas gdy efekty terapii z użyciem Botoxu zaczynają być widoczne po tygodniu lub więcej. Działanie Dysportu jest nieco dłuższe niż jego odpowiednika – według FDA utrzymuje się w skórze do 4 miesięcy, podczas gdy Botox od 3 do 4 miesięcy.

Jak twierdzą lekarze wykonujący zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej, oba preparaty różni także wielkość cząsteczek. Ponieważ w Dysporcie są mniejsze, inne są jednostki podawania receptury – w przeliczeniu 50 jednostek preparatu Dysport odpowiada 20 jednostkom Botoxu. Zabieg z zastosowaniem Dysportu daje łagodniejsze efekty, stąd jest chętnie wybierany przez ludzi, którzy nie chcą przechodzić przez etap zbytniego ściągnięcia skóry, odczuwany podczas pierwszych tygodni po zabiegu z Botoxem.

Źródło: dysport.com, dysport.co.nz, The Windsor Star

Inne przydatne linki


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Nie opuszczaj
nas jeszcze!
Sprawdź, jak zdobyć smartwatcha dzięki akcji Krokodyl!
Usuwanie zmarszczek botoksem

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…