Infolinia: 801 002 125 lub +4822 417 40 00
Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00
Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed zapewnia pacjentom skuteczne leczenie i efektywne zabiegi, wykonywane w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze. Dbając o komfort pacjentów nasze gabinety wyposażyliśmy w nowoczes… więcej
Klinika Chirurgii Endoskopowej Endomedical to wyspecjalizowana placówka oferująca pacjentom nowatorskie metody leczenia złamań kończyny dolnej i górnej. Wykorzystujemy techniki endoskopowe i artroskopowe w przeprowadzaniu chirurgicznych zabiegów u chorych z u… więcej
Trwa ładowanie wyników...
Pokój konsultacyjny przy gabinecie chirurgi plastycznej

Obliteracja żylaków kończyn dolnych

Obliteracja (inaczej skleroterapia) to metoda leczenia niewydolności żylnej polegająca na doprowadzeniu do stanu zapalnego zmienionego chorobowo naczynia. Jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. W jej trakcie lekarz podaje specjalną substancję obliterującą do światła niewydolnej żyły, co w konsekwencji wywołuje odczyn zapalny ściany naczynia, a następnie jego zwłóknienie i zarośnięcie.

Zabieg trwa ok. 15 minut i jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Zazwyczaj stosuje się terapię z poprowadzeniem od kilku do kilkunastu wkłuć przy użyciu cienkiej igły. Po zakończeniu procedury należy nosić pończochy przeciwżylakowe o stopniowanym ucisku. Terapia nie wymaga ograniczenia aktywności pacjenta ani rekonwalescencji.

Leczenie niewydolności żylnej w Poznaniu

Skleroterapia piankowa cieszy się rosnącą popularnością wśród osób cierpiących na żylaki kończyn dolnych. Przeprowadzają ją lekarze, którzy przeszli odpowiednie kursy i posiadają certyfikaty uprawniające do stosowania tej techniki. Wśród nich można wymienić lek. med. Przemysława Trzeciaka z Instytutu Zdrowia i Urody ASPAZJA w Poznaniu, dermatologa-wenerologa z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Jest członkiem Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej, należy również do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Regularnie uczestniczy w szkoleniach i kursach doskonalących, bierze również aktywny udział w konferencjach naukowych. Wraz z nim pacjentów Instytutu przyjmuje lek. med. Justyna Kursa-Orłowska, dermatolog i wenerolog oraz autorka licznych publikacji z dziedziny dermatologii. Doświadczenie zdobywała podczas wieloletniej pracy na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu wojewódzkim w Poznaniu, gdzie zajmowała się leczeniem schorzeń skórnych.

Kolejnym specjalistą zajmującym się wykonywaniem skleroterapii piankowej w Poznaniu jest dr n. med. Piotr Matyb (Gabinet Chirurgiczny Medic Laserplus), specjalista chirurgii ogólnej II stopnia. W swoim gabinecie oferuje usługi z zakresu flebologii i proktologii, a także przeprowadza chirurgiczne leczenie schorzeń skórnych. Przyjmuje pacjentów również w NZOZ Grunwald – w ramach poradni chirurgicznej.

Ośrodek Art-Medica zaleca skleroterapię piankową pacjentom z drobnymi żylakami oraz tzw. teleangiektazjami (pajączkami). Przeprowadzaniem terapii zajmuje się prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis, specjalizujący się w chirurgii ogólnej i naczyniowej. Jest członkiem kilku prestiżowych stowarzyszeń medycznych, wśród których można wymienić Polskie Towarzystwo Flebologiczne (Członek Zarządu), Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej (Członek Zarządu) oraz Europejskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej (przedstawiciel Polski w Zarządzie). Zgłębiał wiedzę medyczną w kraju i za granicą, w tym w klinikach w Rotterdamie, Aalst, Lund i Kuopio. Chirurgiem ogólnym kliniki jest również dr n. med. Jacek Brzeziński.

Następna placówka to Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków „VENAVITA” (Poznań-Kołacz). Kierownikiem kliniki i jednocześnie lekarzem wykonującym zabiegi jest lek. med. Krzysztof Błachowiak, specjalista chirurgii i flebologii mogący się poszczycić kilkunastoletnim doświadczeniem w leczeniu schorzeń żył. Odwiedzającym go pacjentom oferuje wiele metod leczenia żylaków kończyn dolnych – prócz skleroterapii piankowej wykorzystuje nowoczesne systemy laserowe, stosuje metodę Mullera oraz kriochirurgię. Zaawansowane zmiany naczyniowe leczy chirurgicznie.

Poznańskie kliniki oferujące leczenie żylaków

Skleroterapia piankowa to technika zabiegowa znajdująca się w ofercie poznańskiej Kliniki Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed. Podczas leczenia specjaliści posługują się systemem podświetlania naczyń (np. VeinLite) lub aparatem USG. Zespół medyczny ośrodka zaleca obliterapię osobom z obciążeniami ogólnymi, pacjentom z refluksem w zakresie żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej oraz osobom z drobnymi zmianami chorobowymi w układzie żylnym.

Kolejna klinika oferująca skleroterapię piankową żylaków kończyn dolnych to Derma Solutions. W ośrodku zabieg przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalistycznego podświetlenia naczyń lampą diodową. Ostrzykiwanie jest zazwyczaj łączone z kompresjoterapią, by wzmocnić efekt procedury. Zabiegi wykonuje dr Jarosław Adamczak, do zespołu medycznego należy również mgr Maria Stefaniak, kosmetolog.

Jeszcze jedną poznańską placówką, w której osoby zmagające się z żylakami znajdą pomoc, jest Centrum Medyczne neoMedica. Skleroterapia piankowa jest jedną z kilku wykorzystywanych w ośrodku metod leczenia niewydolności żylnej.

Skleroterapia piankowa – gdzie, u kogo i za ile?

Sala operacyjna w Solumed

Poznańskie kliniki chirurgii cieszą się sporym powodzeniem wśród pacjentów, nie tylko z kraju, lecz również z zagranicy. Cudzoziemców z Niemiec, Szwecji i Norwegii przyciąga bogata oferta tutejszych placówek oraz przyjazne stawki. Klinika Solumed przeprowadza skleroterapię piankową w cenach zaczynających się od 250 złotych, podczas gdy za tego typu leczenie w Wielkiej Brytanii trzeba zapłacić m.in. £150, czyli ok. 740 zł (takie stawki można znaleźć na stronie cliniccompare.co.uk). Wizytę w klinice obcokrajowcy chętnie łączą z wypoczynkiem w mieście i zapoznawaniem się z jego atrakcjami. Poznań ma czym kusić, począwszy od Jeziora Maltańskiego, a skończywszy na zabytkach Starego Miasta, nic więc dziwnego, że przyjeżdża tu coraz więcej zagranicznych turystów medycznych.

Skleroterapia piankowa żylaków kończyn dolnych - ceny w Poznaniu na tle innych miast

Dodaj komentarz do artykułu pt. "Skleroterapia piankowa żylaków kończyn dolnych w Poznaniu"

Skleroterapia piankowa żylaków kończyn dolnych w Poznaniu - kliniki na mapie

Na poniższej mapie prezentujemy kliniki i gabinety spełniające kryteria wyszukania. Mapa ułatwia wybór placówki medycznej o jak najdogodniejszej lokalizacji. Aby poznać szczegóły placówki, kliknij w pinezkę.
Dokładamy starań, aby położenie prezentowanych na mapie klinik i gabinetów było zgodne z rzeczywistością. Za określenie dokładnego położenia placówek medycznych Tourmedica nie ponosi odpowiedzialności.