O specjaliście

Dr n. med. Jacek Winczakiewicz jest absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, którą ukończył w 1983 roku, uzyskując tytuł lekarza medycyny. Zaraz po otrzymaniu dyplomu rozpoczął pracę w Klinice Chirurgii Ogólnej w Toruniu, stanowiącej filię Bydgoskiej Akademii Medycznej. Pracował tam do 1999 roku. Doskonalił umiejętności praktyczne i jednocześnie intensywnie pogłębiał wiedzę z zakresu chirurgii. W 1992 roku złożył egzamin specjalizacyjny w CMKP w Warszawie, uzyskując specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej. Kilka lat później, w 1997 roku, w Akademii Medycznej w Bydgoszczy przedstawił rozprawę doktorską z zakresu operacyjnego leczenia przepuklin. Przyznano mu za nią tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Swój dyplom lekarski nostryfikował w USA. Praktykował również w Niemczech, gdzie poznawał nowoczesne tajniki chirurgii. Jest członkiem Kujawsko-Pomorskiej Izby Lekarskiej w Toruniu, oprócz tego należy do prestiżowych stowarzyszeń naukowych skupiających wybitnych lekarzy. Między innymi, jest członkiem Polskiego Klubu Przepuklinowego, Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Wspólnie z dr M. Borkiewiczem założyli i prowadzą Prywatne Centrum Chirurgii Winczakiewicz-Borkiewicz w Toruniu.

Osiągnięcia lekarza

Jednym z największych osiągnięć dr Winczakiewicza jest otrzymanie w 2004 roku I nagrody za napisaną wspólnie z dr Borkiewiczem pracę pt.: "Reentry ways in varicose disease". Owa praca została uznana za najlepszą na Europejskim Forum Żylnym (European Venous Forum), skupiającym flebologów z wszystkich europejskich krajów. Nie był to pierwszy raz, gdy wiedza specjalisty została doceniana nie tylko przez pacjentów, zadowolonych z efektów leczenia w jego gabinecie, ale i przez innych lekarzy. W 2002 roku w Bydgoszczy odbyło się  III Spotkanie Polskiego Klubu Przepuklinowego, podczas którego dr Winczakiewicz wraz z drugim toruńskim chirurgiem, dr Markiem Jackowskim, przeprowadził pokazowe operacje. Wybrano właśnie ich przez wzgląd na doświadczenie i umiejętności obu lekarzy, a udział w zjeździe zapowiedziało wtedy ok. 200 polskich chirurgów specjalizujących się w leczeniu przepuklin. Dr Winczakiewicz regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych, podczas których dzieli się wiedzą, prowadząc wykłady. Wśród licznych zjazdów, w których wziął udział, można wymienić XIX Konferencję Naukowo-Szkoleniową Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, która miała miejsce w 2003 roku w Szczyrku, oraz zorganizowane w 2006 roku w Warszawie sympozjum naukowe na temat: „Defekty estetyczne twarzy i ciała". Pojawił się na nim, zaproszony przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, i wygłosił wykład „Żylaki kończyn dolnych – kompleksowe podejście gwarancją dobrych efektów kosmetycznych". Uczestniczył również w V Jubileuszowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, zorganizowanym w Bydgoszczy w 2006 roku, a rok później był gościem i prelegentem spotkania Toruńskiego Klubu Rotariańskiego (Rotary Club Toruń). Wziął także udział w XXIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej PTF "Niepowodzenia we flebologii" (Szklarska Poręba, 2011).

Dr Winczakiewicz jest również autorem i współautorem licznych artykułów naukowych. Należy do nich rozdział pt.: „Optyczne metody wczesnego wykrywania nowotworów", który można znaleźć w 1 tomie pracy „Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna : stan badań w Polsce", wydanym w 1994 roku. W 2000 roku w czasopiśmie "Proceedings of SPIE – the International Society for Optical Engineering"opublikowano jego prace: "Diagnostic potential of ultraviolet laser – induced autofluorescence of stomach tissues" oraz "In vitro measurements of ultraweak luminescence of human malignant tumours and healthy tissues". Jego artykuły oraz prace, które współtworzy, pojawiają się także w Przeglądzie Flebologicznym. Między innymi, w 2006 roku opublikowano w nim pracę zbiorową pt.: "Ocena histopatologiczna tkanki płucnej szczura po skleroterapii piankowej aetoxysclerolem", rok później kolejną, kórej był współautorem – „Wybrane aspekty histologiczne i fizjologiczne w organizmie szczura po zastosowaniu pianki obliterującej podanej metodą Tessariego do żyły Vena saphena lateralis". Prace wykonał dr Andrzej Kołakowski wraz z dr Winczakiewiczem i dr Borkiewiczem na Uniwersytecie im. M. Kopernika w Toruniu

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. J. Winczakiewicz

Doktor Winczakiewicz specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii ogólnej. Zajmuje się leczeniem żylaków kończyn dolnych, a także wykonuje rzetelne i dokładne badania naczyniowe – między innymi, przeprowadza szeroki zakres badań diagnostycznych USG (ultrasonografię). Pacjenci w jego gabinecie mogą liczyć również na diagnostykę endoskopową, w tym na badania oceniające stan jelita grubego, czyli sigmoidoskopię i kolonoskopię. Zajmuje się też gastroskopią. Jedną z jego specjalności jest leczenie przepuklin u dorosłych i dzieci, w tym także przepuklin nawrotowych. Oferuje kompleksowe leczenie choroby hemoroidalnej (guzków krwawniczych), schorzeń sutka i tarczycy. Oprócz tego znajdą u niego pomoc osoby z ogniskowymi schorzeniami skóry takimi jak znamiona, brodawki czy też nowotwory.


Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…