AmaDent

4,5 / 5  - 2 opinie
Wygląd zewnętrzny Ama Dent Oferta, ćwiczenia, zabiegi Ama Dent Oferta, ćwiczenia, zabiegi Ama Dent Oferta, ćwiczenia, zabiegi Ama Dent AmaDent - logo

Opis placówki

Specjalistyczna praktyka implantologiczna Iwony Sozańskiej Amadent, to nowoczesny gabinet, w którym pacjenci otrzymają pomoc z niemal każdej dziedziny stomatologii. Klinika powstała w Zielonej Górze z myślą o osobach, którym zależy na białym i zdrowym uśmiechu. Oferuje bezpieczne, estetyczne i nowoczesne rozwiązania protetyczne wykonane na implantach m.in.  szwedzkiej firmy Astra Tech, używanych przez implantologów na całym świecie i znanych z najlepszej dokumentacji naukowej. Ponadto wykonuje się tu zabiegi ze stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej, a także endodoncji i diagnostyki radiologicznej. Pomoc tutaj znajdą również najmłodsi pacjenci. Dzięki połączeniu wiedzy i umiejętności wykwalifikowanego personelu oraz nowoczesnej aparatury i najlepszych jakościowo materiałów jesteśmy w stanie zapewnić Państwu najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo.

W Amadencie dba się o jak najwyższy standard leczenia. Dla Państwa wygody gabinety są klimatyzowane, a prócz tego wyposażone w nowoczesny sprzęt. Między innymi praktyka posiada amerykański cyfrowy aparat do zdjęć rentgenowskich firmy Gendex, charakteryzujący się wyjątkową czułością (wykonuje zdjęcia z wykorzystaniem 10 razy mniejszej dawki  promieniowania niż standardowy aparat). Diagnostykę lekarską w gabinecie wspomaga system radiografii cyfrowej Visualix, a w trakcie zabiegów ma zastosowanie szereg nowoczesnych urządzeń, w tym fizjodyspenser do przygotowywania łoża pod implanty, Endopilot – supernowoczesny aparat do opracowania i precyzyjnego pomiaru długości kanałów korzeniowych czy BeeFill do wypełniania kanałów zębowych płynną gutaperką.

Kierująca gabinetem lek.stom. Iwona Sozańska nieustannie poszerza swoje kwalifikacje, biorąc udział w kursach, szkoleniach oraz sympozjach medycznych, zarówno w kraju jak i za granicą. Może się poszczycić dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu złożonych zabiegów stomatologicznych. W 2005 roku doskonaliła swoje umiejętności w zakresie wszczepiania implantów w Szpitalu Klinicznym w Santa Clara na Kubie, natomiast w Klinice Esparza Enclosed w Bogocie przeprowadzała zabiegi podnoszenia zatok szczękowych u kolumbijskich pacjentów.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Wysokiej jakości specjalistyczny sprzęt stanowi podstawowy element wyposażenia praktyki. Wszelkie używane urządzenia mają niezbędne certyfikaty oraz atesty medyczne. W Amadencie znajdują się m.in.:

 • Aparat 765DC firmy Gendex – urządzenie przeznaczone do wykonywania zdjęć wewnątrz jamy ustnej. Dzięki niemu stomatolog może wykonać fotografie pojedynczych zębów, elementów zgryzowych oraz zgryzowo-skrzydłowych.
 • System radiografii cyfrowej Visualix – wspomaga komputerowo diagnostykę lekarską, dzięki czemu przyśpiesza proces leczenia oraz pozwala na obniżenie dawki promieniowania, a lekarz otrzymuje potrzebny obraz zębów natychmiast po wykonaniu zdjęcia na ekranie komputera.
 • Lupy i podświetlane końcówki wiertarek stomatologicznych – narzędzia wykorzystywane podczas leczenia stomatologicznego, endodontycznego, protetycznego i implatologicznego. Obecnie praca w powiększeniu i z dodatkowym światłem to standardowe rozwiązanie w renomowanych gabinetach dentystycznych na całym świecie.
 • EndoPilot – elektroniczne, supernowoczesne urządzenie służące do określania długości i mechanicznego opracowania kanału. Wykorzystywane podczas leczenia kanałowego.
 • BeeFill – system do szczelnego wypełniania kanałów korzeniowych ciekłą gutaperką.
 • Fizjodyspenser Surgic – urządzenie służące do przygotowywania łoża w kości pod implant.
 • Autoklaw Melag Vacuclav – sprzęt najwyższej klasy pod względem jakości sterylizacji, służący do sterylizacji narzędzi stomatologicznych gorącą, sprężoną parą wodną.

Udogodnienia dla pacjentów

W naszym gabinecie staramy się dbać nie tylko o jakość usług, lecz również o komfort pacjentów. Dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa udogodnienia w postaci:

 • Klimatyzowanych pomieszczeń – do Państwa dyspozycji oddajemy klimatyzowany gabinet oraz poczekalnię.
 • Akceptacji kart płatniczych – posiadamy terminal płatniczy, dzięki czemu pacjenci mogą dokonywać opłaty za przeprowadzone u nas leczenie nie tylko gotówką, ale i kartą płatniczą.
 • Gabinetu przyjaznego dzieciom – oferujemy leczenie stomatologiczne zarówno dorosłych pacjentów, jak i dzieci.
 • Obsługi zagranicznych pacjentów – leczymy zarówno pacjentów z Polski, jak i osoby, które przyjechały do nas z innego kraju.
 • Podjazdu dla niepełnosprawnych

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w AmaDent w Zielonej Górze.

Konsultacje

Stomatologia

Ważna informacja

Prezentowany cennik AmaDent jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka, leczenie na raty,

Więcej o usługach w AmaDent

W ofercie gabinetu znajduje się szeroka gama usług stomatologicznych ze szczególnym uwzględnieniem implantologii i protetyki. Dzięki terapii implantologicznej nawet pacjent z całkowitym bezzębiem może odzyskać piękny, biały i zdrowy uśmiech. Zaletą implantów jest wysoka estetyka i komfort użytkowania. W przeciwieństwie do standardowej, ruchomej protezy, prace wykonane na implantach imitują naturalne zęby i są stabilne (implanty po okresie osteointegracji tworzą jedną całość z kością). Stosowane implanty są wykonane z biologicznie obojętnego tytanu, który nie nie powoduje uczuleń. Leczenie implantologiczne wymaga często przygotowania odpowiedniej ilości kości do osadzenia implantu w postaci odbudowy kostnej na grubość lub wysokość i w tym celu w tutejszym gabinecie również można wykonać zabieg odbudowy kości czy też podnoszenia zatoki szczękowej.

W tutejszym gabinecie przeprowadza się także leczenie kanałowe, będące często jedynym ratunkiem przed utratą zęba. Zabieg endodontyczny wymaga olbrzymiej precyzji, dlatego też w Amadencie używa się lup, podświetlanych końcówek wiertarek stomatologicznych oraz nowoczesnego sprzętu do pomiaru, opracowywania i wypełniania kanałów ( EndoPilot, BeeFill).

Oferujmy również usługi z zakresu stomatologii zachowawczej, profilaktyki oraz diagnostyki radiologicznej.

Placówka AmaDent została oceniona przez pacjentów umówionych na wizytę przez doradców Tourmedica.pl jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.5 w skali 5 stopniowej i została ustalona na podstawie opinii 2 pacjentów, którzy odbyli zabiegi w gabinecie.
100% opinii zweryfikowanych pacjentów Tourmedica.pl
Średnia ocena:

4,5

2 głosów zweryfikowanych pacjentów
Czytaj opinie
Ocena pacjentów Tourmedica.pl:
Znakomita:
(1)
(1)
Bardzo dobra:
(1)
(1)
Dobra:
(0)
(0)
Słaba:
(0)
(0)
Bardzo słaba:
(0)
(0)

Opinie pacjentów

Jan
24 stycznia 2018
5,0

Konkretnie

5,0 - Jan
Miła i fachowa obsługa. Rzeczowa konsultacja, dowiedziałem się co chciałem wiedzieć.
Dotyczy:  
Konsultacja implantologiczna (styczeń 2018)
Lekarz:  
lek. dent. Iwona Sozańska
 
Szczegóły
Kamila
30 listopada 2017
4,0

Opinia

4,0 - Kamila
Życzliwość
Dotyczy:  
Konsultacja implantologiczna (listopad 2017)
Lekarz:  
lek. dent. Iwona Sozańska
 
Szczegóły

Zespół

Właścicielką kliniki jest lek. dent. Iwona Sozańska, która praktykuje od 1985 roku. W 1989 roku uzyskała specjalizację ze stomatologii ogólnej, natomiast w 1998 roku – specjalizację II stopnia z protetyki stomatologicznej. Jej pasją aktualnie  stała się implantologia, która pozwala wdrożyć nowoczesne rozwiązania protetyczne bez niszczenia własnych zębów pacjenta. 

W związku z tym odbyła cały cykl szkoleń w różnych, renomowanych ośrodkach implantologicznych w kraju, zakończony w 2010 roku pomyślnym zdaniem egzaminu, dzięki czemu jej praktyka zyskała tytuł "Praktyki implantologicznej". Doświadczenie zawodowe lek. Sozańska nabywała, między innymi, w trakcie pracy w Szpitalu Klinicznym w Santa Clara na Kubie oraz w Klinice Esparza Enclosed w Bogocie.

Od 2003 roku wraz z doktor Sozańską pracuje doświadczona higienistka stomatologiczna Olga Nienadowska, która asystuje przy zabiegach implantologicznych, w pracy na cztery ręce, a także dba o sterylizację narzędzi i nienaganną czystość w gabinecie.

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w Ama Dent.

Certyfikaty

Właścicielka gabinetu, lek. dent.  Iwona Sozańska, od początku swojej kariery zawodowej dąży do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Może się poszczycić posiadaniem kilkudziesięciu certyfikatów wśród których znajdują się dyplomy uczestnictwa w specjalistycznych szkoleniach i kursach w kraju i zagranicą. Jest również systematycznym uczestnikiem konferencji naukowych oraz sympozjów, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, do którego należy od 1986 roku.

Należy do Zarządu Wojewódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w Zielonej Górze, a w latach 1997-2001 pełniła funkcję zastępcy Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Zielonej Górze. Ponadto należy do prestiżowych stowarzyszeń naukowych zrzeszających stomatologów specjalizujących się w leczeniu implantologicznym. Od 2005 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, należy również do niemieckiego DGOI oraz międzynarodowego ICOI.

Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent Gabinet Ama Dent

Filmy

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

68 378pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 13:30 - 20:00)

Adres placówki

AmaDent
ul. Slowacka 29 1
65-943 Zielona Góra

Godziny otwarcia

 • poniedziałek20:00-13:30
 • wtorek14:00-8:00
 • środa20:00-13:30
 • czwartek14:00-8:00
 • piątek14:00-8:00
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Praktyka Implantologiczna Amadent Iwony Sozańskiej znajduje się w Zielonej Górze na Oś. Przyjaźni, przy ul. Słowackiej 29, w lokalu nr 1 (domek przy bloku). Klinika jest oddalona ok. 3 km od centrum miasta, zaś od dworca PKS i PKP dzieli ją ok. 3,5 km. Można łatwo dojechać komunikacją miejską zarówno z centrum, jak i z dworca. Pacjenci dostaną się do gabinetu autobusami linii nr 8, 80, 2, 7, 9 oraz 10 (przystanek Węgierska).