Artykuły o zdrowiu, turystyce, medycynie

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Do złamań, zwichnięć czy przeciążeń mięśni może dojść w niemal każdej sytuacji. Aktywność ruchowa związana jest z ryzykiem makro i mikrouszkodzeń tkanek narządu ruchu. Uraz charakteryzuje się przeniesieniem dużej dawki energii kinetycznej do żywych tkanek, powodującym uszkodzenie ich struktur, a następnie zaburzenie czynności. Czynników powodujących kontuzję jest bardzo wiele –... czytaj artykuł »
Artroza to proces chorobowy polegający na występowaniu zwyrodnień w układzie kostno-mięśniowym, który doprowadza do zmian w obszarze tkanki chrzęstnej a następnie, stopniowo zaczyna obejmować cały staw. Mają na to wpływ zdarzenia zarówno biologiczne, jak i mechaniczne (np. urazy), które doprowadzają do degradacji tkanek. Do charakterystycznych cech schorzenia należy stwardnienie części... czytaj artykuł »
Pierwszy etap choroby zaczyna się od nadmiernego ucisku dysków. Powoduje to drażnienie nerwów rdzeniowych popularnie zwanych „korzonkami” od anatomicznej nazwy – korzenie rdzeniowe rdzenia kręgowego lub innych struktur kanału kręgowego. W konsekwencji narastania zmian zwyrodnieniowych samych dysków oraz ich otoczenia – do dysków dociera coraz mniej składników odżywczych i jest to powodem ich... czytaj artykuł »
Martwica kości nie stanowi jak wyroku dla pacjentów Często do jałowej martwicy kości dochodzi z powodu złego odżywienia kości, w skutek długotrwałych i nawarstwiających się przeciążeń kości. Zdarza się to zwłaszcza u sportowców wyczynowo uprawiających jedną dyscyplinę sportu lub w pewnych zawodach, związanych z wibracjami i nadmiernym obciążeniem stawów. Przyczyna może mieć również... czytaj artykuł »
Niemiecki sposób na leczenie osteoporozy Osteoporoza jest nazywana „cichym złodziejem kości”, ponieważ jej przebieg jest praktycznie bezobjawowy. Pacjent nie czuje ani bólu, ani tego, że jego kości są coraz rzadsze. Czas ucieka, a konstrukcja kości z solidnej i trwałej staje się porowata, ażurowa niczym koronka i krucha. Taka delikatna kość jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju urazy.... czytaj artykuł »
Innowacyjna terapia leczenia rezonansem magnetycznym dostępna w Polsce! Bez strzykawek, bez leków i bez operacji? Bóle kręgosłupa, zwyrodnienia stawów, urazy sportowe czy problemy związane z postępującą osteoporozą – dolegliwości dotyczące schorzeń w obszarze układu mięśniowo-szkieletowego stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechne1. W obliczu częstego występowania chorób... czytaj artykuł »
Łuszczyca to choroba, która występuje u nawet do 3% mieszkańców Europy. Naukowcy twierdzą, że ma podłoże genetyczne lub immunologiczne. Co jest natomiast pewne: zawsze ma formę czerwonych, złuszczających się, wypukłych plam, które mogą pojawiać się na różnych częściach ciała. Są poprzedzone obecnością wypukłych grudek o różnej wielkości, oddzielonych od reszty skóry i pokrytych suchą... czytaj artykuł »
Według badań TNS OBOP wiekiem, w którym Polki zaczynają korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, jest najczęściej przedział 30-40 lat. Wtedy pojawiają się na cerze pierwsze oznaki starzenia, mające formę zmarszczek, przesuszania się skóry, utraty napięcia, niedużych przebarwień czy zmniejszonego blasku i witalności. W pierwszej kolejności kobiety korzystają z peelingów, botoksu, zabiegów... czytaj artykuł »
Hematologia jest specjalizacją medyczną, która skupia się na chorobach krwi oraz układu krwionośnego. Jej dziedzinami są m.in. transfuzjologia (sfera obejmująca przetaczanie krwi oraz preparatów krwiopochodnych) oraz serologia i immunologia (badają reakcje odpornościowo-obronne organizmu i ich schorzenia). Jako hematologię określa się też rozliczne badania diagnostyczne mające pomóc w walce z... czytaj artykuł »
Na choroby nerek cierpi do 15% Polaków - uważa profesor Ryszard Gellert, kierownik Kliniki Nefrologii i Chorób Wewnętrznych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Niestety, organ często nie daje żadnych dolegliwości, dlatego nie jest odpowiednio często badany. Nawet jeśli w nerkach zagnieżdżą się kamienie, o wiele częściej pacjent odczuwa dolegliwości ze strony dróg moczowych,... czytaj artykuł »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.