Artykuły o zdrowiu, turystyce, medycynie

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Głównym zadaniem ćwiczeń, poza minimalizacją skutków schorzenia bądź urazu i zahamowaniem ich postępu, jest odzyskanie przez pacjenta równowagi psychicznej. Dzięki powróceniu do sprawności i łatwiejszemu wykonywaniu codziennych czynności chorzy stają się bardziej niezależni, co znacząco wpływa na ich samopoczucie. W przypadku rehabilitacji ortopedycznej, osoby po operacjach bądź przebytym... czytaj artykuł »
Badania rentgenowskie należą do podstawowych badań wykonywanych przez stomatologów. Służą do zobrazowania tkanek twardych, tzn. kości i zębów. Nie wymagają od pacjenta żadnego przygotowywania. Wystarczy kilka sekund, aby wykonać zdjęcie, uzyskać obraz struktur i zaplanować leczenie, aby uniknąć niespodzianek. W diagnostyce stomatologicznej nie jest wymagane użycie środka kontrastowego, co... czytaj artykuł »
Dotychczas stomatolodzy, przystępując do leczenia endodontycznego czy protetycznego, mieli do dyspozycji głównie badanie rentgenowskie, które pozwala na zobrazowanie struktur zęba i otaczających go tkanek w technologii 2D. To wciąż jedna z najpopularniejszych, bardzo skutecznych metod diagnostycznych, ale ma jedną wadę - zdjęcie w 2D przynosi informację o wysokości i szerokości obiektu, ale nie o jego... czytaj artykuł »
Problemy z hemoroidami dotykają dużej liczby osób, najczęściej po 50. roku życia, a także kobiet w ciąży i tych, które wielokrotnie rodziły. W Polsce temat nadal stanowi swego rodzaju tabu, natomiast badania przeprowadzone w USA pokazują, że choroba dotyka nawet co drugą dorosłą osobę (dane National Institute of Health). Zaawansowanie choroby hemoroidalnej ocenia się w oparciu o stopień... czytaj artykuł »
Współcześnie istnieje wiele metod leczenia zwyrodnień stawu biodrowego, od diety, rehabilitacji mięśni, przez niesterydowe leki przeciwzapalne po wiskosuplementację i komórki macierzyste. Komórki macierzyste mogą przekształcać się w dowolny rodzaj dojrzałych komórek, w tym w komórki tkanki chrzęstnej. Po podaniu do chorego stawu skutecznie leczą zwyrodnienia stawu biodrowego. Ich efektywność... czytaj artykuł »
Niezmiernie istotną zaletą komórek macierzystych jest możliwość wykorzystania ich zarówno w przeszczepach autologicznych (z użyciem własnych komórek pacjenta), jak i allogenicznych (z użyciem komórek pozyskanych od innego dawcy). Tego rodzaju procedury są nie tylko efektywne, ale i w pełni bezpieczne. Komórki macierzyste charakteryzują się dużą plastycznością, co przekłada się na ich... czytaj artykuł »
W klinice MedicaLaser, zlokalizowanej przy ul. Wawrzyniaka 13 w Mosinie (woj. wielkopolskie), w zabiegach z zakresu bio ortopedii wykorzystuje się komórki macierzyste dojrzałych tkanek, pozyskane z tłuszczu pacjenta drogą liposukcji. Według najnowszych badań największa ilość komórek macierzystych, które wykazują zdolność różnicowania w komórki budujące mięsień sercowy (kardiomiocyty) oraz... czytaj artykuł »
Program TIT składa się z III faz. Faza I to czas identyfikowania przyczyny niepłodności.. W tym celu pacjenci odbywają pierwszą konsultację lekarską, podczas której przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad dotyczący zarówno zdrowia jak i stylu życia. Omawiane zostają różne aspekty zdrowia, kondycji fizycznej i środowiska życia pacjentów. Uwrażliwia się i zachęca  pacjentów do prozdrowotnego... czytaj artykuł »
DIAGNOSTYKA NIEPŁODNOŚCI Podstawowym kryterium oceny potencjału płodności mężczyzny jest badanie nasienia (spermatogram, spermiogram) gdzie ocenia się jego cechy biofizyczne: ilość ejakulatu,  kolor, pH, lepkość, koncentrację plemników w  mililitrze nasienia, całkowitą liczbę plemników, ich ruchliwość, żywotność. Uzyskujemy również informację o budowie plemników oraz obecności innych... czytaj artykuł »
  Jeśli chodzi o polskie warunki leczenia zaćmy i jaskry, zabiegi odbywały się do tej pory w szpitalach, kończąc się w przypadku wielu pacjentów na kilkudniowym pobycie w szpitalu w celu rekonwalescencji. Pomysłem NFZ na zmniejszenie kolejek i zwiększenie finansowania na leczenie zaćmy jest całkowite przesunięcie wspomnianych zabiegów do leczenia ambulatoryjnego. Pomysł ten nie jest zły i miałby... czytaj artykuł »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.