Artykuły o zdrowiu, turystyce, medycynie

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Wady wzroku, zwłaszcza krótkowzroczność, stają się epidemią nie tylko wśród osób starszych, ale także u ludzi poniżej dwudziestego roku życia. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest m.in. niewłaściwe lub nadmierne korzystanie z niektórych urządzeń, np. z komputera. W Polsce około 49% osób w wieku 16-19 lat kwalifikuje się do zabiegu korekcji wzroku, a Polskie Towarzystwo Okulistyczne szacuje, że... czytaj artykuł »
Choroba zwyrodnieniowa stawów, zwana również osteoartrozą, jest przewlekłym schorzeniem stawów, w przebiegu którego dochodzi m.in. do zaburzeń syntezy tkanki chrzęstnej, powstawania tzw. wyrośli kostnych (osteofitów) czy rozwoju procesu zapalnego w strukturach błony maziowej stawu i okolicznych tkanek. Do uszkodzeń stawów i w konsekwencji zaburzeń ich prawidłowej funkcji, dochodzi także w przebiegu... czytaj artykuł »
Pionierem w dziedzinie liposukcji był francuski naukowiec Charles Dejurier, który już w latach dwudziestych XX wieku podjął się zabiegu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej u sławnej paryskiej modelki. Niestety, przedsięwzięcie nie zaowocowało sukcesem: wkrótce po operacji pacjentka zmarła wskutek zakażenia rany operacyjnej. Incydent skutecznie zatrzymał rozwój nowej gałęzi medycyny estetycznej na... czytaj artykuł »
Guzki krwawnicze odbytu (hemoroidy), są to prawidłowe twory naczyniowe, występujące u każdego zdrowego człowieka. Ich zadaniem jest przystosowywanie się do wielkości kanału odbytu i zapewnienie trzymania gazów i stolca. U części osób dochodzi jednak do osłabienia aparatu wieszadłowego, który jest odpowiedzialny za utrzymywanie guzków krwawniczych na właściwym miejscu. Hemoroidy wówczas się... czytaj artykuł »
Mimo tego, że lasery wciąż są uważane za nowoczesny sprzęt, to historia tego rodzaju urządzeń sięga w zasadzie początków XX. wieku. Zjawiskami fizycznymi, związanymi z działaniem laserów, zajmował się już Albert Einstein, który w 1917 roku sformułował teorię o emisji wyzwalanej, będącą swego rodzaju podłożem do stworzenia omawianych urządzeń. Od teorii do praktyki jest jednak długa droga:... czytaj artykuł »
Zgrabna i szczupła sylwetka ma w życiu niebagatelne znaczenie. Jak podaje CBOS, w przeprowadzonym badaniu opinii społecznej „Stosunek do własnego ciała”, aż 75% Polaków zależy na korekcie swojej sylwetki – kobiety chcą być szczuplejsze (63%), natomiast mężczyźni lepiej zbudowani i bardziej muskularni. W naszych oczach piękna kobieta to kobieta zgrabna i szczupła. Nie dziwi więc fakt, iż mamy... czytaj artykuł »
Staw biodrowy jest stawem kulistym, utworzonym przez głowę kości udowej i panewkę kości miednicznej. Cały staw wzmocniony jest systemem odpowiednich więzadeł, a jego budowa umożliwia wykonywanie w jego obrębie m.in. ruchów prostowania, zginania, przywodzenia, odwodzenia czy rotacji. Za powstanie i rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów, zwanej także osteoartrozą, odpowiedzialnych może mieć być... czytaj artykuł »
Żylaki to nadmiernie poszerzone i wydłużone powierzchowne naczynia żylne o charakterystycznym, krętym przebiegu. W skrajnych przypadkach mogą stanowić nie tylko problem natury estetycznej: większość osób nie zdaje sobie sprawy, że żylaki są manifestacją przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ). To poważna choroba, która wg. Beebe-Dimmer i in. dotyka do 40% kobiet i 17 % mężczyzn. Tymczasem... czytaj artykuł »
Łysienie typu męskiego, zwane też łysieniem androgenowym, jest najczęstszą przyczyną postępującej utraty włosów u mężczyzn. Za proces stopniowego wypadania włosów odpowiada indywidualna wrażliwość mieszków włosowych na tzw. dihydrotestosteron (DHT). DHT powstaje w wyniku przemian testosteronu, czyli męskiego hormonu płciowego.  Uwarunkowana w dużej mierze czynnikami genetycznymi indywidualna... czytaj artykuł »
Jak podają statystyki ISAPS, czyli Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej, w 2015 roku na całym świecie wykonano prawie 2,8 mln zabiegów związanych z korektą biustu, co czyni je jednymi z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Ponad połowę tej liczby, bo aż 1,49 mln, stanowiły zabiegi powiększenia piersi za pomocą implantów silikonowych, wypełnionych solą... czytaj artykuł »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.