Artykuły o zdrowiu, turystyce, medycynie

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Szukając przyczyn Wielokrotne ciąże zakończone porodami naturalnymi, związane z menopauzą zaburzenia hormonalne czy po prostu upływ czasu to czynniki, które sprzyjają nadmiernemu rozluźnieniu pochwy. Związane z tym rozciągnięcie mięśni dna miednicy, tkanki włóknistej oraz skóry prowadzi do obniżenia jakości życia seksualnego (ze względu na suchość i obniżoną elastyczność pochwy),... czytaj artykuł »
Wraz ze starzeniem się ludzkiego organizmu postępuje proces degeneracji tkanek – nie tylko powierzchniowych, lecz również głębokich. Zmniejsza się napięcie i elastyczność skóry właściwej oraz mięśni i tkanek miękkich. Na szczęście istnieje szereg technik zabiegowych z zakresu medycyny estetycznej, które mogą pobudzić starzejące się tkanki do ich regeneracji. Procedura polegająca na... czytaj artykuł »
Tomografia komputerowa z promieniem stożkowym to stosunkowo nowa technika obrazowania – w Europie pojawiła się w latach 80-tych XX wieku, by kilka lat później zawędrować do USA. Badanie tą metodą opiera się na promieniowaniu jonizującym. W jego trakcie lampa RTG emituje wiązkę promieniowania o kształcie stożka (a nie – jak w tomografii spiralnej – wachlarza) i wykonuje pełen obrót wokół... czytaj artykuł »
Codzienna troska o dobry stan naszego ciała jest bardzo ważna – będzie nam przecież służyło już do końca życia. Dlatego dolegliwości ze strony układu mięśniowo-szkieletowego nie należy bagatelizować. Warto już przy pierwszych problemach, takich jak ból czy „trzeszczenie” kości, rozpocząć przeciwdziałanie poważniejszym zmianom i w miarę możliwości proces naprawczy (np. skierować się... czytaj artykuł »
Kręgosłup poddawany jest codziennym naciskom i obciążeniom, które oddziałują na niego pod różnym kątem i na wielu płaszczyznach. Czasem dolegliwość pojawia się nagle (przedźwiganie, nadszarpnięcie więzadeł), ale bywa i tak, że z pozoru „niewinne” codzienne naciski takie jak chodzenie czy siedzenie „sumują się” i w perspektywie czasu ujawniają w postaci choroby lub zwyrodnienia.... czytaj artykuł »
Blizny stanowią problem natury nie tylko estetycznej. Jeśli znajdują się w widocznych miejscach, np. na twarzy, mogą odbierać pewność siebie i utrudniać osiągnięcie sukcesu w życiu prywatnym oraz zawodowym. Chociaż niektórzy twierdzą, że blizny dodają uroku, to jednak osobom, które je posiadają, ciężko jest je zaakceptować. Pacjenci zgłaszają się po pomoc do lekarzy medycyny estetycznej i... czytaj artykuł »
Głównym zadaniem ćwiczeń, poza minimalizacją skutków schorzenia bądź urazu i zahamowaniem ich postępu, jest odzyskanie przez pacjenta równowagi psychicznej. Dzięki powróceniu do sprawności i łatwiejszemu wykonywaniu codziennych czynności chorzy stają się bardziej niezależni, co znacząco wpływa na ich samopoczucie. W przypadku rehabilitacji ortopedycznej, osoby po operacjach bądź przebytym... czytaj artykuł »
Badania rentgenowskie należą do podstawowych badań wykonywanych przez stomatologów. Służą do zobrazowania tkanek twardych, tzn. kości i zębów. Nie wymagają od pacjenta żadnego przygotowywania. Wystarczy kilka sekund, aby wykonać zdjęcie, uzyskać obraz struktur i zaplanować leczenie, aby uniknąć niespodzianek. W diagnostyce stomatologicznej nie jest wymagane użycie środka kontrastowego, co... czytaj artykuł »
Dotychczas stomatolodzy, przystępując do leczenia endodontycznego czy protetycznego, mieli do dyspozycji głównie badanie rentgenowskie, które pozwala na zobrazowanie struktur zęba i otaczających go tkanek w technologii 2D. To wciąż jedna z najpopularniejszych, bardzo skutecznych metod diagnostycznych, ale ma jedną wadę - zdjęcie w 2D przynosi informację o wysokości i szerokości obiektu, ale nie o jego... czytaj artykuł »
Problemy z hemoroidami dotykają dużej liczby osób, najczęściej po 50. roku życia, a także kobiet w ciąży i tych, które wielokrotnie rodziły. W Polsce temat nadal stanowi swego rodzaju tabu, natomiast badania przeprowadzone w USA pokazują, że choroba dotyka nawet co drugą dorosłą osobę (dane National Institute of Health). Zaawansowanie choroby hemoroidalnej ocenia się w oparciu o stopień... czytaj artykuł »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska