Artykuły o zdrowiu, turystyce, medycynie

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
OCL: Jak zaczęła się Pana z przygodą z medycyną? Paweł Widuliński: Jako młody człowiek miałem kłopoty ze zdrowiem. Wiele lat temu poznałem niesamowitą lekarkę z Ukrainy Annę Naumową. To dzięki niej zacząłem się interesować zdrowiem. Dzięki jej naukom oraz własnym poszukiwaniom dziś mogę śmiało powiedzieć, że od 20 lat nie wziąłem ani jednej tabletki na przeziębienie. Nie byłem też... czytaj artykuł »
Plastyka brzucha to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej, od lat znajdujący się w czołówce najchętniej przeprowadzanych procedur estetycznych. Według raportu Amerykańskiego Stowarzyszenia Estetycznej Chirurgii Plastycznej (American Society for Aesthetic Plastic Surgery, ASAPS), dotyczącego ilości operacji plastycznych, przeprowadzonych w USA w 2016 roku, abdominoplastyka znalazła się... czytaj artykuł »
Wady wzroku, zwłaszcza krótkowzroczność, stają się epidemią nie tylko wśród osób starszych, ale także u ludzi poniżej dwudziestego roku życia. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest m.in. niewłaściwe lub nadmierne korzystanie z niektórych urządzeń, np. z komputera. W Polsce około 49% osób w wieku 16-19 lat kwalifikuje się do zabiegu korekcji wzroku, a Polskie Towarzystwo Okulistyczne szacuje, że... czytaj artykuł »
Choroba zwyrodnieniowa stawów, zwana również osteoartrozą, jest przewlekłym schorzeniem stawów, w przebiegu którego dochodzi m.in. do zaburzeń syntezy tkanki chrzęstnej, powstawania tzw. wyrośli kostnych (osteofitów) czy rozwoju procesu zapalnego w strukturach błony maziowej stawu i okolicznych tkanek. Do uszkodzeń stawów i w konsekwencji zaburzeń ich prawidłowej funkcji, dochodzi także w przebiegu... czytaj artykuł »
Pionierem w dziedzinie liposukcji był francuski naukowiec Charles Dejurier, który już w latach dwudziestych XX wieku podjął się zabiegu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej u sławnej paryskiej modelki. Niestety, przedsięwzięcie nie zaowocowało sukcesem: wkrótce po operacji pacjentka zmarła wskutek zakażenia rany operacyjnej. Incydent skutecznie zatrzymał rozwój nowej gałęzi medycyny estetycznej na... czytaj artykuł »
Guzki krwawnicze odbytu (hemoroidy), są to prawidłowe twory naczyniowe, występujące u każdego zdrowego człowieka. Ich zadaniem jest przystosowywanie się do wielkości kanału odbytu i zapewnienie trzymania gazów i stolca. U części osób dochodzi jednak do osłabienia aparatu wieszadłowego, który jest odpowiedzialny za utrzymywanie guzków krwawniczych na właściwym miejscu. Hemoroidy wówczas się... czytaj artykuł »
Mimo tego, że lasery wciąż są uważane za nowoczesny sprzęt, to historia tego rodzaju urządzeń sięga w zasadzie początków XX. wieku. Zjawiskami fizycznymi, związanymi z działaniem laserów, zajmował się już Albert Einstein, który w 1917 roku sformułował teorię o emisji wyzwalanej, będącą swego rodzaju podłożem do stworzenia omawianych urządzeń. Od teorii do praktyki jest jednak długa droga:... czytaj artykuł »
Zgrabna i szczupła sylwetka ma w życiu niebagatelne znaczenie. Jak podaje CBOS, w przeprowadzonym badaniu opinii społecznej „Stosunek do własnego ciała”, aż 75% Polaków zależy na korekcie swojej sylwetki – kobiety chcą być szczuplejsze (63%), natomiast mężczyźni lepiej zbudowani i bardziej muskularni. W naszych oczach piękna kobieta to kobieta zgrabna i szczupła. Nie dziwi więc fakt, iż mamy... czytaj artykuł »
Staw biodrowy jest stawem kulistym, utworzonym przez głowę kości udowej i panewkę kości miednicznej. Cały staw wzmocniony jest systemem odpowiednich więzadeł, a jego budowa umożliwia wykonywanie w jego obrębie m.in. ruchów prostowania, zginania, przywodzenia, odwodzenia czy rotacji. Za powstanie i rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów, zwanej także osteoartrozą, odpowiedzialnych może mieć być... czytaj artykuł »
Żylaki to nadmiernie poszerzone i wydłużone powierzchowne naczynia żylne o charakterystycznym, krętym przebiegu. W skrajnych przypadkach mogą stanowić nie tylko problem natury estetycznej: większość osób nie zdaje sobie sprawy, że żylaki są manifestacją przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ). To poważna choroba, która wg. Beebe-Dimmer i in. dotyka do 40% kobiet i 17 % mężczyzn. Tymczasem... czytaj artykuł »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.