Artykuły o zdrowiu, turystyce, medycynie

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Konturowanie ciała przeszczepem własnego tłuszczu pacjenta pod wieloma względami przewyższa zabiegi powiększania piersi czy pośladków z zastosowaniem implantów. Przede wszystkim własne komórki tłuszczowe to materiał w pełni naturalny, bezpieczny i całkowicie biokompatybilny, co praktycznie do zera minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji pozabiegowych, np. reakcji alergicznej.  Modelowanie ciała... czytaj artykuł »
Porozmawiajmy o Pana nowym projekcie związanym z odchudzaniem, zdrowym stylem życia - Dr Mandryk HOUSE - pasja, wiedza, doświadczenie. Jest to innowacyjny projekt redukcji masy ciała, który zakłada indywidualne podejście do każdego pacjenta. Mieszkam z moimi gośćmi, edukuje, nadzoruję, wspólnie przygotowujemy posiłki i jesteśmy aktywni fizycznie. Z doświadczenia wiem, że osoby, które w przeszłości... czytaj artykuł »
W dobie kultu młodości oznaki starzenia się skóry nie są mile widziane zarówno u kobiet, jak i mężczyzn: przypominają o upływającym czasie i po prostu pogarszają zarówno wygląd, jak i nasze samopoczucie. Jedną z takich oznak, które najsilniej wpływają na wygląd całej twarzy, są opadające powieki – problem tak estetyczny, jak i funkcjonalny, bo oprócz postarzania, opadająca skóra powiek... czytaj artykuł »
Zmarszczki i utrata jędrności skóry sprawiają, że twarzy wygląda starzej. Odpowiednia pielęgnacja może opóźnić pojawienie się negatywnych konsekwencji działania upływającego czasu, jednak nie jest w stanie im zapobiec. A ponieważ pierwsze zmarszczki mogą pojawić się jeszcze przed trzydziestym rokiem życia, osoby, pragnące zachować młody wygląd jak najdłużej, ratunku poszukują w zabiegowej... czytaj artykuł »
W dobie coraz bardziej powszechnych zabiegów upiększających i odmładzających jesteśmy znacznie bardziej niż kiedyś świadomi, że młody, zadbany wygląd cery można odzyskać nawet wówczas, gdy oznaki upływającego czasu są już na niej wyraźnie widoczne. Mamy możliwość, by dłużej cieszyć się świeżym wyglądem i gładką skórą, i coraz chętniej z tego korzystamy. Zwłaszcza, że zmarszczki,... czytaj artykuł »
Trudno zaprzeczyć, że piersi są jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości. Nie dziwi więc, że chyba każda kobieta marzy o piersiach jędrnych, pięknych, i na ogół dużych. A że nie wszystkie panie natura wyposażyła w obfity biust, który ponoć tak przyciąga mężczyzn, rzesze kobiet rozwiązania swoich kompleksów poszukują w gabinetach chirurgów plastycznych. Wyraźnie widać to w... czytaj artykuł »
Zaćma, nazywana też kataraktą, jest chorobą soczewki, która objawia się jej stopniowym mętnieniem. Najbardziej rozpowszechniona jest forma choroby, związana z wiekiem (nazywana zaćmą starczą – według różnych danych dotyczy nawet 90-95% wszystkich zachorowań), jednak może występować także wrodzona lub polekowa odmiana zaćmy. Przyczyny powstawania zaćmy starczej wciąż nie są do końca poznane... czytaj artykuł »
Nadmiar tkanki tłuszczowej to zmora wielu osób, niezależnie od płci czy wieku. Usunięcie niechcianego tłuszczyku przy pomocy diety i ćwiczeń bywa niełatwe, a zdarza się, że nawet osoby, którym się to udało, nie są zadowolone ze swojej sylwetki – tkanka tłuszczowa ma bowiem tendencję do odkładania się w takich miejscach, z których usunąć ją jest wyjątkowo trudno, np. w okolicy kolan,... czytaj artykuł »
OCL: Jak zaczęła się Pana z przygodą z medycyną? Paweł Widuliński: Jako młody człowiek miałem kłopoty ze zdrowiem. Wiele lat temu poznałem niesamowitą lekarkę z Ukrainy Annę Naumową. To dzięki niej zacząłem się interesować zdrowiem. Dzięki jej naukom oraz własnym poszukiwaniom dziś mogę śmiało powiedzieć, że od 20 lat nie wziąłem ani jednej tabletki na przeziębienie. Nie byłem też... czytaj artykuł »
Plastyka brzucha to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej, od lat znajdujący się w czołówce najchętniej przeprowadzanych procedur estetycznych. Według raportu Amerykańskiego Stowarzyszenia Estetycznej Chirurgii Plastycznej (American Society for Aesthetic Plastic Surgery, ASAPS), dotyczącego ilości operacji plastycznych, przeprowadzonych w USA w 2016 roku, abdominoplastyka znalazła się... czytaj artykuł »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.