Artykuły o zdrowiu, turystyce, medycynie

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Współcześnie istnieje wiele metod leczenia zwyrodnień stawu biodrowego, od diety, rehabilitacji mięśni, przez niesterydowe leki przeciwzapalne po wiskosuplementację i komórki macierzyste. Komórki macierzyste mogą przekształcać się w dowolny rodzaj dojrzałych komórek, w tym w komórki tkanki chrzęstnej. Po podaniu do chorego stawu skutecznie leczą zwyrodnienia stawu biodrowego. Ich efektywność... czytaj artykuł »
Niezmiernie istotną zaletą komórek macierzystych jest możliwość wykorzystania ich zarówno w przeszczepach autologicznych (z użyciem własnych komórek pacjenta), jak i allogenicznych (z użyciem komórek pozyskanych od innego dawcy). Tego rodzaju procedury są nie tylko efektywne, ale i w pełni bezpieczne. Komórki macierzyste charakteryzują się dużą plastycznością, co przekłada się na ich... czytaj artykuł »
W klinice MedicaLaser, zlokalizowanej przy ul. Wawrzyniaka 13 w Mosinie (woj. wielkopolskie), w zabiegach z zakresu bio ortopedii wykorzystuje się komórki macierzyste dojrzałych tkanek, pozyskane z tłuszczu pacjenta drogą liposukcji. Według najnowszych badań największa ilość komórek macierzystych, które wykazują zdolność różnicowania w komórki budujące mięsień sercowy (kardiomiocyty) oraz... czytaj artykuł »
Program TIT składa się z III faz. Faza I to czas identyfikowania przyczyny niepłodności.. W tym celu pacjenci odbywają pierwszą konsultację lekarską, podczas której przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad dotyczący zarówno zdrowia jak i stylu życia. Omawiane zostają różne aspekty zdrowia, kondycji fizycznej i środowiska życia pacjentów. Uwrażliwia się i zachęca  pacjentów do prozdrowotnego... czytaj artykuł »
DIAGNOSTYKA NIEPŁODNOŚCI Podstawowym kryterium oceny potencjału płodności mężczyzny jest badanie nasienia (spermatogram, spermiogram) gdzie ocenia się jego cechy biofizyczne: ilość ejakulatu,  kolor, pH, lepkość, koncentrację plemników w  mililitrze nasienia, całkowitą liczbę plemników, ich ruchliwość, żywotność. Uzyskujemy również informację o budowie plemników oraz obecności innych... czytaj artykuł »
  Jeśli chodzi o polskie warunki leczenia zaćmy i jaskry, zabiegi odbywały się do tej pory w szpitalach, kończąc się w przypadku wielu pacjentów na kilkudniowym pobycie w szpitalu w celu rekonwalescencji. Pomysłem NFZ na zmniejszenie kolejek i zwiększenie finansowania na leczenie zaćmy jest całkowite przesunięcie wspomnianych zabiegów do leczenia ambulatoryjnego. Pomysł ten nie jest zły i miałby... czytaj artykuł »
Pierwsze pytania dotyczące specyfiki zaćmy powinny zostać postawione przez pacjenta jeszcze przed zdiagnozowaniem choroby! Wiele osób starszych nie zdaje sobie sprawy z objawów towarzyszących chorobie i tym samym nie zgłasza problemów swojemu okuliście. Kolejną wizytę kontrolną warto poświęcić więc pytaniom o to, jak rozwija się zaćma, czy pacjent jest nią zagrożony i, w razie ewentualnej diagnozy... czytaj artykuł »
Dolegliwości bólowe, dyskomfort w czasie współżycia, problemy z uprawianiem niektórych sportów (np. jazdy konno lub jazdy na rowerze), niemożność noszenia dopasowanej bielizny, a także nawracające, uporczywe infekcje intymne – z tymi zmartwieniami borykają się kobiety, u których występuje przerost warg sromowych. Najczęściej taki wygląd miejsc intymnych wynika z uwarunkowań anatomicznych, jednak... czytaj artykuł »
Według raportu Opinion Way 2011 Abdominal Pain in Poland, szacunkowy odsetek dorosłych Polaków cierpiących w ciągu roku na ból brzucha wynosi ponad 60%, przy czym zdecydowana większość (63%) to kobiety. Są to dolegliwości o różnym nasileniu, ale również o zróżnicowanym charakterze, co może świadczyć o przyczynie danego bólu. Jak wynika z badania internetowego ,,Co boli Polaków", przeprowadzonego... czytaj artykuł »
Tempo starzenia się skóry jest zróżnicowane. Zmiany stają się widoczne już u osób w średnim wieku, a wraz z upływem czasu nasilają się, często w bardzo znacznym stopniu. Taką tendencję potwierdzają badania przeprowadzone przez amerykańskie czasopismo naukowe Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS). Wieloletniej obserwacji poddano blisko 1000 osób urodzonych na początku lat... czytaj artykuł »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.