Artykuły o zdrowiu, turystyce, medycynie

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
  Jeśli chodzi o polskie warunki leczenia zaćmy i jaskry, zabiegi odbywały się do tej pory w szpitalach, kończąc się w przypadku wielu pacjentów na kilkudniowym pobycie w szpitalu w celu rekonwalescencji. Pomysłem NFZ na zmniejszenie kolejek i zwiększenie finansowania na leczenie zaćmy jest całkowite przesunięcie wspomnianych zabiegów do leczenia ambulatoryjnego. Pomysł ten nie jest zły i miałby... czytaj artykuł »
Pierwsze pytania dotyczące specyfiki zaćmy powinny zostać postawione przez pacjenta jeszcze przed zdiagnozowaniem choroby! Wiele osób starszych nie zdaje sobie sprawy z objawów towarzyszących chorobie i tym samym nie zgłasza problemów swojemu okuliście. Kolejną wizytę kontrolną warto poświęcić więc pytaniom o to, jak rozwija się zaćma, czy pacjent jest nią zagrożony i, w razie ewentualnej diagnozy... czytaj artykuł »
Dolegliwości bólowe, dyskomfort w czasie współżycia, problemy z uprawianiem niektórych sportów (np. jazdy konno lub jazdy na rowerze), niemożność noszenia dopasowanej bielizny, a także nawracające, uporczywe infekcje intymne – z tymi zmartwieniami borykają się kobiety, u których występuje przerost warg sromowych. Najczęściej taki wygląd miejsc intymnych wynika z uwarunkowań anatomicznych, jednak... czytaj artykuł »
Według raportu Opinion Way 2011 Abdominal Pain in Poland, szacunkowy odsetek dorosłych Polaków cierpiących w ciągu roku na ból brzucha wynosi ponad 60%, przy czym zdecydowana większość (63%) to kobiety. Są to dolegliwości o różnym nasileniu, ale również o zróżnicowanym charakterze, co może świadczyć o przyczynie danego bólu. Jak wynika z badania internetowego ,,Co boli Polaków", przeprowadzonego... czytaj artykuł »
Tempo starzenia się skóry jest zróżnicowane. Zmiany stają się widoczne już u osób w średnim wieku, a wraz z upływem czasu nasilają się, często w bardzo znacznym stopniu. Taką tendencję potwierdzają badania przeprowadzone przez amerykańskie czasopismo naukowe Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS). Wieloletniej obserwacji poddano blisko 1000 osób urodzonych na początku lat... czytaj artykuł »
Do złamań, zwichnięć czy przeciążeń mięśni może dojść w niemal każdej sytuacji. Aktywność ruchowa związana jest z ryzykiem makro i mikrouszkodzeń tkanek narządu ruchu. Uraz charakteryzuje się przeniesieniem dużej dawki energii kinetycznej do żywych tkanek, powodującym uszkodzenie ich struktur, a następnie zaburzenie czynności. Czynników powodujących kontuzję jest bardzo wiele –... czytaj artykuł »
Artroza to proces chorobowy polegający na występowaniu zwyrodnień w układzie kostno-mięśniowym, który doprowadza do zmian w obszarze tkanki chrzęstnej a następnie, stopniowo zaczyna obejmować cały staw. Mają na to wpływ zdarzenia zarówno biologiczne, jak i mechaniczne (np. urazy), które doprowadzają do degradacji tkanek. Do charakterystycznych cech schorzenia należy stwardnienie części... czytaj artykuł »
Pierwszy etap choroby zaczyna się od nadmiernego ucisku dysków. Powoduje to drażnienie nerwów rdzeniowych popularnie zwanych „korzonkami” od anatomicznej nazwy – korzenie rdzeniowe rdzenia kręgowego lub innych struktur kanału kręgowego. W konsekwencji narastania zmian zwyrodnieniowych samych dysków oraz ich otoczenia – do dysków dociera coraz mniej składników odżywczych i jest to powodem ich... czytaj artykuł »
Martwica kości nie stanowi jak wyroku dla pacjentów Często do jałowej martwicy kości dochodzi z powodu złego odżywienia kości, w skutek długotrwałych i nawarstwiających się przeciążeń kości. Zdarza się to zwłaszcza u sportowców wyczynowo uprawiających jedną dyscyplinę sportu lub w pewnych zawodach, związanych z wibracjami i nadmiernym obciążeniem stawów. Przyczyna może mieć również... czytaj artykuł »
Niemiecki sposób na leczenie osteoporozy Osteoporoza jest nazywana „cichym złodziejem kości”, ponieważ jej przebieg jest praktycznie bezobjawowy. Pacjent nie czuje ani bólu, ani tego, że jego kości są coraz rzadsze. Czas ucieka, a konstrukcja kości z solidnej i trwałej staje się porowata, ażurowa niczym koronka i krucha. Taka delikatna kość jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju urazy.... czytaj artykuł »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.