Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Dolegliwości bólowe, dyskomfort w czasie współżycia, problemy z uprawianiem niektórych sportów (np. jazdy konno lub jazdy na rowerze), niemożność noszenia dopasowanej bielizny, a także nawracające, uporczywe infekcje intymne – z tymi zmartwieniami borykają się kobiety, u których występuje przerost warg sromowych. Najczęściej taki wygląd miejsc intymnych wynika z uwarunkowań anatomicznych, jednak... czytaj artykuł »
Według badań TNS OBOP wiekiem, w którym Polki zaczynają korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, jest najczęściej przedział 30-40 lat. Wtedy pojawiają się na cerze pierwsze oznaki starzenia, mające formę zmarszczek, przesuszania się skóry, utraty napięcia, niedużych przebarwień czy zmniejszonego blasku i witalności. W pierwszej kolejności kobiety korzystają z peelingów, botoksu, zabiegów... czytaj artykuł »
Łuszczyca to choroba, która występuje u nawet do 3% mieszkańców Europy. Naukowcy twierdzą, że ma podłoże genetyczne lub immunologiczne. Co jest natomiast pewne: zawsze ma formę czerwonych, złuszczających się, wypukłych plam, które mogą pojawiać się na różnych częściach ciała. Są poprzedzone obecnością wypukłych grudek o różnej wielkości, oddzielonych od reszty skóry i pokrytych suchą... czytaj artykuł »
Co jest przyczyną cellulitu? Przede wszystkim nieprawidłowości w hormonalnej równowadze ciała. Dlatego pomarańczowa skórka często zaczyna pojawiać się już w okresie dojrzewania, wzmagając się np. w trakcie ciąży. Jednak nie pojawia się z dnia na dzień - proces jej wytwarzania jest długofalowy. Według skali makroskopowej wyróżnia się cztery stopnie nasilenia zmian. Stopień 0 oznacza pojawienie... czytaj artykuł »
W marcu 2016 roku marka CD przebadała 582 kobiety w wieku 18+ pod kątem najczęściej występujących u nich problemów skórnych. Na podstawie otrzymanych danych powstał raport "Rytuały pielęgnacyjne Polek" z którego wynika, że paniom najczęściej doskwiera suchość skóry, swędzenie, przebarwienia, przetłuszczanie się i wysypki, przy czym niejednokrotnie te dolegliwości występują w ilości dwóch... czytaj artykuł »
Zmarszczki pojawiają się już w okolicach 30 roku życia człowieka. Pierwszymi okolicami, w których są zauważalne, są okolice oczu (tzw. kurze łapki), czoło, obszar pomiędzy brwiami (tzw. lwia zmarszczka w formie litery V) oraz okolice ust. Są to zazwyczaj zmarszczki mimiczne, wynikające z powtarzania tysiące razy tego samego wyrazu twarzy (uśmiechu, marszczenia brwi lub czoła etc.). Podobnie jak... czytaj artykuł »
Starzenie się skóry to proces w pełni naturalny. Jednak, jak podają lekarze, wiele dodatkowych czynników może prowadzić do jego przyspieszenia. Jest to zwłaszcza promieniowanie słoneczne (UVA, UVB i UVC), zanieczyszczenia środowiskowe, palenie papierosów oraz zbyt częste korzystanie z innych używek (np. alkoholu). Dochodzi do tego przewlekły stres, zbyt małe nawilżenie skóry, źle zbilansowana dieta... czytaj artykuł »
Łuszczyca to schorzenie na które według statystyk cierpi około miliona Polaków. Przy czym więcej niż tysiąc z nich ma tę chorobę w postaci najcięższej, która znacznie utrudnia codzienne życie. Jednak nawet jeśli pacjenta dotknęła lżejsza odmiana tej dolegliwości, konieczne jest jej jak najszybsze leczenie. Poza widocznymi czerwonymi łuskowatymi zmianami skórnymi, łuszczyca może być przyczyną... czytaj artykuł »
Łuszczyca może występować tylko w jednym miejscu (np. na głowie) lub obejmować bolesnymi zmianami całe ciało chorego, w tym miejsca wrażliwe. Jej powikłaniem bywa łuszczycowe zapalenie stawów prowadzące do niepełnosprawności, zmniejszona odporność, alergie, znaczna nadwaga czy poważne choroby sercowo-naczyniowe. Kolejny skutek schorzenia to ostracyzm społeczny spowodowany obawą o zakażenie się.... czytaj artykuł »
Jak twierdzi doktor Tomasz Basta, ginekolog-położnik oraz ginekolog plastyczny, z zabiegów ginekologii plastycznej korzystają przede wszystkim kobiety będące już po pierwszym porodzie. Wiek pacjentek jest przy tym dość zróżnicowany: od młodych matek po kobiety w wieku średnim lub starszym, u których zauważa się spadek poziomu kolagenu w skórze. Wiele z nich korzysta z zabiegów korygujących... czytaj artykuł »