Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Według raportu "Zdrowie jamy ustnej a zdrowie ogólne", stworzonego przez Polskie Towarzystwo Periodontologiczne, istnieje bezpośredni wpływ między schorzeniami zębów i jamy ustnej a schorzeniami innych części ciała. Nieleczone choroby przyzębia powodują zarówno utratę zębów, jak i podnoszą poziom mediatorów zapalnych w całym ciele. Te z kolei są czynnikiem zwiększającym wystąpienie miażdżycy,... czytaj artykuł »
Amerykańskie badanie „Cosmetic Dentistry Market by Product Global Forecast to 2020" opublikowane przez firmę badawczą MarketsandMarkets donosi, że światowy rynek stomatologii estetycznej będzie rósł aż o 6,8% rocznie, w roku 2020 wartość 22,36 miliardów dolarów. Na wartość tę będzie miała wpływ zwłaszcza podaż w Ameryce Północnej oraz w Europie, w tym w Polsce. Skąd taki wzrost? Na pewno z... czytaj artykuł »
Raport przygotowany w 2016 roku ramach akcji "Chroń dziecięce uśmiechy" donosi, że aż 76% polskich dzieci ma problem z próchnicą. Co więcej, w prawie 40 procentach tych przypadków choroba dotyczy czterech lub więcej małych zębów. Inne badania, przeprowadzone również w 2016 roku przez lekarza dentystę Alicję Lisiakiewicz z Fundacji Wiewiórki Julii, pokazują dodatkowo, że aż 72,62 procent maluchów... czytaj artykuł »
Badanie „Nawyki Europejczyków związane z higieną i zdrowiem jamy ustnej” pokazuje, że zaledwie nieco ponad jedna czwarta (dokładnie 26%) przedszkolaków ma zdrowe zęby. 73% badanych dzieci miało próchnicę, przy czym (uśredniając) każdy z tych maluchów miał nią objęte 5 zębów. Jest to stan bardzo alarmujący, który powinien mocno zmotywować rodziców do zabrania swoich dzieci do specjalisty... czytaj artykuł »
Z danych pochodzących z Ministerstwa Zdrowia wynika, że aż prawie 60 procent 3-latków cierpi na problemy związane z próchnicą. Gdy sprawdzimy grupę 6-latków, próchnicę zauważa się już u 86 procent z nich. Jeszcze bardziej zatrważające dane dotyczą nastolatków - w tej grupie aż u do 96 procent osób zdiagnozowana jest próchnica. By dziecko nie znalazło się w powyższych grupach, warto zadbać o... czytaj artykuł »
Wraz z wydłużaniem się życia ludzie coraz poważniej myślą o utrzymaniu uzębienia w jak najlepszym stanie. Obecnie usunięcie zęba jest ostatecznością, a lekarze dążą do tego, aby zachować własne zęby jak najdłużej. Jeśli już dojdzie to utraty zębów, ubytki zastępowane są implantami. Wielu pacjentów pragnie również cieszyć się pięknym uśmiechem, dlatego zainteresowani są usługami... czytaj artykuł »
Od kilku lat rozwija się w naszym kraju nowa gałąź gospodarki – turystyka medyczna. Coraz częściej możemy usłyszeć o zagranicznych pacjentach, decydujących się na leczenie w Polsce, systematycznie rośnie też liczba placówek, reklamujących swoje usługi za granicą i na specjalistycznych portalach. Turystyka medyczna to ogromny, prężnie rozwijający się rynek: według raportu Grail Research „The... czytaj artykuł »
Współcześnie coraz popularniejsza staje się opcja leczenia na kredyt. Co trzeci gabinet stomatologiczny oferuje pacjentom niskooprocentowane kredyty na zabiegi, prócz tego zwiększa się liczba placówek, które nawiązały współpracę z bankami, dzięki czemu mogą oferować pacjentom kredyty 0%. Z klinikami stomatologicznymi współpracują największe banki w Polsce. Jak twierdzi lek. stom. Wojciech... czytaj artykuł »
Osoby, które chcą powierzyć swoje zdrowie prawdziwemu profesjonaliście, poszukują informacji w Internecie, a także wypytują znajomych i użytkowników sieci o sprawdzonego lekarza. Tzw. marketing szeptany bywa dużo skuteczniejszą formą zachęcenia przyszłych pacjentów niż jawna reklama. Tym bardziej, że – jak wynika z analizy przygotowanej w styczniu 2013 roku przez Gemiusa – 40,97% polskich... czytaj artykuł »
W Polsce rocznie wszczepia się ponad 100 tys. implantów stomatologicznych, w Niemczech 1 milion, a i tak polski rynek implantologiczny należy do najdynamiczniej rozwijającego się na świecie. Implanty posiadają już 18 proc. udziału w globalnym rynku stomatologicznym - wyliczyła agencja Markets and Markets. Wartość rynku światowego to 3,3 mld USD, z czego 42 proc. przypada na Europę. Szacuje się, że... czytaj artykuł »