Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Zdecydowanie. Szacuje się, że leczenie chirurgiczne daje wyleczalność z otyłości od 85 do ponad 90%. W przypadku leczenia zachowawczego taki efekt uzyskuje się w granicach 15-25%. To olbrzymia przepaść. Każdy pacjent zanim zostanie zakwalifikowany do operacji bariatrycznej musi przejść ścieżkę leczenia zachowawczego. Jeżeli uda się choremu schudnąć w ten sposób, nie będzie musiał ponosić on... czytaj artykuł »
“Kolejny wypadek na hulajnodze elektrycznej”, “Śmiertelna ofiara hulajnogi elektrycznej”, “Szpitalne Oddziały Ratunkowe pękają w szwach” - takie nagłówki nie pozostawiają żadnych złudzeń. Odkąd w polskich miastach pojawiły się hulajnogi elektryczne, wzrosła liczba wypadków drogowych. I choć mogłoby się wydawać, że ich skutki nie są zbyt groźne, w rzeczywistości przejażdżka modnym,... czytaj artykuł »
Na choroby nerek cierpi do 15% Polaków - uważa profesor Ryszard Gellert, kierownik Kliniki Nefrologii i Chorób Wewnętrznych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Niestety, organ często nie daje żadnych dolegliwości, dlatego nie jest odpowiednio często badany. Nawet jeśli w nerkach zagnieżdżą się kamienie, o wiele częściej pacjent odczuwa dolegliwości ze strony dróg moczowych,... czytaj artykuł »
Współcześnie w Polsce operację zmiany płci mogą przejść tylko osoby, u których zdiagnozowano transseksualizm lub hermafrodytyzm (interseksualizm). Przez wspomnianą zmianę płci należy rozumieć szereg procedur mających na celu „narodzenie się” nowego człowieka – z inną płcią, wyglądem i danymi personalnymi. Zabieg chirurgiczny jest ostatnim etapem długiego procesu, który przechodzą osoby... czytaj artykuł »
Dr Marek Szczyt, właściciel stołecznej Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt podaje, że panowie stanowią obecnie około 10% jego pacjentów. Również dr Maciej Charaziński z Kliniki Chirurgii Plastycznej Uni Klinik w Warszawie zaznacza, że mężczyźni stanowią istotny procent wszystkich klientów placówki. I choć zabiegi męskiej ginekologii estetycznej nie są tak często wykonywane jak korekcje nosa... czytaj artykuł »
Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO) niepłodność to niemożność zajścia w ciążę w okresie 12 miesięcy regularnego współżycia. Według danych opublikowanych w pracy zbiorowej pt.: „A Basic Guide to Male Infertility: How to Find Out What's Wrong" (wydana  w 2009 roku przez American Urologic Association), 10-15% par nie jest w stanie zajść w ciążę w... czytaj artykuł »
Według badań NIOSH (The National Institute for Occupational Safety and Health) 50-90% osób pracujących przy komputerze cierpi na tzw. „Computer Vision Syndrome", zatem nic dziwnego, że wzrasta zainteresowanie zabiegami korygującymi wady wzroku. Dzięki intensywnemu rozwojowi okulistyki nie jesteśmy już skazani na noszenie grubych i ciężkich okularów – zastępują je soczewki. Współcześnie wady... czytaj artykuł »
Choć niemal wszyscy Polacy mają możliwość bezpłatnego korzystania z państwowej służby zdrowia, coraz większa liczba naszych rodaków decyduje się na rezygnację z tej opcji na rzecz ubezpieczenia w prywatnej opiece medycznej. Polaków irytują wielomiesięczne kolejki, niska jakość usług, brak zainteresowania ze strony lekarzy i kiepsko wyposażone gabinety. Alternatywę dla dogorywającej państwowej... czytaj artykuł »