Artykuły o tematyce medycyny zabiegowej

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Współcześnie w Polsce operację zmiany płci mogą przejść tylko osoby, u których zdiagnozowano transseksualizm lub hermafrodytyzm (interseksualizm). Przez wspomnianą zmianę płci należy rozumieć szereg procedur mających na celu „narodzenie się” nowego człowieka – z inną płcią, wyglądem i danymi personalnymi. Zabieg chirurgiczny jest ostatnim etapem długiego procesu, który przechodzą osoby... czytaj artykuł »
Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO) niepłodność to niemożność zajścia w ciążę w okresie 12 miesięcy regularnego współżycia. Według danych opublikowanych w pracy zbiorowej pt.: „A Basic Guide to Male Infertility: How to Find Out What's Wrong" (wydana  w 2009 roku przez American Urologic Association), 10-15% par nie jest w stanie zajść w ciążę w... czytaj artykuł »
Według badań NIOSH (The National Institute for Occupational Safety and Health) 50-90% osób pracujących przy komputerze cierpi na tzw. „Computer Vision Syndrome", zatem nic dziwnego, że wzrasta zainteresowanie zabiegami korygującymi wady wzroku. Dzięki intensywnemu rozwojowi okulistyki nie jesteśmy już skazani na noszenie grubych i ciężkich okularów – zastępują je soczewki. Współcześnie wady... czytaj artykuł »
Choć niemal wszyscy Polacy mają możliwość bezpłatnego korzystania z państwowej służby zdrowia, coraz większa liczba naszych rodaków decyduje się na rezygnację z tej opcji na rzecz ubezpieczenia w prywatnej opiece medycznej. Polaków irytują wielomiesięczne kolejki, niska jakość usług, brak zainteresowania ze strony lekarzy i kiepsko wyposażone gabinety. Alternatywę dla dogorywającej państwowej... czytaj artykuł »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.