Artykuły o tematyce medycyny zabiegowej

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Na choroby nerek cierpi do 15% Polaków - uważa profesor Ryszard Gellert, kierownik Kliniki Nefrologii i Chorób Wewnętrznych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Niestety, organ często nie daje żadnych dolegliwości, dlatego nie jest odpowiednio często badany. Nawet jeśli w nerkach zagnieżdżą się kamienie, o wiele częściej pacjent odczuwa dolegliwości ze strony dróg moczowych,... czytaj artykuł »
Współcześnie w Polsce operację zmiany płci mogą przejść tylko osoby, u których zdiagnozowano transseksualizm lub hermafrodytyzm (interseksualizm). Przez wspomnianą zmianę płci należy rozumieć szereg procedur mających na celu „narodzenie się” nowego człowieka – z inną płcią, wyglądem i danymi personalnymi. Zabieg chirurgiczny jest ostatnim etapem długiego procesu, który przechodzą osoby... czytaj artykuł »
Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO) niepłodność to niemożność zajścia w ciążę w okresie 12 miesięcy regularnego współżycia. Według danych opublikowanych w pracy zbiorowej pt.: „A Basic Guide to Male Infertility: How to Find Out What's Wrong" (wydana  w 2009 roku przez American Urologic Association), 10-15% par nie jest w stanie zajść w ciążę w... czytaj artykuł »
Choć niemal wszyscy Polacy mają możliwość bezpłatnego korzystania z państwowej służby zdrowia, coraz większa liczba naszych rodaków decyduje się na rezygnację z tej opcji na rzecz ubezpieczenia w prywatnej opiece medycznej. Polaków irytują wielomiesięczne kolejki, niska jakość usług, brak zainteresowania ze strony lekarzy i kiepsko wyposażone gabinety. Alternatywę dla dogorywającej państwowej... czytaj artykuł »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska