Ból nóg spowodowany żylakami

Ból żylaków zwykle pojawia się, gdy choroba jest już zaawansowana, a same żylaki - widoczne gołym okiem. To sygnał, który powinien skłonić nas do niezwłocznej konsultacji z “lekarzem od żył”, czyli flebologiem. W oczekiwaniu na wizytę warto spróbować uśmierzyć ból domowymi sposobami. Podpowiadamy, co sprawdzi się na ból żylaków w nogach.

Skąd biorą się bolące żylaki na nogach?

Żylaki pojawiają się, gdy krew w nogach nie krąży prawidłowo. Jeśli z jakiegoś powodu zastawki żylne szwankują, część krwi zamiast płynąć przez żyły głębokie do serca, zaczyna się cofać i zalegać w żyłach powierzchniowych. Wówczas rozciąga ona naczynia i powoduje powstawanie żylaków. Z początku nie wywołują one zbyt uciążliwych objawów, nie są także widoczne gołym okiem. Dopiero z czasem powodują drętwienie nóg, obrzęki oraz rozpierający ból, zaczynają także wyraźnie przebijać spod skóry, przyczyniając się do jej zgrubienia. To moment, w którym koniecznie trzeba wybrać się na konsultację do flebologa, czyli tak zwanego lekarza od żylaków. Wykona on niezbędne badania i skieruje nas na dalsze leczenie.

Gdzie wykonać leczenie żylaków?

Na portalu Tourmedica.pl porównasz oferty i ceny w 193 klinikach. Współpracujemy wyłącznie z najbardziej wykwalifikowanymi specjalistami, którzy wykonują leczenie żylaków oraz zapewniają najwyższą jakość usług medycznych. Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę i sprawdzić ceny:

Pokaż więcej miast »

Ból żylaka w nodze - jak sobie pomóc?

Gdy uczucie ciężkości i ból w nogach bardzo nam dokuczają, w oczekiwaniu na wizytę u lekarza warto sięgnąć po leki bez recepty. Szczególnie skuteczne są preparaty z diosminą, zalecane właśnie przy takich objawach. Substancja ta zwiększa napięcie naczyń żylnych, poprawiając jednocześnie przepływ limfy. Dolegliwości bólowe związane z żylakami na udach bądź łydkach uśmierzy także odpowiednie postępowanie i dbanie o dobre nawyki. Siedząc, starajmy się nie zakładać nogi na nogę i trzymajmy je na podpórce - pozytywnie wpłynie to na krążenie krwi. Unikajmy gorących kąpieli i zadbajmy o zdrową, bogatą w błonnik oraz witaminę C dietę. Pamiętajmy także o aktywności fizycznej. Kiedy tylko możemy, spacerujmy lub jeździjmy na rowerze.

Leczenie żylaków nóg
- mamy w ofercie 193 klinik!

Pozostałe sposoby na bolące żylaki na nogach

Nieprzyjemne objawy towarzyszące żylakom łydek czy ud złagodzi także… ocet jabłkowy! Zawarte w nim kwasy: mlekowy, cytrynowy i oczywiście octowy, witaminy oraz składniki mineralne poprawiają stan naczyń krwionośnych, obkurczając je i regulując przepływ krwi. Dzięki temu niwelują ból żylaków nóg oraz opuchliznę. Wystarczy raz dziennie, np. wieczorem, masować nogi w kierunku serca z użyciem octu jabłkowego, aby zauważyć efekty. Pamiętajmy jednak, że domowe sposoby na ból żylaków można stosować jedynie wspomagająco, a nic nie zastąpi terapii zalecanej przez lekarza specjalistę. Nieleczone żylaki mogą doprowadzić do rozwoju groźnych powikłań, które w skrajnych przypadkach zagrażają życiu pacjenta! Właśnie dlatego choroby tej nie można ignorować.

Autor:
Opublikowano:

Dodaj komentarz

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pękające naczynka na nogach to sygnał, że krew w kończynach dolnych nie krąży prawidłowo. Wyglądające niewinnie tak zwane pajączki z czasem mogą zamienić się w żylaki, które będą wymagały specjalistycznego leczenia. Jakie są przyczyny...

Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych

Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych

Podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu najpowszechniej stosowaną metodą usuwania żylaków był zabieg chirurgiczny, dziś istnieje znacznie więcej sposobów walki z tym schorzeniem. Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych mają to do...

Jak dbać o nogę po operacji żylaków?

Jak dbać o nogę po operacji żylaków?

Postępowanie po usuwaniu żylaków powinno być odpowiednio dostosowane do charakteru zabiegu. W przypadku klasycznej operacji proces rekonwalescencji będzie znacznie dłuższy niż po procedurze z użyciem lasera. A zatem jak dbać o nogę po operacji...