Na proces starzenia się ludzkiej skóry ma wpływ wiele czynników: promieniowanie UV, substancje trujące (w tym metale ciężkie obecne w powietrzu, nikotyna, alkohol), zbyt mała ilość snu, niezdrowy tryb życia czy nawet niedokładny demakijaż. Wszystko to sprawia, że niejednokrotnie cera jest starsza od jej właściciela. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna przygotowała wiele rozwiązań pomagających nie tylko zatrzymać, ale i cofnąć procesy starzenia. Jednym z coraz popularniejszych zabiegów zaliczanych do grupy anti-age jest mezoterapia skoncentrowanymi czynnikami wzrostu, czyli zabieg CGF z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu.

Badania opublikowane przez amerykańskie czasopismo naukowe "Proceedings of the National Academy of Sciences” pokazują, że skóra poszczególnych ludzi starzeje się w bardzo różnym tempie. Zmiany te widać już u osób będących w średnim wieku, których stan skóry wskazuje na różnice wynoszące nawet kilkadziesiąt w jej starzeniu się. Co ważne, z wiekiem często jeszcze bardziej się pogłębiają. Wnioski takie wysnuto z wieloletniej analizy ponad 950 osób urodzonych na przestrzeni lat 1972-1973, przyglądając się 18 różnym parametrom będącym oznakami starzenia się.

Zaznaczyć trzeba przy tym, że na stan skóry w danym momencie mają wpływ nie tylko wymienione na początku kwestie, ale i geny. Bez względu jednak na przyczynę, skórę można odmładzać za pomocą odpowiednich zabiegów. Jest ich wiele, w tym peelingi z kwasem ferulowym, oxybrazja, lifting z nićmi PDO czy zabieg  CGF z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu. Jedne - jak peelingi - dają widoczne efekty od razu po wykonaniu terapii, inne - jak zabieg CGF - oferują efekty o znacznie dłużej trwałości, ale na których zobaczenie trzeba nieco poczekać.

Medycyna regeneracyjna oferta specjalna!
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Zaznaczmy też, że każdą z powyższych metod przeciwstarzeniowych należy wykonywać wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym lub gabinecie medycyny estetycznej. Są to bowiem zabiegi, które mocno ingerują w naszą skórę, priorytetem jest tu więc pełne bezpieczeństwo.

Czym wyróżnia się i jak przebiega zabieg CGF z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu? 

CGF (z angielskiego Concentrated Growth Factor, skoncentrowane czynniki wzrostu) zostały wyodrębnione przez włoskiego naukowca Tiziano Batani w 2008 roku. Już dwa lata przed tą datą rozpoczął naukowe badania mające na celu wyodrębnienie z naszej krwi najcenniejszych komórek, dzięki którym będzie można doprowadzać do procesów regeneracji oraz naprawy tkanek. Skutkiem tych poszukiwań są właśnie CGF, białka pełniące na co dzień ważną rolę w odbudowie organizmu. To m.in. dzięki nim komórki przekazują między sobą informacje, mocno oddziałując na receptory umieszczone w ich komórkowych błonach. Aby wzmocnić działanie skoncentrowanych czynników wzrostu, pomocne okazały się także komórki macierzyste CD34+. Dzięki nim uszkodzenia powstające w naszych tkankach jeszcze szybciej się regenerują.

Komu polecane są zabiegi z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu?

Powyższa terapia jest wskazana, gdy chcemy skutecznie, bezpiecznie i w naturalny sposób walczyć z poniższymi problemami: pogłębiające się zmarszczki, wiotczenie skóry na twarzy i całym ciele oraz zbytnie wypadanie włosów. Zalecana jest również, gdy istnieje konieczność odnowy skóry na dekolcie, rękach, szyi oraz twarzy, gdy przeszło się niedawno przeszczep włosów czy gdy chce się zadbać o profilaktykę przeciwstarzeniową.

Rezultatem terapii będzie świeża i młodsza skóra, bardziej jędrna i elastyczna, odżywiona i zregenerowana, o ładniejszej strukturze i kolorycie, oraz dużo mocniejsze włosy.

Przebieg oraz rodzaje zabiegów z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu CGF

Każdy z trzech obecnie dostępnych w Polsce typów zabiegu rozpoczyna się tak samo, czyli od pobrania krwi z żyły pacjenta. Następnie płyn poddaje się procesowi rozdziału frakcji metodą wirowania. Dzieje się to w specjalnym atestowanym urządzeniu gwarantującym zachowanie odpowiedniego tempa i temperatury procesu. Gdy uzyska się już odpowiednią koncentrację w preparacie czynników wzrostu i komórek macierzystych, można przejść do zaaplikowania ich leczonemu na jeden z trzech sposobów, wcześniej aplikując maść znieczulającą.

  • CGF HARMONY - terapia przeznaczona dla osób, których skóra wymaga bardzo intensywnego odmłodzenia. Czynniki wzrostu i komórki macierzyste zawieszone są w żelu gwarantującym silną i długotrwałą stymulację organizmu. Substancje są podawane przy użyciu kaniuli lub za pomocą mezoterapii. Terapia powinna mieć co najmniej trzy serie wykonywane w odstępie około półtora miesiąca.
  • CGF LIQUID - polecany na mniejsze zmarszczki, jako profilaktyka anti-aging czy w przypadku wypadania włosów. Przed jego wykonaniem wykonuje się indukcję kolagenu. Terapię wykonuje się za pomocą mezoterapii i powtarza minimum trzykrotnie, w odstępach około jednego miesiąca.
  • CGF ONE - terapia skupiająca się na mniejszych obszarach ciała, na przykład okolicy oczu i ust czy grzbietach dłoni. Zalecana jest zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy korzystają z usług medycyny estetycznej. Zabieg wykonuje się trzykrotnie, w odstępach od czterech do sześciu tygodni.

Leczenie w Polsce za pomocą komórek macierzystych i czynników wzrostu CGF - ile kosztuje?

Opisywana terapia należy do grupy innowacyjnych, a przy tym bardzo skutecznych i bezpiecznych (mogą z niej korzystać nawet alergicy). W Polsce wykonuje ją już wiele klinik i mniejszych gabinetów, w tym:

  1. Centrum Dermatologii Estetycznej Bagłaj z Wrocławia - koszt zabiegu od 1 000 złotych,
  2. Centrum Medycyny Estetycznej i Flebologii Dr Radziejewska z Warszawy - koszt zabiegu od 650 złotych
  3. Klinika Bellamed ze Szczecina - koszt zabiegu od 1 200 złotych
  4. Gabinet La Estetica z Płocka - koszt zabiegu od 1 200 złotych

Powyższe ceny dotyczą pojedynczego zabiegu. Jednak, jak napisano wyżej, zazwyczaj konieczne jest przynajmniej trzykrotne powtórzenie terapii. W związku z tym podane wartości trzeba będzie przemnożyć właśnie razy trzy.

Jak przygotować się do zabiegu? I czy można łączyć go z innymi terapiami?

Przed zabiegiem z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu CGF lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad wykluczający ewentualne przeciwwskazania. Po zakwalifikowaniu do terapii nie jest konieczne wykonywanie żadnych przygotowań. Zostanie pobrana krew, którą po odpowiednim obrobieniu będzie podana tej samej osobie poprzez mezoterapię igłową lub za pomocą kaniuli.

Medycyna regeneracyjna
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Istotny jest także fakt, że zabieg można bezpiecznie łączyć z innymi metodami anty-aging, w tym z zabiegami laserowymi, wypełnieniami, chemicznymi peelingami, przeszczepami tłuszczu i włosów czy karboksyterapią.

Autor:

Dodaj komentarz

Co to jest wampirzy lifting?

Co to jest wampirzy lifting?

Bezpieczne i skuteczne usunięcie zmarszczek, przywrócenie skórze młodego, zdrowego wyglądu, zredukowanie poziomu rozstępów oraz blizn, znaczna poprawa napięcia, koloru oraz gęstości skóry - wszystkie te efekty otrzymuje się dzięki zabiegowi...

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska