Bezpieczne i skuteczne usunięcie zmarszczek, przywrócenie skórze młodego, zdrowego wyglądu, zredukowanie poziomu rozstępów oraz blizn, znaczna poprawa napięcia, koloru oraz gęstości skóry - wszystkie te efekty otrzymuje się dzięki zabiegowi określanemu jako "wampirzy lifting", czyli mezoterapii osoczem bogatopłytkowym pobieranym z krwi pacjenta. Zabieg opiera się na naturalnej zdolności ciała do samoregeneracji, a wykorzystanie własnych komórek danej osoby zapewnia dodatkowo brak ryzyka powikłań.

Mezoterapia, obok peelingów i botoksu, jest jednym z trzech najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zaraz za nimi plasują się m.in. zabiegi kwasem hialuronowym, nici liftingujące czy mikrodermabrazja. Dlaczego pacjenci tak chętnie wybierają mezoterapię? Na pewno ze względu na jej dużą dostępność, stosunkowo niskie ceny oraz dyskretny, naturalny efekt. Dodatkowo można ją wykonać również na skórze głowy, dłoniach, szyi, dekolcie oraz twarzy. Inną z zalet jest nieduża bolesność zabiegu oraz to, że można w nim wykorzystać zarówno koktajle odżywcze odpowiednio dobrane do potrzeb klienta, jak i osocze bogatopłytkowe.

Wampirzy lifting to w pełni naturalna metoda terapii, sprawdzająca się zwłaszcza w usuwaniu zmarszczek, blizn i rozstępów, a także w odmładzaniu i rewitalizacji delikatnej skóry twarzy czy dłoni. Wykorzystywane w niej osocze jest pobierane z własnej krwi pacjenta. Jest bogate w czynniki wzrostu, dzięki którym komórki macierzyste są mocno stymulowane do działań regeneracyjnych. Wstrzykiwanie osocza w odpowiednie warstwy skóry pobudza fibroplasty do produkcji nowych włókien kolagenu i zapewnia lepszą odnowę tkankową. Zastosowanie własnej krwi usuwa ryzyko reakcji alergicznych oraz wystąpienia np. stanów zapalnych po zabiegu.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Szczegółowe informacje o wampirzym liftingu

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg rozpoczyna pobranie krwi pacjenta. Pobiera się ją najczęściej z żyły odłokciowej, w ilości od 8 do 24 mililitrów. Kolejny krok to umieszczenie pobranej krwi w specjalistycznym urządzeniu z amorficznym jałowym żelem, które odwirowuje osocze bogatopłytkowe (oddziela czerwone krwinki od osocza). Gdy to nastąpi, do osocza dodawane są składniki aktywizujące płytki krwi do wytwarzania czynników wzrostu, czyli cytokin - białek odpowiedzialnych za stymulację wzrostu komórek. Teraz przychodzi czas na znieczulenie obszaru zabiegowego za pomocą specjalnego kremu, po czym przeprowadza się właściwą mezoterapię igłową z osoczem. Odbywa się to poprzez iniekcję preparatu w określoną warstwę skóry przy użyciu igły.

Leczeniu można poddawać całą twarz lub mniejszy obszar (np. aplikując osocze wzdłuż zmarszczek). Zabieg aktywizuje procesy identyczne jak przy gojeniu się ran. Na początku stymulowane do namnażania są komórki macierzyste, następnie fibroplasty zostają pobudzone do wytwarzania kolagenu, a na końcu tworzą się nowe naczynia krwionośne.

Pierwsze efekty wampirzego liftingu widoczne są po ok. tygodniu od chwili wykonaniu zabiegu. Jednak na pełną odbudowę włókien kolagenowych trzeba poczekać ok. 3 miesięcy. Należy przy tym pamiętać o istnieniu kilku sytuacji, które są przeciwwskazaniami do opisywanej terapii. To przede wszystkim ciąża i okres karmienia piersią, ale też aktywne choroby nowotworowe, choroby krwi i układu krwionośnego, choroby autoimmunologiczne oraz przyjmowanie antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych).

Twarz - odmładzanie osoczem bogatopłytkowym
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Ceny wampirzego liftingu

W Klinice Medycyny Estetycznej Sthetica (placówki w Bełchatowie, Bielsku Białej i Częstochowie) cena mezoterapii osoczem bogatopłytkowym wynosi od 400 złotych do 1 200 złotych i zależy od obszaru poddawanego zabiegowi. Klinika Neo Beauty (Łódź, ulica Szparagowa 10) oferuje wampirzy lifting w cenie od 900 złotych do 1 600 złotych. Z kolei w Klinice Chirurgii Plastycznej dr Szczyt (Warszawa, ulica Królewicza Jakuba 37) należy przygotować się na wydatek od 1 500 złotych.

Pozostałe ważne informacje

  • Aby uzyskać pełnię efektów oferowanych przez wampirzy lifting, zabieg należy powtórzyć trzykrotnie, zachowując odstępy od miesiąca do 2 miesięcy.
  • Zabieg trwa ok. godziny i po jego wykonaniu pacjent od razu może samodzielnie wrócić do domu.
  • Po terapii osoczem bogatopłytkowym leczony obszar może być lekko spuchnięty, co jednak samoistnie ustąpi w okresie do kilku dni.
  • Wampirzy lifting można stosować zarówno leczniczo, jak i profilaktycznie, wzmacniając dzięki temu swoją skórę.
Autor:

Dodaj komentarz

Rak brodawkowaty tarczycy - objawy i leczenie

Rak brodawkowaty tarczycy - objawy i leczenie

Chorobami kwalifikującymi się do całkowitej operacji tarczycy (łac. strumectomia totalis bilateralis), są między innymi nowotwory gruczołu tarczowego, wśród nich rak brodawkowaty, pęcherzykowy i rdzeniasty tarczycy, a także rak...

Nowoczesne metody leczenia tarczycy

Nowoczesne metody leczenia tarczycy

Rozwój medycyny zabiegowej, zmierzający obecnie w kierunku jak najmniejszej ingerencji i inwazyjności, trwa już od pewnego czasu i przebiega w bardzo szybkim tempie. Dzieje się tak również w przypadku chirurgii endokrynologicznej, która jest w...