Statystyki podają, że długość ludzkiego życia stale się wydłuża. Im jednak skóra starsza, tym bardziej zauważalne są oznaki jej starzenia się. Dlatego jak najwcześniej należy zadbać o cerę, co odwdzięczy się jej pięknym wyglądem przez długie lata. Jak to zrobić? Na przykład wybierając się do gabinetu medycyny estetycznej na innowacyjny zabieg Coolifting.

Według badań TNS OBOP wiekiem, w którym Polki zaczynają korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, jest najczęściej przedział 30-40 lat. Wtedy pojawiają się na cerze pierwsze oznaki starzenia, mające formę zmarszczek, przesuszania się skóry, utraty napięcia, niedużych przebarwień czy zmniejszonego blasku i witalności. W pierwszej kolejności kobiety korzystają z peelingów, botoksu, zabiegów likwidujących przebarwienia, wypełniających kwasem hialuronowym czy mezoterapii igłowej lub bezigłowej. Na popularności zyskują także nowoczesne liftingi, zwłaszcza rozbudowane terapie typu Coolifting. Łączy on w sobie 4 zaawansowane technologie, których celem jest likwidacja mniejszych, powierzchniowych zmarszczek oraz redukcja głębokich, wygładzenie cery, nawilżenie skóry i nadanie jej blasku. Seria zabiegów stymuluje produkcji elastyny oraz kolagenu, zregenerowanie skóry właściwej oraz ogólną poprawę kondycji skóry.

Do największych zalet Cooliftingu zalicza się jego bezinwazyjność i pełne bezpieczeństwo. Dla pacjentów równie ważne jest to, że w trakcie zabiegu mogą się mocno zrelaksować, a po jego zakończeniu - od razu wrócić do codziennych zajęć. Istotne jest również to, że efekty widoczne są już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Co więcej: do wyboru dostaje się dwa rodzaje ampułek: wypełniającą lub rozjaśniająco-wypełniającą. Wybór odpowiedniej zależy od potrzeb skórnych danej osoby.

Medycyna estetyczna oferta specjalna!
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Jak działa bezinwazyjny Coolifting?

Aby odmłodzić skórę pacjenta, urządzenie Coolifiting wykorzystuje 4 technologie. Pierwszą jest podawanie dwutlenku węgla w krótkich impulsach, drugą - zastosowanie zwiększonego ciśnienia (na poziomie około dwóch barów), trzecią - zastosowanie niskiej temperatury (na poziomie ok. -15 stopni Celsjusza), zaś czwartą - aplikacja odpowiednio dobranych substancji aktywnych.

Procesy, które aktywowane są w skórze za pomocą powyższych technologii, to:

  1. paradoks naczynioruchowy - rozkurcz oraz skurcz krwionośnych naczyń występujący naprzemiennie odpowiada za
    polepszenie cyrkulacji krwi. Dzięki temu aktywne substancje są lepiej rozprowadzane po organizmie;
  2. kriokarboksyterapia - za pomocą mocnego strumienia dwutlenku węgla aktywowana zostaje mikrocyrkulacja, podniesiony poziom natlenienia tkanek oraz zwiększa się produkcja elastyny i kolagenu. Dzięki dwutlenkowi węgla dodatkowo zwiększa się stopień penetracji ekstraktu z łodygi dwubarwnego sorgo, hialuronowego kwasu oraz hydrolizowanych pszenicznych białek;
  3. termiczny szok - zdecydowane, nagłe obniżenie poziomu temperatury zapewnia szybką i odpowiednio głęboką penetrację właściwej skóry. Rozkurcze i skurcze naczyń wywołane przez mróz poprawiają mikrokrążenie i dostarczają tlen do komórek;
  4. infuzja (hiperbaryczne ciśnienie) - ciśnienie podniesione do dwóch barów i obniżona temperatura to kolejne klucze do zwiększonej penetracji aktywnych substancji, w tym hialuronowego kwasu.

 Zabieg Coolifting przeprowadza się za pomocą specjalistycznego pistoletu. Terapia tym urządzeniem trwa jednorazowo ok. 5 minut i jest bezinwazyjna dla ciała pacjenta. Zabieg jest bezbolesny, nie ma więc konieczności podawania znieczulenia, po jego zakończeniu nie wymagana jest rekonwalescencja, a efekty widoczne są od razu po przeprowadzeniu leczenia. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą osobie poddawanej zabiegowi, to relaksujący chłód i bardzo delikatne ukłucia. Aby zauważyć wszystkie efekty, jakie może dać Coolifting, terapię najlepiej powtórzyć od 4 do 6 razy, zachowując tygodniowe odstępy.

Gdzie wykona się Coolifting?

Jedną z placówek wykonujących Coolifting jest Gabinet Medycyny Estetycznej Doktor Katarzyna Mudel z Warszawy (ulica Juliana Ursyna Niemcewicza 26 lok. 28). Cena zabiegu jest tu ustalana po indywidualnej konsultacji. Terapię wykonuje także Gabinet Kosmetyki Holistycznej z Opola (ulica Haliny Poświatowskiej 3-5), gdzie zapłaci się od 290 złotych (cena zależna jest od okolicy poddawanej zabiegowi i wybranych substancji aktywnych). Z kolei we Wrocławiu Coolifting przeprowadza STUDIO ODNOWY Bagińska & team (ulica Zabrodzka 2/3). Cena w tej placówce wynosi od 390 złotych.

Medycyna estetyczna
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Wskazania i przeciwwskazania do Cooliftingu

Wykonanie Cooliftingu zaleca się wszystkim tym, którzy zauważyli u siebie pierwsze oznaki starzenia. Jako że efekty widoczne są od razu po terapii, na zabieg można wybrać się np. przed ważnym wyjściem czy wydarzeniem typu ślub i wesele. Przeciwwskazaniem do tego rodzaju leczenia są migreny, kłopoty z zatokami, skóra mocno unaczyniona oraz opryszczka. Dla utrzymania efektów Coolifting warto powtarzać kilka razy do roku.

Autor:

Dodaj komentarz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Jakie działanie mają peelingi medyczne?

Jakie działanie mają peelingi medyczne?

Współczesna dermatologia, kosmetologia i medycyna estetyczna dają wiele możliwości poprawy stanu i wyglądu skóry, zarówno dotkniętej różnymi niedoskonałościami typu trądzik, blizny czy przebarwienia, tracącej jędrność i blask w wyniku... więcej »

Leczenie chorób skóry

Leczenie chorób skóry

Postęp techniki i medycyny sprawił, że metody terapeutyczne, uznawane jeszcze kilkanaście lat temu, są skutecznie wypierane przez nowoczesne sposoby leczenia. Nie inaczej jest w przypadku dermatologii, czyli gałęzi medycyny zajmującej się... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska