SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

HFS – mikropigmentacja skóry głowy sposobem na łysienie

Jak podaje Newsweek, z łysieniem zmaga się co drugi mężczyzna, który ukończył 50 lat. Problem nadmiernego wypadania włosów dotyka jednak osoby w różnym wieku, również kobiety. Czynnikami wywołującymi tę przypadłość są niektóre choroby, uboga w składniki odżywcze dieta, stres, a także skłonności genetyczne. Jedną z metod tuszowania łysienia jest tzw. mikropigmentacja skóry głowy, czyli zabieg polegający na wprowadzeniu płytko podskórnie specjalnych bioabsorbowalnych pigmentów, tworząc tym sposobem imitację krótko ostrzyżonej fryzury. Z tej techniki korzystają również kobiety pragnące optycznie zagęścić długie włosy. Pigment jest indywidualnie dobierany do koloru włosów pacjenta, a utrzymuje się w skórze do ok. dwóch lat.

Wg serwisu internetowego statisticbrain.com, w Stanach Zjednoczonych problem nadmiernego wypadania włosów dotyka 35 mln mężczyzn i 21 mln kobiet. Przypadłość zwiększa się z wiekiem: cierpi na nią 40% mężczyzn, którzy ukończyli 35 lat, 65% 60-latków, a także 70% mężczyzn po 80. roku życia. Z łysieniem boryka się również 80% kobiet, które ukończyły 60 lat (wszystkie dane zostały opracowane przez International Society of Hair Restoration Surgery). W innych krajach sytuacja wygląda podobnie, a samo łysienie dotyka osoby coraz młodsze. Jest to wywołane wieloma czynnikami, wśród których można wymienić niezdrową dietę, stres bądź geny.

Koniec z problemem łysienia

Utrata włosów rodzi kompleksy u osób, dla których atrakcyjność wiąże się niekoniecznie z długimi, ale na pewno z gęstymi włosami. Ratunkiem dla nich może być jedna z najnowszych metod walki z łysieniem, czyli mikropigmentacja skóry głowy (scalp micropigmentation, dermatografia). Technika to patent izraelskiej firmy NTM, lidera makijażu permanentnego, a sam pomysł jest ideą światowej sławy mistrza mikropigmentacji, Moshe Alul.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Przygotowanie do zabiegu mikropigmentacji włosów (materiały Abacosun)

To zabieg polegający na wprowadzeniu w naskórek specjalnych nieorganicznych pigmentów uzyskiwanych z minerałów. Ów zabieg ma na celu uzyskanie niezwykle naturalnego efektu krótko przystrzyżonej fryzury. Pigmenty nieorganiczne są neutralne dla ludzkiego organizmu, dzięki czemu praktycznie nie występuje ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych. Warto zaznaczyć, iż nie jest to technika leczenia nadmiernego wypadania włosów, a jedynie metoda tuszowania łysiny. Zabieg stanowi kuszącą alternatywę dla osób, które próbowały już wszelkich sposobów na ukrycie przerzedzenia owłosienia na głowie, nie uzyskując zadowalających rezultatów, a jednocześnie nie chcą poddawać się transplantacji włosów.

Mikropigmentacja włosów, inaczej HFS (Hair Follicle Simulation), polega na kamuflowaniu łysienia i towarzyszących mu niekiedy blizn poprzez wykonanie imitacji krótko ostrzyżonych włosów. Z tego powodu zabieg jest kierowany głównie do mężczyzn – po wizycie u specjalisty powierzchnia ich głowy jest pokryta specjalnym bioabsorbowalnym pigmentem tak, iż skóra wygląda jak zgolona. Kobiety również mogą skorzystać z tej metody tuszowania łysienia. Dla nich dobierane są specjalne pigmenty, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt zagęszczenia długich włosów.

Stosowane podczas HFS pigmenty cechują się najwyższą jakością i są przeznaczone tylko i wyłącznie do tej metody. Specjaliści przeprowadzający mikropigmentację skóry głowy dobierają kolor odpowiednio do koloru włosów, a następnie wprowadzają go do wierzchniej warstwy skóry. Rezultat utrzymuje się przez okres roku do dwóch lat – jest to uzależnione od cech indywidualnych danego pacjenta.

Przebieg mikropigmentacji skóry głowy

Zabieg HFS jest dedykowany dla osób cierpiących na łysienie całkowite, a także plackowate, androgenowe czy bliznowaciejące. Będzie skuteczny również u osób z łysieniem telogenowym oraz anagenowym. Innymi słowy, można go stosować przy każdej postaci łysienia zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Podczas mikropigmentacji skóry głowy wykorzystuje się specjalne igły lub roller (opatentowany kartridż wyposażony w obracające się igły oraz system sprężynowy) – w pełni sterylne instrumenty jednorazowego użytku. Powstał też innowacyjny aparat ORON 57 firmy NPM, wzbogacony o funkcję umożliwiającą przeprowadzenie przy jego pomocy mikropigmentacji (wcześniej służył tylko do makijażu permanentnego). Jest wyposażony w ergonomiczną rączkę sterowaną mikroprocesorem, który gwarantuje jednakową częstotliwość nakłuwania igieł, a także w stabilizatory zapewniające jednostajny ruch igieł.

Efekty mikropigmentacji skóry głowy u mężczyzny(materiały Abacosun)

Przed wykonaniem pełnego zabiegu HFS przeprowadzający go specjalista robi test na małej powierzchni skóry. Ów test ma na celu dobranie właściwego koloru pigmentu oraz sprawdzenie reakcji skóry pacjenta. Podczas konsultacji osoba zdecydowana na zabieg wybiera gęstość i kształt linii włosów. Część ośrodków oferuje pacjentom wykonanie tzw. jagged hairline, czyli nieregularnej, postrzępionej linii włosów z przodu głowy. Rezultatem „wystrzępienia” jest większa naturalność uzyskanego efektu – linia nie musi być idealnie prosta lub zbyt łagodnie, sztucznie zaokrąglona.

W zależności od stopnia rozwoju łysienia zabieg może trwać 1-3 godziny. Przed jego rozpoczęciem pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, by zmniejszyć ewentualny dyskomfort towarzyszący mikropigmentacji. Najczęściej zabieg wykonywany jest na krótko ściętych włosach (idealna długość to 0,3-0,5 mm). Specjalista precyzyjnie pokrywa powierzchnię skóry głowy pigmentem, tworząc imitację owłosienia. Dermatografia zdrowej skóry głowy zajmuje ok. 1-3 sesje, a efekty można obserwować już po pierwszej z nich.

Maskowanie blizny na głowie metodą mikropigmentacji (materiały Abacosun)

Podczas przeprowadzania procedury może dojść do powstania lekkiego podrażnienia lub obrzęku, ale objawy te szybko ustępują. Aby przyspieszyć ten proces, można stosować na opuchliznę łagodzące preparaty (np. z panthenolem). Do pracy można wrócić już następnego dnia po zabiegu. Przez kolejne 2-3 dni naskórek zaczyna się złuszczać, dlatego niezwykle istotne jest stałe nawilżanie go specjalną maścią. Początkowo pigment jest bardzo intensywny, ale w ciągu 4-5 dni po zabiegu pierwotne zabarwienie blednie o ok. 50% natężenia wyjściowego. Blednięcie pigmentu sprawia, że zabieg należy powtarzać co 1,5-3 lata w celu wzmocnienia koloru.

Przez 4 dni po HFS nie należy myć mydłem ani innymi kosmetykami skóry poddanej barwieniu – w tym celu zaleca się stosowanie wyłącznie wody. Przez 2-3 tygodnie należy unikać kąpieli w basenie i odwiedzania sauny. Skórę poddaną mikropigmentacji może podrażnić gorące lub mroźne powietrze, a także chlorowana woda.

Ceny zabiegu HFS w Polsce

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy (HFS) zaczyna cieszyć się w Polsce rosnącym powodzeniem. Poddają się mu osoby, które z jakichś powodów nie mogą bądź nie są zainteresowane przeszczepem włosów, a zachowawcze metody walki z łysieniem nie przyniosły im zadowalających rezultatów. Zabiegi wizualnego odtworzenia włosa na twarzy i głowie oferuje klientom m.in. Instytut Estetyczny Urody i Medycyny Estetycznej w Częstochowie. Korzystają z nich goście ośrodka, pragnący zatuszować braki w owłosieniu powstałe w wyniku łysienia plackowatego, przerzedzenia włosów bądź blizn. MENstudio w Piasecznie k. Warszawy również przeprowadza mikropigmentację skóry głowy. Cena konsultacji przed zabiegiem wynosi 100 złotych i obejmuje próbę na niewielkim obszarze głowy.

Efekty mikropigmentacji skóry głowy u kobiety (materiały Abacosun)

W Gabinecie Małgorzaty Kader w Poznaniu cena zabiegu HFS ustalana jest indywidualnie po konsultacji z pacjentem. W Studiu SoulContour we Wrocławiu za zabieg mikropigmentacji na brodzie klient zapłaci 700 złotych (za imitację zarostu). Z kolei za imitację owłosienia na głowie należy zapłacić od 1,5 tys. złotych do 2 tys. złotych. Wyższe stawki obowiązują w lubelskim Hotelu AGIT Congress & SPA, gdzie specjaliści wykonujący zabiegi w salonie SPA wykonują imitację włosów na głowach klientów w cenach zaczynających się od 3,5 tys. złotych.

Wizualne odtworzenie włosów w przypadku łysienia plackowatego znajduje się także w ofercie Gabinetu Kosmetyki Pielęgnacyjnej i Leczniczej Delight w Radiomu. Ceny zaczynają się od 300 złotych, a klienci zgłaszają się na zabiegi dające efekt strzyżonego włosa na głowie, odtwarzające brakujące włoski na łuku brwiowym oraz imitujące rzęsy na powiekach. Po ok. 3-4 tygodniach od zabiegu zespół specjalistów zaprasza na wizytę kontrolną oraz korektę w celu uzupełnienia barwnika. Jeszcze jedną placówką przeprowadzającą takie zabiegi jest Instytut Urody Abacosun w Gdyni. Ceny mikropigmentacji skóry głowy w ośrodku zaczynają się od 2 tys. złotych.

Mikropigmentacja skóry głowy – ceny za granicą

Zabiegi HFS można znaleźć również w ofercie klinik za granicą. Ceny w nich obowiązujące plasują się na różnych poziomach w zależności od regionu, w którym znajduje się placówka, oraz od jej renomy. Przykładowo, Vinci Hair Clinic w Londynie oferuje mikropigmentację skóry całej głowy w cenie 500 £. W przeliczeniu daje to kwotę równą ok. 2,4 tys. złotych. Nieco więcej zapłaci pacjent Hair Clinik w Manchesterze – pokrycie pigmentem całej głowy kosztuje 530 £ (ok. 2,6 tys. złotych).

Cennik obowiązujący w LGs-Hair Clinic w Henley wygląda nieco inaczej. Za zabieg trwający do godziny pacjent ośrodka zapłaci 200 £, czyli ok. 977 złotych. Holistic Hair & Beauty Salon and Permanent Make Up w Galvay w Irlandii proponuje pacjentom zabiegi HFS w cenach 400-800 euro, co odpowiada kwotom w wysokości 1,7-3,3 tys. złotych.

Mikropigmentacją zajmują się także specjaliści makijażu permanentnego, kierujący swoimi gabinetami medycyny estetycznej w Stanach Zjednoczonych. Jedną z takich placówek jest Gloria Brennan Permanent Make Up w Baltimore. Kolejnym jest ośrodek Skin N Beyond w Coral Springs, który przeprowadza zabiegi HFS na powierzchni całej głowy w cenie 1,500 dolarów, czyli za ok. 4,6 tys. złotych. W następnej amerykańskiej placówce, Alexa Sady Where Beauty Begins w Jenkintown, ceny zaczynają się od 500 dolarów (ok. 1,5 tys. złotych).

Zabiegi mikropigmentacji
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Na ratunek włosom

W sieci można napotkać niezliczoną ilość stron internetowych reklamujących rozmaite specyfiki pomagające leczyć łysienie. Naukowcy opracowują wciąż nowe metody odzyskiwania utraconego owłosienia, począwszy od transplantacji, a skończywszy na hodowli mieszków włosowych z komórek macierzystych. Wszystko to jest dobitnym potwierdzeniem skali problemu, z jakim mierzy się coraz więcej ludzi na całym świecie. W poszukiwaniu skutecznej metody każdego roku tysiące ludzi przemierza granice państw, by poddać się zabiegom w renomowanych klinikach. Polskie gabinety odwiedzają Brytyjczycy, Niemcy, Norwegowie i Szwedzi, którzy pragną poddać się mikropigmentacji włosów w korzystnej cenie i przy jednoczesnej wysokiej jakości usług. Wiedzą, że u nas mogą liczyć na jedno i drugie. Po zabiegu pozostają w kraju dłużej, spędzając czas na wypoczynku i zapoznawaniu się z miejscowymi atrakcjami turystycznymi.

Komentarze (10)

Bartek 4 lata temu

Polecam klinikę dr Wika ;). Odpowiedz

permanentnysklep.pl do Bartek miesiąc temu

Przy pigmentacji skóry głowy bardzo ważne są umiejętności linergistki, jak również barwniki i odpowiedni sprzęt do wykonania tego rodzaju "makijażu permanentnego". Odpowiedz

jan 3 lata temu

jakie najlepsze miejsce w Warszawie? Odpowiedz

Damian 8 miesięcy temu

witam. Jestem już rok po zabiegu mikropigmentacji włosów w Warszawie i jestem zdania że dla osób które nie mogą pozwolić sobie na przeszczep włosow to zabieg Mikropigmentacji to na chwilę obecną najlepsza metoda na ukrycie łysienia. Zabiegi może nie są najtańsze ale lepiej nie ryzykować paroma stówkami swojego wyglądu... Odpowiedz

Bartek do Damian 6 miesięcy temu

Zabieg mikropigmentacji zrobiłem rok temu i jestem bardzo zadowolony, utrzymuję się nadal efekt krótko ściętych włosów :) Dzięki temu zabiegowi nie muszę już chodzić w czapce i wstydzić się swojej łysiny. Odpowiedz

Tomek rok temu

kolega zrobił sobie taki tatuaż na głowie i to co jedna z kosmetyczek mu odwaliła to ja na jego miejscu podał bym ją do sądu takiego gó........a nie widziałem od dawna ale nie tylko ja to zobaczyłem ostatnio na weselu pare osób to za uwarzyło i były delikatne docinki no i koleżka miał doła ale tyle dobrego że chłopak ma dystans do siebie z informacji jakich udzieliła mi jego żona bo on sam nie zabardzo chciał powiedzieć to salon jest we Wrocku ul nie pamieta .pozdro Odpowiedz

Julian 2 lata temu

Witam! Pytalem sie o cene pigmentacji glowy w Bristolu i powiedziano mi,ze kosztuje to 3000 funtow, a nie 500. Odpowiedz

Joanna 3 lata temu

Polecam klinikę w Krakowie. Pięknie pigmentują brwi. Odpowiedz

tomson 4 lata temu

Polecam klinikę w Bielsku Białej lub Warszawie. Odpowiedz

Tomko do tomson 3 lata temu

Witam - proszę napisac czy korzystał Pan z mikropigmentacji skóry głowy w Warszawie i na jaką czesc glowy była ona stosowana(cała głowa, 50%,25%)?Jaki koszt zabiegu i jaki efekt - czekam na wiadomość na maila. Odpowiedz

Mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn

Mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn

Współczesna medycyna estetyczna umożliwia pacjentom, cierpiącym na łysienie, alternatywne sposoby odzyskania, przynajmniej wizualnie, utraconych włosów na skórze głowy. Rekompensata ta jest możliwa dzięki zastosowaniu procedury... więcej »

Zagęszczenie brwi metodą mikropigmentacji

Zagęszczenie brwi metodą mikropigmentacji

Rzadkie brwi to problem nie tylko estetyczny - może być również powodowany stanami chorobowymi. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna radzi sobie skutecznie z zagęszczaniem brwi, co pozwala odzyskać estetyczny wygląd twarzy. Jedna z... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.