Intraject - zabieg silnej odnowy

Intraject to nazwa zabiegu kosmetologicznego, który łączy w sobie zalety kawitacji ultradźwiękowej, plazmy azotowej, sonoporacji oraz igłowej radiofrekwencji. Dzięki takiemu zestawieniu specjalistyczne kosmetyki aplikowane w jego trakcie są przyswajane w większym stężeniu, co gwarantuje szybszy czas działania i ich przedłużony wpływ na organizm. W efekcie skóra staje się skutecznie zagęszczona, a zmarszczki wygładzone. Dochodzi do niechirurgicznej odnowy twarzy, odmłodzenia jej wyglądu.

Starzenie się skóry to proces w pełni naturalny. Jednak, jak podają lekarze, wiele dodatkowych czynników może prowadzić do jego przyspieszenia. Jest to zwłaszcza promieniowanie słoneczne (UVA, UVB i UVC), zanieczyszczenia środowiskowe, palenie papierosów oraz zbyt częste korzystanie z innych używek (np. alkoholu). Dochodzi do tego przewlekły stres, zbyt małe nawilżenie skóry, źle zbilansowana dieta czy za mało snu.

Każda z powyższych kwestii przyczynia się do zwiększania ilości wolnych rodników obecnych w skórze. One z kolei atakują lipidy, przez co dochodzi do naruszenia naskórka oraz znacznego osłabienia jego funkcji ochronnej. Co więcej, wolne rodniki niszczą białka komórkowych błon, prowadząc do zaburzeń w pracy enzymów oraz komórek, czego skutkiem są uszkodzenia włókien elastynowych oraz kolagenowych. Na szczęście ów proces można zatrzymać, a nawet odwrócić. Pomaga w tym nowoczesna kosmetologia mająca w swojej ofercie takie zabiegi jak Intraject, który zapewnia głęboką odnowę cery oraz ciała i skóry głowy. Poprzez miejscową aplikację dużego stężenia protein, peptydów oraz innych mikrocząsteczek terapia działa szybko, długo i skutecznie, wypełniając skórę, zagęszczając ją i znacznie zwiększając jej napięcie. Efektem zabiegu jest stymulacja tworzenia elastyny i odnowa kolagenu, jak również kwasu hialuronowego. Rezultaty widać już po pierwszym zabiegu.

Medycyna estetyczna oferta specjalna!
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Jakie zabiegi łączy w sobie Intraject i jakie skutki one dają?

Jak wspomniano na początku, największą zaletą urządzenia do zabiegu Intraject jest jednoczesne łączenie w sobie kilku rodzajów terapii.

SONOPORACJA

Zabieg zwiększa przepuszczalność ścian komórkowych, zapewniając możliwość przetransportowania przez nie większych cząsteczek, co podwyższa efektywność działania substancji aktywnych dostarczanych w trakcie terapii. Wykorzystuje się w tym celu ultradźwięki o niskiej częstotliwości, prowadząc do zmian w rogowej warstwie naskórka. Dochodzi do kawitacji, efektów termicznych oraz mikromechanicznych.

RADIOPORACJA

Odpowiada za przenoszenie składników aktywnych wgłąb skóry. Proces zachodzi przy pomocy impulsów elektrycznych o wysokiej częstotliwości, które gwarantują zwiększoną przezskórną absorpcję, wytwarzając przejściową fazę przepuszczalności tkanek. Jest to ważne zwłaszcza przy substancjach aktywnych, które mają dużą masę cząsteczkową.

ELEKTROPORACJA

Technologia korzysta z prądów modulowanych mających niedużą intensywność. Dzięki nim wytwarza się nowy kanał pozakomórkowy, co pozwala na zwiększoną przepuszczalność cząsteczek hydrofilowych. Elektroopory otwierają się w czasie od paru sekund do paru minut, powodując celową zmianę w błonie komórkowej, bez której wspomniane cząsteczki nie mogłyby przedostać się do komórek.

PLAZMA AZOTOWA

Dzięki specjalnej głowicy fala plazmowa wytwarza energię cieplną. Do emisji plazmy dochodzi w impulsach milisekundowych, bez kontaktu ze skórą, co bezpiecznie dostarcza do tkanek energię bez opierania się na chromoforach. Wspomniane ciepło z plazmy azotowej jest równo przyswajane przez skórę, wytwarzając dobre środowisko dla naturalnych czynników wzrostu kolagenu oraz regeneracji tkanek skórnych. Rozwiązanie może być używane z różnym poziomem energii, zależnym od głębokości skóry w danym obszarze i zakładanych rezultatów (np. regeneracja właściwej skóry bądź złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka).

Zależnie od tego, z jakim problemem boryka się dany pacjent, specjalista wybiera właściwą kombinację zabiegów. Intraject jest skuteczny w liftingu (brzucha, ramion, szyi, twarzy), usuwaniu blizn i przebarwień skóry czy pozbywaniu się rozstępów oraz niechcianych złogów cholesterolu. Technologię docenią także osoby z trądzikiem, przebarwieniami skóry, mięśniakami, brodawkami czy te chcące wykonać blefaroplastykę powiek.

Intraject - ile kosztuje skorzystanie z tej nowoczesnej technologii?

Dokładny koszt zabiegu Intraject jest wyliczany na podstawie tego, jaki obszar jest poddawany leczeniu i która z powyższych technologii będzie wykorzystywana. W Centrum Kosmetyki Estetycznej Dotyk Urody (Jaworze, ulica Wapienicka 68) trzeba będzie zapłacić od 79 złotych do 2 000 złotych. Koszt opisywanej terapii w Laboratorium Piękna (Nowogard, ulica 15-go Lutego 16A) wynosi od 110 złotych do 1 500 złotych, zaś w Instytucie Piękna Diamond (Jedlnia-Letnisko, ulica radomska 36) - od 200 złotych do 1 700 złotych.

Medycyna estetyczna
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Przeciwwskazania do zabiegów Intraject

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią, cierpiący na nowotwory (do 5 lat przed terapią), zaawansowaną cukrzycę lub zakrzepicę czy przewlekłe choroby wątroby i nerek nie powinni korzystać z zabiegu Intraject. Terapia odradzana jest także w przypadku zaawansowanej miażdżycy, posiadania implantów metalowych lub rozrusznika serca bądź cierpienia na autoimmunologiczne schorzenia w miejscu poddawanemu leczeniu (tocznie, twardziny, łuszczyce etc.). Do przeciwwskazań zalicza się również schorzenia bakteryjne, grzybicze lub wirusowe w zabiegowym obszarze oraz nieuregulowane tętnicze nadciśnienie.

Dodaj komentarz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Jakie działanie mają peelingi medyczne?

Jakie działanie mają peelingi medyczne?

Współczesna dermatologia, kosmetologia i medycyna estetyczna dają wiele możliwości poprawy stanu i wyglądu skóry, zarówno dotkniętej różnymi niedoskonałościami typu trądzik, blizny czy przebarwienia, tracącej jędrność i blask w wyniku... więcej »

Leczenie chorób skóry

Leczenie chorób skóry

Postęp techniki i medycyny sprawił, że metody terapeutyczne, uznawane jeszcze kilkanaście lat temu, są skutecznie wypierane przez nowoczesne sposoby leczenia. Nie inaczej jest w przypadku dermatologii, czyli gałęzi medycyny zajmującej się... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska