Intraject to nazwa zabiegu kosmetologicznego, który łączy w sobie zalety kawitacji ultradźwiękowej, plazmy azotowej, sonoporacji oraz igłowej radiofrekwencji. Dzięki takiemu zestawieniu specjalistyczne kosmetyki aplikowane w jego trakcie są przyswajane w większym stężeniu, co gwarantuje szybszy czas działania i ich przedłużony wpływ na organizm. W efekcie skóra staje się skutecznie zagęszczona, a zmarszczki wygładzone. Dochodzi do niechirurgicznej odnowy twarzy, odmłodzenia jej wyglądu.

Starzenie się skóry to proces w pełni naturalny. Jednak, jak podają lekarze, wiele dodatkowych czynników może prowadzić do jego przyspieszenia. Jest to zwłaszcza promieniowanie słoneczne (UVA, UVB i UVC), zanieczyszczenia środowiskowe, palenie papierosów oraz zbyt częste korzystanie z innych używek (np. alkoholu). Dochodzi do tego przewlekły stres, zbyt małe nawilżenie skóry, źle zbilansowana dieta czy za mało snu.

Każda z powyższych kwestii przyczynia się do zwiększania ilości wolnych rodników obecnych w skórze. One z kolei atakują lipidy, przez co dochodzi do naruszenia naskórka oraz znacznego osłabienia jego funkcji ochronnej. Co więcej, wolne rodniki niszczą białka komórkowych błon, prowadząc do zaburzeń w pracy enzymów oraz komórek, czego skutkiem są uszkodzenia włókien elastynowych oraz kolagenowych. Na szczęście ów proces można zatrzymać, a nawet odwrócić. Pomaga w tym nowoczesna kosmetologia mająca w swojej ofercie takie zabiegi jak Intraject, który zapewnia głęboką odnowę cery oraz ciała i skóry głowy. Poprzez miejscową aplikację dużego stężenia protein, peptydów oraz innych mikrocząsteczek terapia działa szybko, długo i skutecznie, wypełniając skórę, zagęszczając ją i znacznie zwiększając jej napięcie. Efektem zabiegu jest stymulacja tworzenia elastyny i odnowa kolagenu, jak również kwasu hialuronowego. Rezultaty widać już po pierwszym zabiegu.

Medycyna estetyczna oferta specjalna!
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Jakie zabiegi łączy w sobie Intraject i jakie skutki one dają?

Jak wspomniano na początku, największą zaletą urządzenia do zabiegu Intraject jest jednoczesne łączenie w sobie kilku rodzajów terapii.

SONOPORACJA

Zabieg zwiększa przepuszczalność ścian komórkowych, zapewniając możliwość przetransportowania przez nie większych cząsteczek, co podwyższa efektywność działania substancji aktywnych dostarczanych w trakcie terapii. Wykorzystuje się w tym celu ultradźwięki o niskiej częstotliwości, prowadząc do zmian w rogowej warstwie naskórka. Dochodzi do kawitacji, efektów termicznych oraz mikromechanicznych.

RADIOPORACJA

Odpowiada za przenoszenie składników aktywnych wgłąb skóry. Proces zachodzi przy pomocy impulsów elektrycznych o wysokiej częstotliwości, które gwarantują zwiększoną przezskórną absorpcję, wytwarzając przejściową fazę przepuszczalności tkanek. Jest to ważne zwłaszcza przy substancjach aktywnych, które mają dużą masę cząsteczkową.

ELEKTROPORACJA

Technologia korzysta z prądów modulowanych mających niedużą intensywność. Dzięki nim wytwarza się nowy kanał pozakomórkowy, co pozwala na zwiększoną przepuszczalność cząsteczek hydrofilowych. Elektroopory otwierają się w czasie od paru sekund do paru minut, powodując celową zmianę w błonie komórkowej, bez której wspomniane cząsteczki nie mogłyby przedostać się do komórek.

PLAZMA AZOTOWA

Dzięki specjalnej głowicy fala plazmowa wytwarza energię cieplną. Do emisji plazmy dochodzi w impulsach milisekundowych, bez kontaktu ze skórą, co bezpiecznie dostarcza do tkanek energię bez opierania się na chromoforach. Wspomniane ciepło z plazmy azotowej jest równo przyswajane przez skórę, wytwarzając dobre środowisko dla naturalnych czynników wzrostu kolagenu oraz regeneracji tkanek skórnych. Rozwiązanie może być używane z różnym poziomem energii, zależnym od głębokości skóry w danym obszarze i zakładanych rezultatów (np. regeneracja właściwej skóry bądź złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka).

Zależnie od tego, z jakim problemem boryka się dany pacjent, specjalista wybiera właściwą kombinację zabiegów. Intraject jest skuteczny w liftingu (brzucha, ramion, szyi, twarzy), usuwaniu blizn i przebarwień skóry czy pozbywaniu się rozstępów oraz niechcianych złogów cholesterolu. Technologię docenią także osoby z trądzikiem, przebarwieniami skóry, mięśniakami, brodawkami czy te chcące wykonać blefaroplastykę powiek.

Intraject - ile kosztuje skorzystanie z tej nowoczesnej technologii?

Dokładny koszt zabiegu Intraject jest wyliczany na podstawie tego, jaki obszar jest poddawany leczeniu i która z powyższych technologii będzie wykorzystywana. W Centrum Kosmetyki Estetycznej Dotyk Urody (Jaworze, ulica Wapienicka 68) trzeba będzie zapłacić od 79 złotych do 2 000 złotych. Koszt opisywanej terapii w Laboratorium Piękna (Nowogard, ulica 15-go Lutego 16A) wynosi od 110 złotych do 1 500 złotych, zaś w Instytucie Piękna Diamond (Jedlnia-Letnisko, ulica radomska 36) - od 200 złotych do 1 700 złotych.

Medycyna estetyczna
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Przeciwwskazania do zabiegów Intraject

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią, cierpiący na nowotwory (do 5 lat przed terapią), zaawansowaną cukrzycę lub zakrzepicę czy przewlekłe choroby wątroby i nerek nie powinni korzystać z zabiegu Intraject. Terapia odradzana jest także w przypadku zaawansowanej miażdżycy, posiadania implantów metalowych lub rozrusznika serca bądź cierpienia na autoimmunologiczne schorzenia w miejscu poddawanemu leczeniu (tocznie, twardziny, łuszczyce etc.). Do przeciwwskazań zalicza się również schorzenia bakteryjne, grzybicze lub wirusowe w zabiegowym obszarze oraz nieuregulowane tętnicze nadciśnienie.

Autor:

Dodaj komentarz

Ozonoterapia – skuteczny sposób na koronawirusa?

Ozonoterapia – skuteczny sposób na koronawirusa?

Ozon to odmiana tlenu wyróżniająca się silnymi właściwościami aseptycznymi. Nic dziwnego, że stosuje się ją, aby zapobiec przeniknięciu drobnoustrojów do określonego środowiska, np. otwartej rany. Czy ozonoterapia jest w stanie uchronić nas...

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu...

Jakie działanie mają peelingi medyczne?

Jakie działanie mają peelingi medyczne?

Współczesna dermatologia, kosmetologia i medycyna estetyczna dają wiele możliwości poprawy stanu i wyglądu skóry, zarówno dotkniętej różnymi niedoskonałościami typu trądzik, blizny czy przebarwienia, tracącej jędrność i blask w wyniku...