Jakie są zabiegowe metody powiększania penisa

Zabiegi chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej z roku na rok stają się coraz popularniejsze, obejmując już nie tylko twarz i sylwetkę, ale również narządy płciowe. Do kobiet skierowana jest szeroka oferta procedur z zakresu ginekologii estetycznej i plastycznej, mężczyźni również mogą poprawić wygląd swoich genitaliów. Do najpopularniejszych zabiegów estetycznych, dotyczących męskich narządów płciowych, należą te, których celem jest zwiększenie długości i grubości penisa.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
8 min.

Wielkość penisa ma dla mężczyzn bardzo duże znaczenie, a znaczna część z nich uważa, że ich przyrodzenie ma niewystarczający rozmiar. Metod, umożliwiających zwiększenie długości i obwodu penisa, mężczyźni nierzadko poszukują w internecie. W trakcie tych poszukiwań zazwyczaj trafiają na strony, oferujące zakup „cudownych” maści, tabletek czy urządzeń, pozwalających szybko i skutecznie powiększyć prącie. Niestety większość takich specyfików nie ma nic wspólnego z metodami naukowymi i dla własnego bezpieczeństwa warto zrezygnować z ich zakupu: dostępne w internecie środki w najlepszym razie nie przyniosą żadnego rezultatu, w najgorszym mogą nawet zaszkodzić, ponieważ ich skład często jest nieprzebadany, a producenci nie podlegają żadnej kontroli. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Nie oznacza to jednak, że penisa nie da się skutecznie powiększyć: jest to możliwe, jednak jedynie przy zastosowaniu metod zabiegowych. Do zwiększania długości i obwodu prącia wykorzystywane są małoinwazyjne zabiegi wstrzykiwania preparatów kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu pacjenta, można także skorzystać z chirurgicznego zabiegu podcięcia więzadeł wieszadłowych. Takie techniki cieszą się sporą popularnością: według danych ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery), w 2016 roku na świecie przeprowadzono niemal 8 500 zabiegów powiększania penisa. Warto pamiętać, by zabiegi przeprowadzać tylko w sprawdzonych placówkach medycznych, u specjalistów chirurgii lub certyfikowanych lekarzy medycyny estetycznej.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Najbardziej popularną i najczęściej stosowaną metodą zabiegowego powiększania penisa jest procedura z zastosowaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest substancją biokompatybilną z organizmem, ponieważ naturalnie w nim występuje: z tego względu iniekcja preparatu nie powoduje reakcji alergicznych i jest dla pacjenta bezpieczna (kwas hialuronowy od dawna wykorzystywany jest w medycynie estetycznej m.in. w zabiegach odmładzających i wypełniających). Przy zastosowaniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego (najczęściej jest to preparat Macrolane) można zwiększyć obwód penisa średnio o 2,5 cm i wydłużyć go o 1,5 cm.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym jest zabiegiem małoinwazyjnym, przeprowadzanym w warunkach ambulatoryjnych przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Cała procedura jest krótkotrwała i na ogół zajmuje nie więcej niż 20-30 minut, a pacjent może udać się do domu jeszcze tego samego dnia. Lekarz wprowadza preparat kwasu hialuronowego pod skórę na penisie za pomocą cienkiej igły, a efekt zabiegu widoczny jest od razu po jego wykonaniu. Zabieg jest dla pacjenta bezpieczny i nie powoduje powstawania blizn, a efektem ubocznym wprowadzenia kwasu hialuronowego może być niewielki obrzęk, który zazwyczaj znika po 2-3 dniach. Przez minimum miesiąc po zabiegu zaleca się rezygnację z aktywności seksualnej oraz intensywnego wysiłku fizycznego, a przez kilka dni penisa należy masować, co zapobiega przemieszczaniu się wszczepionego wypełniacza.

Warto pamiętać, że kwas hialuronowy jest substancją biowchłanialną, co oznacza, że wraz z upływem czasu zostaje stopniowo wchłonięty przez organizm. Z tego względu efekty powiększania penisa kwasem hialuronowym nie są trwałe – utrzymują się zazwyczaj przez okres do dwóch lat. Po upływie tego czasu (lub wcześniej, jeśli pacjent odczuwa taką potrzebę) zabieg można powtórzyć. Istotne jest jednak to, że kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu, dlatego nawet po całkowitym wchłonięciu się preparatu u większości pacjentów penis jest większy niż przed zabiegiem.

Pogrubianie i wydłużanie prącia przeszczepem własnego tłuszczu pacjenta

Kolejną metodą, wykorzystywaną do zwiększania rozmiarów prącia, jest przeszczep autogennej tkanki tłuszczowej pacjenta do penisa. Zabieg taki ma przebieg trzyetapowy: w pierwszym etapie komórki tłuszczowe, pochodzące z miejsc depozytowych (najczęściej jest to brzuch lub uda), zostają pobrane metodą liposukcji, a następnie podlegają odwirowaniu, co pozwala wyselekcjonować jedynie zdrowe, pełnowartościowe komórki. Tak oczyszczony materiał wprowadza się następnie do penisa za pomocą igły lub cienkiej kaniuli. Należy pamiętać, że część przeszczepionych komórek tłuszczowych ulega wchłonięciu przez organizm w ciągu pierwszych tygodni po zabiegu – by zwiększyć przeżywalność transplantowanej tkanki tłuszczowej, można wzbogacić ją o komórki macierzyste lub osocze bogatopłytkowe.

Przeszczep autogennej tkanki tłuszczowej pacjenta do prącia wykonywany może być zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym – zależy to od kilku czynników, m.in. od techniki, jaką przeprowadzane jest pobranie komórek tłuszczowych do przeszczepu. Zabieg taki charakteryzuje się dużym stopniem bezpieczeństwa, nie pozostają po nim blizny, nie istnieje też ryzyko odrzucenia przeszczepu lub reakcji alergicznych, ponieważ pacjentowi transplantuje się jego własne tkanki. Podobnie, jak w przypadku augmentacji prącia wypełniaczem, po zabiegu powiększania penisa przeszczepem tkanki tłuszczowej przez okres co najmniej miesiąca należy zrezygnować z aktywności seksualnej. Metoda ta umożliwia o pogrubienie penisa nawet o 50% oraz zwiększenie jego długości o 10-20%, jednak efekty nie są trwałe z uwagi na fakt, że tkanka tłuszczowa z czasem ulega wchłonięciu przez organizm. Efekty zabiegu mogą się utrzymywać przez okres około trzech lat, a po tym czasie iniekcję można powtórzyć.

Operacyjne wydłużanie penisa

Kolejny zabieg, którego celem jest wydłużenie penisa, ma charakter typowo operacyjny, w przeciwieństwie do dwóch wcześniej opisanych, znacznie mniej inwazyjnych procedur. Powiększanie penisa metodą podcięcia więzadeł wieszadłowych przeprowadzane jest w warunkach sali operacyjnej, w znieczuleniu ogólnym, i polega na przecięciu pasów tkanki łącznej, idących od spojenia łonowego do nasady penisa. Pasy te, czyli właśnie więzadła wieszadłowe, sprawiają, że część penisa ukryta jest wewnątrz ciała mężczyzny – ich przecięcie powoduje wysunięcie tej części, a więc w efekcie prowadzi do wydłużenia prącia. W zależności od uwarunkowań anatomicznych mężczyzny, powiększanie penisa poprzez przecięcie więzadeł wieszadłowych umożliwia wydłużenie prącia o 2-5 cm.

W przeciwieństwie do powiększania penisa wypełniaczami lub przeszczepem własnego tłuszczu, efekt przecięcia więzadeł wieszadłowych ma charakter stały. Warto przy tym pamiętać, że efekt zabiegu widoczny jest przede wszystkim w zwisie, znacznie mniej natomiast we wzwodzie, a do tego procedura taka niesie za sobą znacznie więcej potencjalnych komplikacji, w tym uszkodzenie mechanizmu wzwodu i uszkodzenia nerwów.

Zabiegowe powiększanie penisa – cena w Polsce i na świecie

Zabiegi powiększania penisa od kilku lat cieszą się sporą popularnością, dlatego procedury takie pojawiają się w ofercie coraz większej liczby polskich placówek medycznych. Ceny zabiegu mogą być zróżnicowane w zależności od zastosowanej metody, a także miasta i placówki, w której, wykonać chcemy zabieg. Warto pamiętać, że procedury takie nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a mężczyźni, chcący skorzystać z zabiegowego powiększania penisa, muszą opłacić zabieg w całości z własnej kieszeni.

W Warszawie zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym można wykonać w cenie zarówno 2 500 zł, jak i , a w krakowskich placówkach medycznych za taki zabieg trzeba zapłacić od 3 500 do 5 500 zł, zależnie od ilości wykorzystanego preparatu. W Łodzi za zwiększenie rozmiaru prącia preparatem kwasu hialuronowego trzeba zapłacić od 3 500 do 6 000 zł (cena uzależniona jest od ilości wykorzystanego preparatu), a w Katowicach można powiększyć penisa z wykorzystaniem wszystkich trzech metod: chirurgiczne zwiększanie rozmiaru prącia kosztuje średnio 9 000 zł, za przeszczep własnej tkanki tłuszczowej pacjenta do prącia trzeba zapłacić 5 000 – 8 000 zł, a cena powiększania penisa kwasem hialuronowym wynosi od 2 000 do 4 000 zł.

W ofercie wrocławskich placówek medycznych dostępne jest powiększanie penisa z zastosowaniem kwasu hialuronowego w cenie 3 500 zł za 5 ml preparatu (każdy dodatkowy mililitr kosztuje 500 zł) oraz własną tkanką tłuszczową pacjenta, wzbogaconą komórkami macierzystymi: taki zabieg kosztuje 3 500 zł za przeszczep do 30 ml tkanki tłuszczowej i 4 500 zał za przeszczep 60 ml tkanki tłuszczowej.

Znacznie wyższe są ceny w zagranicznych placówkach, gdzie najpopularniejszym i najczęściej oferowanym zabiegiem jest powiększanie penisa kwasem hialuronowym. Dr Stephen X. Giunta z kliniki Aesthetic Plastic Surgery International w Aleksandrii w stanie Wirginia przeprowadza zabieg w cenie $4,400 (prawie 16 000 zł), a w Allure Plastic Surgery Centre w Nowym Jorku cena powiększania penisa kwasem hialuronowym wynosi $800 - $5000, czyli 2 900 – 18 100 zł, w zależności od ilości wypełniacza, podczas gdy za procedurę przeszczepu własnego tłuszczu pacjenta zapłacić trzeba $3500 - $6000 (12 670 – 21 720 zł).

Wysokie są również ceny zabiegowego powiększania penisa w Wielkiej Brytanii. Londyńska klinika Androfill oferuje augmentacje prącia przy pomocy wypełniaczy w cenie £2,800 za 10 ml preparatu i £4,880 za 20 ml, co w przeliczeniu na złotówki daje 13 350 i ponad 23 000 zł, w placówce dostępny jest także zabieg powiększania penisa przeszczepem własnego tłuszczu pacjenta – cena takiej procedury wynosi £6,000, czyli ponad 28 500 zł. W innej londyńskiej klinice, International Andrology London, powiększanie penisa preparatem kwasu hialuronowego wykonać można za £2,660 (ponad 12 600 zł) za 10 ml preparatu i £3,820 (ponad 18 200 zł) za 20 ml, w placówce dostępne jest również chirurgiczne wydłużanie penisa – za taki zabieg zapłacić trzeba co najmniej £4,800, czyli niemal 22 900 zł. Niewiele taniej jest w innych europejskich miastach: przykładowo, w Forme Clinic w Pradze za powiększanie penisa przeszczepem własnego tłuszczu trzeba zapłacić €2,800 (11 800 zł).

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.isaps.org;

Dodaj komentarz

Powiększanie penisa - co warto wiedzieć

Powiększanie penisa - co warto wiedzieć

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna umożliwiają nam modyfikację właściwie wszystkich części ciała, z wyglądu których nie jesteśmy zadowoleni. Nie inaczej jest z narządami płciowymi: przy pomocy technik zabiegowych można zmienić...

Miara męskości - o powiększaniu penisa słów kilka

Miara męskości - o powiększaniu penisa słów kilka

Penis to atrybut męskości – słusznie czy niesłusznie, taki jest fakt. Z tego powodu mężczyźni nierzadko przywiązują nadzwyczajną wagę do rozmiaru owego atrybutu męskości, wychodząc z założenia, że rozmiar odbiegający od standardowego...

Jakimi metodami można pogrubić penisa?

Jakimi metodami można pogrubić penisa?

Małoinwazyjne zabiegi zabiegi powiększania i pogrubiania penisa, dostępne w coraz większej liczbie polskich klinik medycyny estetycznej, pozwalają zwiększyć jego obwód nawet o 50%. Dwie najczęściej wykorzystywane w tym celu techniki to...