Leczenie bezzębia - proteza na implantach All-on-4

Zaawansowana paradontoza wymuszająca usunięcie zębów, brak licznych zębów lub nawet zupełne bezzębie - wszystkie te sytuacje sprawiają, że uśmiech pacjentów jest daleki od tego, jakim być powinien. By przywrócić mu odpowiedni wygląd, już od 1998 roku przeprowadza się leczenie implantologiczne metodą All-on-4. Pomimo wyższych cen, system jest coraz chętniej stosowany w gabinetach implantologicznych.

Według statystyk, w Polsce rocznie wszczepia się około 100 tysięcy implantów zębowych. To co prawda 10-krotnie mniej niż np. w Niemczech, ale rodzimy rynek jest zaliczany do jednych z najbardziej rozwijających się w Europie w tym zakresie. Rosnące zainteresowanie implantami wiąże się z coraz niższymi kosztami zabiegów, ich dostępnością oraz stale podnoszącą się wiedzą pacjentów.

Ważną kwestią są także coraz nowocześniejsze technologie, takie jak system All-on-4, opracowany przez Paulo Malo, portugalskiego stomatologa. Dzięki tej metodzie kompletna rekonstrukcja uzębienia zajmuje tylko jeden dzień. Odbudowa uzębienia polega na wszczepieniu 4 tytanowych implantów oraz zamontowaniu na nich protezy. Cały proces zamyka się zazwyczaj w 3-4 wizytach i składa się z precyzyjnej diagnostyki, ekstrakcji zniszczonych zębów (jeśli jest taka konieczność), wszczepienia implantów w żuchwę (2 pod kątem 30-45 stopni w stosunku do linii dziąseł, 2 prostopadle do brzegu dziąseł) oraz zamontowania na nich tymczasowego protetycznego mostu. W ramach procesu diagnostycznego wykonuje się dokładne komputerowe symulacje pozwalające na w pełni precyzyjne ułożenie wszczepów.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Najważniejsze zalety implantów All-on-4

Implantacja metodą All-on-4 to rozwiązanie wymagające wstawienia tylko 4 implantów. Nie jest tu także konieczny przeszczep kości w celu pewnego zakotwiczenia w zębowym łuku, co zapewnia odpowiednie ułożenie poszczególnych wszczepów. Niewątpliwym plusem metody jest krótki czas leczenia i późniejszej rekonwalescencji. Nie trzeba czekać na założenie nowych zębów do czasu wygojenia się ran, nie pojawiają się obrzęki czy pozabiegowe powikłania. Idąc dalej, system All-on-4 daje elastyczność możliwości - pacjent może wybrać zamocowanie na nich stałego mostu protetycznego lub zdejmowanego uzupełnienia.

Wsparcie pracy protetycznej na 4 implantach pozwala uzupełnić uzębienie u osób z bezzębiem i mających duże ubytki oraz tych, które z różnych względów nie przeszły kwalifikacji do tradycyjnego leczenia implantologicznego. Także w przypadku chorych z zanikiem kości można wszczepiać opisywane implanty. Chętnie korzystają z nich również osoby, które szukają lepszego rozwiązania po latach dyskomfortu związanego z noszeniem tradycyjnych ruchomych protez. Dużym atutem systemu jest szybkość gojenia szczęki po leczeniu, za co odpowiada osseointegracyjna powłoka implantów, która znacznie przyspiesza zrastanie się wszczepu z kością.

Implantację All-on-4 z powodzeniem można stosować u osób cierpiących na zanik kości (atrofię). Już w kilka dni po wszczepieniu można spożywać nawet twarde pokarmy.

Analiza cen wszczepiania implantów All-on-4

W koszt leczenia metodą All-on-4 wchodzi samo wszczepienie implantów oraz odbudowa protetyczna. Zależnie od rodzaju pracy protetycznej różne są ceny zabiegu. W gabinecie Nowe Zęby w Poznaniu (ulica Katowicka 81E/111) koszt leczenia wynosi od 22 do 30 tysięcy złotych, w klinice Magic Dental Studio w Przeźmierowie (ulica Rynkowa 75c) - od 25 do 30 tysięcy złotych), a w Centrum Stomatologii Luxdentica z Krakowa (ulica Lubostroń 22G lokal 7) - od 24 800 złotych.

Proteza na implantach All-on-4 (1 łuk)
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Technologia All-on-4 coraz bardziej popularna

System wszczepiania implantów All-on-4 dr Paolo Malto opracował już w 1998 roku. Od tego czasu technologia zyskuje coraz większe uznanie na całym świecie i jest wykorzystywana w coraz większej ilości gabinetów. Obecnie w Polsce jest dostępna w niemal każdym większym mieście, a także w wybranych mniejszych miejscowościach. Dzięki niej coraz więcej osób może szybko odzyskać piękny uśmiech. 

Dodaj komentarz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska