Zaawansowana paradontoza wymuszająca usunięcie zębów, brak licznych zębów lub nawet zupełne bezzębie - wszystkie te sytuacje sprawiają, że uśmiech pacjentów jest daleki od tego, jakim być powinien. By przywrócić mu odpowiedni wygląd, już od 1998 roku przeprowadza się leczenie implantologiczne metodą All-on-4. Pomimo wyższych cen, system jest coraz chętniej stosowany w gabinetach implantologicznych.

Według statystyk, w Polsce rocznie wszczepia się około 100 tysięcy implantów zębowych. To co prawda 10-krotnie mniej niż np. w Niemczech, ale rodzimy rynek jest zaliczany do jednych z najbardziej rozwijających się w Europie w tym zakresie. Rosnące zainteresowanie implantami wiąże się z coraz niższymi kosztami zabiegów, ich dostępnością oraz stale podnoszącą się wiedzą pacjentów.

Ważną kwestią są także coraz nowocześniejsze technologie, takie jak system All-on-4, opracowany przez Paulo Malo, portugalskiego stomatologa. Dzięki tej metodzie kompletna rekonstrukcja uzębienia zajmuje tylko jeden dzień. Odbudowa uzębienia polega na wszczepieniu 4 tytanowych implantów oraz zamontowaniu na nich protezy. Cały proces zamyka się zazwyczaj w 3-4 wizytach i składa się z precyzyjnej diagnostyki, ekstrakcji zniszczonych zębów (jeśli jest taka konieczność), wszczepienia implantów w żuchwę (2 pod kątem 30-45 stopni w stosunku do linii dziąseł, 2 prostopadle do brzegu dziąseł) oraz zamontowania na nich tymczasowego protetycznego mostu. W ramach procesu diagnostycznego wykonuje się dokładne komputerowe symulacje pozwalające na w pełni precyzyjne ułożenie wszczepów.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Najważniejsze zalety implantów All-on-4

Implantacja metodą All-on-4 to rozwiązanie wymagające wstawienia tylko 4 implantów. Nie jest tu także konieczny przeszczep kości w celu pewnego zakotwiczenia w zębowym łuku, co zapewnia odpowiednie ułożenie poszczególnych wszczepów. Niewątpliwym plusem metody jest krótki czas leczenia i późniejszej rekonwalescencji. Nie trzeba czekać na założenie nowych zębów do czasu wygojenia się ran, nie pojawiają się obrzęki czy pozabiegowe powikłania. Idąc dalej, system All-on-4 daje elastyczność możliwości - pacjent może wybrać zamocowanie na nich stałego mostu protetycznego lub zdejmowanego uzupełnienia.

Wsparcie pracy protetycznej na 4 implantach pozwala uzupełnić uzębienie u osób z bezzębiem i mających duże ubytki oraz tych, które z różnych względów nie przeszły kwalifikacji do tradycyjnego leczenia implantologicznego. Także w przypadku chorych z zanikiem kości można wszczepiać opisywane implanty. Chętnie korzystają z nich również osoby, które szukają lepszego rozwiązania po latach dyskomfortu związanego z noszeniem tradycyjnych ruchomych protez. Dużym atutem systemu jest szybkość gojenia szczęki po leczeniu, za co odpowiada osseointegracyjna powłoka implantów, która znacznie przyspiesza zrastanie się wszczepu z kością.

Implantację All-on-4 z powodzeniem można stosować u osób cierpiących na zanik kości (atrofię). Już w kilka dni po wszczepieniu można spożywać nawet twarde pokarmy.

Analiza cen wszczepiania implantów All-on-4

W koszt leczenia metodą All-on-4 wchodzi samo wszczepienie implantów oraz odbudowa protetyczna. Zależnie od rodzaju pracy protetycznej różne są ceny zabiegu. W gabinecie Nowe Zęby w Poznaniu (ulica Katowicka 81E/111) koszt leczenia wynosi od 22 do 30 tysięcy złotych, w klinice Magic Dental Studio w Przeźmierowie (ulica Rynkowa 75c) - od 25 do 30 tysięcy złotych), a w Centrum Stomatologii Luxdentica z Krakowa (ulica Lubostroń 22G lokal 7) - od 24 800 złotych.

Proteza na implantach All-on-4
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Technologia All-on-4 coraz bardziej popularna

System wszczepiania implantów All-on-4 dr Paolo Malto opracował już w 1998 roku. Od tego czasu technologia zyskuje coraz większe uznanie na całym świecie i jest wykorzystywana w coraz większej ilości gabinetów. Obecnie w Polsce jest dostępna w niemal każdym większym mieście, a także w wybranych mniejszych miejscowościach. Dzięki niej coraz więcej osób może szybko odzyskać piękny uśmiech. 

Autor:

Dodaj komentarz

Rak brodawkowaty tarczycy - objawy i leczenie

Rak brodawkowaty tarczycy - objawy i leczenie

Chorobami kwalifikującymi się do całkowitej operacji tarczycy (łac. strumectomia totalis bilateralis), są między innymi nowotwory gruczołu tarczowego, wśród nich rak brodawkowaty, pęcherzykowy i rdzeniasty tarczycy, a także rak...

Nowoczesne metody leczenia tarczycy

Nowoczesne metody leczenia tarczycy

Rozwój medycyny zabiegowej, zmierzający obecnie w kierunku jak najmniejszej ingerencji i inwazyjności, trwa już od pewnego czasu i przebiega w bardzo szybkim tempie. Dzieje się tak również w przypadku chirurgii endokrynologicznej, która jest w...