Zaawansowana paradontoza wymuszająca usunięcie zębów, brak licznych zębów lub nawet zupełne bezzębie - wszystkie te sytuacje sprawiają, że uśmiech pacjentów jest daleki od tego, jakim być powinien. By przywrócić mu odpowiedni wygląd, już od 1998 roku przeprowadza się leczenie implantologiczne metodą All-on-4. Pomimo wyższych cen, system jest coraz chętniej stosowany w gabinetach implantologicznych.

Według statystyk, w Polsce rocznie wszczepia się około 100 tysięcy implantów zębowych. To co prawda 10-krotnie mniej niż np. w Niemczech, ale rodzimy rynek jest zaliczany do jednych z najbardziej rozwijających się w Europie w tym zakresie. Rosnące zainteresowanie implantami wiąże się z coraz niższymi kosztami zabiegów, ich dostępnością oraz stale podnoszącą się wiedzą pacjentów.

Ważną kwestią są także coraz nowocześniejsze technologie, takie jak system All-on-4, opracowany przez Paulo Malo, portugalskiego stomatologa. Dzięki tej metodzie kompletna rekonstrukcja uzębienia zajmuje tylko jeden dzień. Odbudowa uzębienia polega na wszczepieniu 4 tytanowych implantów oraz zamontowaniu na nich protezy. Cały proces zamyka się zazwyczaj w 3-4 wizytach i składa się z precyzyjnej diagnostyki, ekstrakcji zniszczonych zębów (jeśli jest taka konieczność), wszczepienia implantów w żuchwę (2 pod kątem 30-45 stopni w stosunku do linii dziąseł, 2 prostopadle do brzegu dziąseł) oraz zamontowania na nich tymczasowego protetycznego mostu. W ramach procesu diagnostycznego wykonuje się dokładne komputerowe symulacje pozwalające na w pełni precyzyjne ułożenie wszczepów.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Najważniejsze zalety implantów All-on-4

Implantacja metodą All-on-4 to rozwiązanie wymagające wstawienia tylko 4 implantów. Nie jest tu także konieczny przeszczep kości w celu pewnego zakotwiczenia w zębowym łuku, co zapewnia odpowiednie ułożenie poszczególnych wszczepów. Niewątpliwym plusem metody jest krótki czas leczenia i późniejszej rekonwalescencji. Nie trzeba czekać na założenie nowych zębów do czasu wygojenia się ran, nie pojawiają się obrzęki czy pozabiegowe powikłania. Idąc dalej, system All-on-4 daje elastyczność możliwości - pacjent może wybrać zamocowanie na nich stałego mostu protetycznego lub zdejmowanego uzupełnienia.

Wsparcie pracy protetycznej na 4 implantach pozwala uzupełnić uzębienie u osób z bezzębiem i mających duże ubytki oraz tych, które z różnych względów nie przeszły kwalifikacji do tradycyjnego leczenia implantologicznego. Także w przypadku chorych z zanikiem kości można wszczepiać opisywane implanty. Chętnie korzystają z nich również osoby, które szukają lepszego rozwiązania po latach dyskomfortu związanego z noszeniem tradycyjnych ruchomych protez. Dużym atutem systemu jest szybkość gojenia szczęki po leczeniu, za co odpowiada osseointegracyjna powłoka implantów, która znacznie przyspiesza zrastanie się wszczepu z kością.

Implantację All-on-4 z powodzeniem można stosować u osób cierpiących na zanik kości (atrofię). Już w kilka dni po wszczepieniu można spożywać nawet twarde pokarmy.

Analiza cen wszczepiania implantów All-on-4

W koszt leczenia metodą All-on-4 wchodzi samo wszczepienie implantów oraz odbudowa protetyczna. Zależnie od rodzaju pracy protetycznej różne są ceny zabiegu. W gabinecie Nowe Zęby w Poznaniu (ulica Katowicka 81E/111) koszt leczenia wynosi od 22 do 30 tysięcy złotych, w klinice Magic Dental Studio w Przeźmierowie (ulica Rynkowa 75c) - od 25 do 30 tysięcy złotych), a w Centrum Stomatologii Luxdentica z Krakowa (ulica Lubostroń 22G lokal 7) - od 24 800 złotych.

Proteza na implantach All-on-4
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Technologia All-on-4 coraz bardziej popularna

System wszczepiania implantów All-on-4 dr Paolo Malto opracował już w 1998 roku. Od tego czasu technologia zyskuje coraz większe uznanie na całym świecie i jest wykorzystywana w coraz większej ilości gabinetów. Obecnie w Polsce jest dostępna w niemal każdym większym mieście, a także w wybranych mniejszych miejscowościach. Dzięki niej coraz więcej osób może szybko odzyskać piękny uśmiech. 

Autor:

Dodaj komentarz

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pękające naczynka na nogach to sygnał, że krew w kończynach dolnych nie krąży prawidłowo. Wyglądające niewinnie tak zwane pajączki z czasem mogą zamienić się w żylaki, które będą wymagały specjalistycznego leczenia. Jakie są przyczyny...

Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych

Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych

Podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu najpowszechniej stosowaną metodą usuwania żylaków był zabieg chirurgiczny, dziś istnieje znacznie więcej sposobów walki z tym schorzeniem. Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych mają to do...

Co Polacy sądzą o polskiej służbie zdrowia?

Co Polacy sądzą o polskiej służbie zdrowia?

Zaledwie 18% polskich pacjentów pozytywnie ocenia służbę zdrowia w kraju. Alarmujące wnioski znalazły się w raporcie Siemens Healthineers. Czego jeszcze możemy dowiedzieć się z tego badania? Czy naprawdę polska służba zdrowia sama potrzebuje...

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska