Operacja plastyczna powiek

Zabiegi korekcji powiek cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. To właśnie okolice oczu najczęściej zdradzają nasz wiek, stąd tak duże zapotrzebowanie na zabiegi, usuwające problem opadających powiek czy opuchniętych worków pod oczami.

Nie ma chyba kobiety, która nie chciałby powstrzymać oznak starości. Współczesne media zalewają nas wizerunkami osób młodych i dynamicznych, natarczywie atakują reklamami specyfików wygładzających zmarszczki. Popularyzuje się coraz bardziej wszechobecny kult młodości, a osoby starsze odstawiane są na bocznicę, nie ma dla nich miejsca w przestrzeni publicznej. Dotyczy to zwłaszcza płci pięknej, do której skierowane jest 90% reklam, przede wszystkim tych z branży kosmetycznej. Trudno się więc dziwić, że niemal każda kobieta za wszelką cenę pragnie zachować młody wygląd, a zmarszczek boi się jak ognia. Na szczęście chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna pozwalają dziś coraz skuteczniej walczyć z oznakami starzenia, oferując kobietom rewolucyjne liftingi, wygładzanie i rewitalizację oraz zabiegi ujędrniające. Panie zaś chętnie z tych możliwości korzystają – według danych statystycznych 88% wszystkich procedur kosmetycznych przeprowadzanych jest właśnie na kobietach.

Na liście najczęściej wykonywanych zabiegów odmładzających szczególnie wysoko znajduje się korekcja powiek, gdyż to właśnie opadające powieki – obok ogólnej kondycji cery – zdradzają nasz wiek.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »
Według danych British Association of Aesthetic Plastic Surgeons (BAAPS), w 2012 roku w Brytyjki poddały się 6071 zabiegom korekcji powiek, co stanowi wzrost aż o 13% w stosunku do roku poprzedniego, kiedy to liczba wykonanych zabiegów wynosiła 5373. Jednocześnie korekcja powiek, zwana też blefaroplastyką, jest drugim najczęściej wykonywanym przez kobiety w Wielkiej Brytanii zabiegiem (wyprzedza go tylko powiększanie piersi). Według danych American Society of Plastic Surgeons za rok 2012, wśród Amerykanek zabieg korekcji powiek znajduje się na trzecim miejscu pod względem popularności (204 000 zabiegów, 4% więcej niż w roku 2011), za powiększaniem piersi i korekcją kształtu nosa. Także w Polsce liczba wykonywanych zabiegów korekcji powiek rośnie z każdym rokiem, a blefaroplastyka plasuje się w pierwszej piątce najczęściej wybieranych przez panie procedur kosmetycznych.

Na czym polega zabiegi korekcji powiek

Zabieg chirurgicznej korekcji powiek

Korekcja powiek jest zabiegiem kosmetycznym, który polega na usunięciu z okolic oczu nadmiaru skóry wraz ze znajdującą się pod nią tkanką tłuszczową. Decydują się na niego najczęściej osoby po 35. roku życia, które powodu opadających górnych powiek oraz opuchniętych tzw. „worków pod oczami" wyglądają starzej i sprawiają wrażenie zmęczonych. Korekcja powiek górnych polega na przeprowadzeniu nacięć w fałdzie tarczkowym oka, który stanowi naturalne załamanie powieki, dzięki czemu blizna pooperacyjna jest niemal całkowicie niewidoczna. W przypadku zabiegu powiek dolnych niewielkie nacięcia przeprowadza się w obrębie naturalnych zmarszczek. W trakcie zabiegu usuwa się nadmiar tłuszczu i zwiotczałej skóry.

Operacja korekcji powiek trwa około 1,5 godziny i wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz podaje pacjentowi środki uspokajające i znieczulające doustnie bądź dożylnie, dzięki czemu procedura jest niebolesna. Po zabiegu mogą pojawić się obrzęk lub zsinienie powiek, które może utrzymywać się do dwóch tygodni. By zmniejszyć obrzęki i zapobiegać powstawaniu krwiaków po zabiegu zaleca się stosowanie zimnych okładów. Ponieważ oczy po operacji są szczególnie wrażliwe na działanie słońca i wiatru, przez kilkanaście dni warto nosić ciemne okulary, należy natomiast unikać soczewek. Dobrze jest też zrezygnować na kilka dni z wszelkiej aktywności i pozwolić sobie na całkowity relaks, który przyspiesza procesy gojenia. Pełne efekty zabiegu widoczne są najczęściej po upływie kilku tygodni i utrzymują się przez wiele lat.

Ile kosztuje operacja plastyczna w Polsce

Korekcja powiek - efekty przed i po

Polki, pragnące poddać się zabiegowi korekcji powiek mają do wyboru wiele doskonałych klinik. Zabieg ten ma w swojej ofercie m.in. poznańska Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed, gdzie cena plastyki powiek dolnych bądź górnych to wydatek rzędu 3000-5000zł. W klinice można się także poddać zabiegowi laserowej korekcji powiek: koszt zabiegu na powiekach dolnych to 4000-5000zł, cena laserowej blefaroplastyki powiek górnych waha się między 3000 a 5000zł. Także dr n. med. Andrzej Krajewski wykonuje zabiegi korekcji powiek: powieki dolne koryguje w cenie 4000zł, koszt zabiegu na powiekach górnych to 3500zł, zaś za oba zabiegi naraz trzeba zapłacić 7000zł. Niewiele wyższe ceny są u dr Sylwii Daniluk i dr Marii Kociszewskiej w Warszawie: tam za plastykę powiek dolnych należy zapłacić 3900-4400zł, natomiast powieki górne korygowane są w cenie 3850zł. Warszawska oferta operacji nie odbiega cenowo od pozostałych placówek w kraju: plastykę powiek górnych wykonamy w cenie 3200 zł, a za plastykę powiek dolnych zapłacimy 3800 zł.

Można także znaleźć kliniki, w których zabiegi korekcji powiek są nieco tańsze. W katowickim Centrum Estetyki Ciała ceny zabiegu, wykonywanego przez dr n. med. Henryka Mekle rozpoczynają się od 2500zł, natomiast u dr Zbigniewa Plewy z krakowskiego Instytutu Medycyny Estetycznej i Komsetologii Dermedik cena plastyki powiek górnych to 2600zł. W klinice Chirurgii i Medycyny Estetycznej Noviline w Białymstoku plastykę powiek górnych i dolnych wykonać można już za 5350zł. Wyjątkowo niskie ceny są w Centrum Leczenia Laserem Cieszyn, gdzie koszt operacji powiek górnych lub dolnych to zaledwie 1800zł.

Ceny zabiegu plastyki powiek na świecie

Korekcja powiek (plastyka powiek) - przed i po zabiegu

W zagranicznych klinikach ceny zabiegu korekcji powiek są znacznie wyższe niż w Polsce. Według portalu Clinic Compare za tego typu operację w Wielkiej Brytanii zapłacimy 2500-5000£, czyli 11 000-22 500zł. Podobne ceny podaje UK Cosmetic Surgeon: według wskazań portalu średni koszt zabiegu to 3000-4000£. Z takimi cenami spotkamy się na przykład w The Nuffield Health Cheltenham Hospital, gdzie za zabieg zapłacimy od 2800 do 4500£, w zależności od tego, czy chcemy skorygować powieki dolne czy górne. W McDarmid Hall Clinic w Plymouth korekcja powiek górnych to koszt 2700-3050£, natomiast za zabieg obu powiek należy zapłacić od 3500 do 5670£. W klinikach The Hospital Group (klinika ma swoje placówki w ponad dwudziestu brytyjskich miastach, w tym w Newcastle, Manchesterze i Brighton) tego typu zabiegi kosztują 3000£. Również w Ameryce ceny zabiegów korekcji powiek są dość wysokie: szczegółowe dane na ten temat udostępnia portal Smart Plastic Surgery. Według wskazań portalu, za korekcję powiek górnych zapłacimy średnio 2400$ (7400zł), podczas gdy korekcja powiek dolnych to koszt 2100$ (6500zł).

Znacznie wyższe niż w Polsce są także ceny zabiegów korekcji powiek w Niemczech. Jak podaje portal German Medicine Net, średni koszt korekcji powiek dolnych to 2000€, natomiast górnych – 2400€. I tak dr n. med. Hans Heinrich Spitalny Ästhetisch-Plastische Chirurgie wykonuje zabiegi w cenie 2000-2200, natomiast w Privatklinik Vitalitas w Neustadt ceny zabiegu rozpoczynają się od 1800€. Są jednak kliniki, gdzie zabiegi można wykonać taniej, np. klinika Innovamed Ästhetik w Nürnberg oferuje zabiegi w cenie rozpoczynającej się od 1400€. Nieco wyższe ceny zabiegów są we Włoszech – np. w Mediterranean Health Care w Alicante za zabieg zapłacimy 2600€, czyli równowartość 10 600zł, natomiast w Cirumed Clinic w Marabelli ceny korekcji powiek to 1900-3500€.

Plastyka powiek? w Polsce jest taniej

Koszt zabiegu korekcji powiek górnych jest w Polsce o 72% niższy niż w Wielkiej Brytanii

Warto zauważyć, że zabieg korekcji powiek jest nie tylko domeną kobiet: także wśród panów panuje coraz większa moda na odmładzanie twarzy poprzez unoszenie opadających powiek i likwidację zgromadzonej w okolicy oczu tkanki tłuszczowej. Jak podaje British Association of Aesthetic Plastic Surgeons w statystykach za rok 2012, był to drugi – tuż po plastyce nosa – najczęściej wykonywany przez mężczyzn zabieg chirurgii kosmetycznej. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, wybierając klinikę chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej coraz częściej kierują się nie tylko jej renomą, ale także ceną.

Operacje plastyczne powiek
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Według wskazań portalu Treatment Abroad koszt zabiegu korekcji powiek górnych jest w Polsce o 72% niższy niż w Wielkiej Brytanii, a korekcja powiek dolnych jest tańsza o 68%; w rzeczywistości natomiast różnica cen może być jeszcze większa. Analizując ceny zabiegów korekcji powiek w Polsce i na świecie nietrudno zauważyć, że w polskich klinikach koszt przeprowadzenia blefaroplastyki jest nawet dwukrotnie niższy. Znaczna różnica cen przyciąga zagranicznych pacjentów, którzy coraz chętniej korzystają z oferty polskich klinik chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Ta tendencja od kilku lat nieprzerwanie rośnie, na co ma też wpływ europejski standard polskich placówek oraz ogromne doświadczenie lekarzy. Wziąwszy więc pod uwagę fakt, że zainteresowanie procedurami kosmetycznymi od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, można spodziewać się, że polskie kliniki coraz częściej będą mieć do czynienia z zagranicznymi pacjentami.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska