Podcinanie blizn

Blizny pourazowe, pooperacyjne czy potrądzikowe jeszcze do niedawna stanowiły spore wyzwanie dla chirurgów. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się nowe, skuteczne metody usuwania blizn, jednak terapia zazwyczaj jest czasochłonna, a na efekty trzeba poczekać. Rozwiązaniem dla pacjentów, którzy oczekują natychmiastowych rezultatów, jest autorski zabieg podcięcia blizn wykonywany w Klinice Pawlikowski.

Blizny stanowią problem natury nie tylko estetycznej. Jeśli znajdują się w widocznych miejscach, np. na twarzy, mogą odbierać pewność siebie i utrudniać osiągnięcie sukcesu w życiu prywatnym oraz zawodowym. Chociaż niektórzy twierdzą, że blizny dodają uroku, to jednak osobom, które je posiadają, ciężko jest je zaakceptować. Pacjenci zgłaszają się po pomoc do lekarzy medycyny estetycznej i chirurgów. Istnieje wiele metod usuwania blizn. Często stosuje się laseroterapię – za skuteczne w usuwaniu blizn uważa się lasery neodymowo-yagowe, CO2, erbowo-yagowe czy pikosekundowe. Ponadto wykonuje się zabiegi mikrodermabrazji, wysokoaktywne peelingi chemiczne czy radiofrekwencji. Leczenie powyższymi metodami jest skuteczne, jednak wymaga wykonania serii zabiegów. Przełomem w usuwaniu blizn mogą okazać się zabiegi ich podcinania – Blunt Subcision Blade (BSB).

Podcinanie blizn – na czym polega?

Zabieg podcinania blizn to nowość na rynku dermatologii estetycznej. Pierwszą placówką, która wprowadziła do oferty tego rodzaju procedurę, jest Klinika Pawlikowski z siedzibą przy ulicy Radwańskiej w Łodzi. Tym samym Klinika poprawiła jakość życia wielu pacjentom, którzy dotychczas cierpieli z powodu niskiego samopoczucia i związanych z obecnością blizn kompleksów.

W przeszłości podejmowano próby podcinania blizn, ale zabiegi te nie należały do popularnych. Procedurę wykonuje się poprzez przecięcie włókien tkanki łącznej między skórą a tkanką podskórną. Do tej pory zabiegi przeprowadzano za pomocą igły, co wiązało się z silnym bólem i koniecznością znieczulania każdej blizny osobno. Sama procedura była długotrwała, gdyż lekarz musiał podciąć pojedynczo każdą bliznę, co wiązało się również z wydłużonym czasem rekonwalescencji po zabiegu. Wszystko się zmieniło, kiedy na rynku pojawił się nóż chirurgiczny, a wraz z nim – nowe możliwości dla pacjentów.

Jak wygląda zabieg podcięcia blizny?   

Opatentowany nóż chirurgiczny upraszcza całą procedurę podcinania blizn, m.in. dlatego, że lekarz nie musi już opracowywać każdej blizny z osobna. Możliwe jest przeprowadzenie zabiegu z wkłucia w jednym miejscu przy zastosowaniu noża chirurgicznego. Dzięki temu zabiegi podcinania blizn stały się bezpiecznymi i szybkimi procedurami. Blizny podcina się w znieczuleniu miejscowym, które działa w całej opracowywanej strefie. Zabiegi wykonywane są w trybie ambulatoryjnym, a pacjent w niedługim czasie może powrócić do codziennych aktywności.

BSB jest skuteczne w przypadku blizn zanikowych oraz blizn przyrośniętych, gdzie ruchomość powierzchownych tkanek jest ograniczona. Zabiegi wykonuje się w celu usunięcia blizn po trądzikowych czy pourazowych. Podcinanie blizn może być łączone z innymi technikami, np. z laseroterapią, można też wesprzeć zabieg wypełnieniem kwasem hialuronowym lub tłuszczem autologicznym pacjenta. Już jedna sesja wystarczy, aby osiągnąć trwałe i oczekiwane rezultaty. 

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska