Łysienie to problem który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet (choć tych drugich rzadziej). Według badań, łysienie męskie, znane także jako łysienie androgenowe, dotyczy aż 60 procent mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia. Ale już nawet u niektórych 17- czy 18-latków pojawiają się początki łysienia w postaci zakoli. Jak z tym walczyć? Jedną z opcji, poza zachowawczymi metodami typu stosowanie specjalistycznych szamponów czy leków, jest przeszczep włosów metodą Smart Graft. Na czym dokładnie polega? Jak przebiega? Między innymi na te pytania odpowiemy poniżej.

Każdego dnia człowiek traci od 50 do 100 włosów. Jest to stan zupełnie naturalny, który nie powinien budzić niepokoju. Gdy jednak szczotka danej osoby jest stale wypełniona dużą ilością włosów, a także w sporej liczbie znajduje się je na podłodze w domu, na fotelu w samochodzie czy na pościeli, czas zacząć interesować się sprawą. Zwłaszcza, że według badania "Męska głowa do kontroli", przeprowadzonego przez Instytut Trychologii i markę Dermena Hair Care, aż połowa mężczyzn wiąże łysienie ze zmniejszającą się atrakcyjnością fizyczną. 42% badanych twierdzi, że utrata włosów to powód znacznego zmniejszenia się pewności siebie. Można śmiało podejrzewać, że u kobiet wartości te będą jeszcze większe.

By wzmocnić swoje samopoczucie i atrakcyjność, można skorzystać na przykład z przeszczepu włosów metodą Smart Graft. Czym rozwiązanie to różni się od innych metod przeszczepów dostępnych na rynku? Między innymi stosunkowo krótkim czasem trwania całego zabiegu, możliwością przeszczepiania włosów zarówno na głowie, jak i w innych częściach ciała oraz wykonania zabiegu u pacjentów, którzy mieli przeprowadzane zabiegi rekonstrukcyjne uszkodzonej skóry. Do tego dochodzi też mała inwazyjność, nieduża bolesność i wysoka skuteczność (przeżywalność cebulek sięga 98%). Specjaliści podkreślają również takie zalety jak zminimalizowany czas rekonwalescencji po terapii, braki zauważalnych pozabiegowych blizn i w pełni naturalny efekt końcowy.

Leczenie łysienia oferta specjalna!
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Trzeba podkreślić, że w trakcie przeszczepu wszczepiane są cebulki włosów, które następnie rosną w tempie naturalnym. W związku z tym pierwsze efekty przeszczepu włosów metodą Smart Graft widoczne będą po około 2-3 miesiącach od wizyty u specjalisty, a ostateczne efekty terapii osiągnięte zostaną po 12-14 miesiącach od momentu wykonania zabiegu.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów metodą Smart Graft?

Przed wykonaniem zabiegu lekarz zleca pacjentowi podstawowe badania, które mają wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do terapii. Gdy specjalista zakwalifikuje do zabiegu, wtedy w dniu jego wykonania w klinice obszar poddawany przeszczepowi (jeśli znajdują się na nim włosy) zostaje ogolony na długość około jednego milimetra. Następnie wybiera się obszar skóry do pobrania włosów (strefa dawcza), po czym pacjentowi zostaje podane znieczulenie. Gdy zacznie działać, lekarz wybiera odpowiednią głowicę ze skalpelem, dobierając jej średnicę do średnicy pobieranych włosów.

Kolejnym krokiem jest pobieranie mieszków włosowych (pojedynczo). Dzięki wybieraniu po jednym mieszku naraz na ciele pacjenta pozostają tylko bardzo małe, punktowe ranki, które zagoją się w krótkim czasie i nie pozostawią po sobie blizn. Zaletą takiej metody jest także duża precyzja w pobieraniu mieszków oraz zminimalizowane odczucia w trakcie i po wykonaniu zabiegu.

Igła służąca do pobierania włosów pracuje w ruchu obrotowym, dzięki czemu zabieg jest szybki i wygodny dla lekarza. Separator pracujący wraz z igłą uniemożliwia wbicie jej na głębokość przekraczającą jeden milimetr, przez co zabieg jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Gdy włosy są już pobrane, wkłada się je do sterylnie zamkniętego systemu pojemników, który dba o odpowiednio dużą przeżywalność mieszków. Wewnątrz każdego pojemnika temperatura wynosi od 6 do 8 stopni Celsjusza, a dodatkowo wnętrze jest nawilżane odpowiednio dostosowaną ilością roztworu soli fizjologicznej.

Ostatni krok to transplantacja włosów metodą Smart Graft. Za pomocą głowicy z igłą włosy są precyzyjnie wszczepiane w wybrany obszar, przy jednoczesnym dokładnym kształtowaniu linii nowych włosów. Cały zabieg trwa od 4 do 6 godzin i po nim pacjent może od razu udać się do domu. Po terapii skóra w obszarze pobrania i przeszczepieniu włosów jest podrażniona i wrażliwsza, co mija po maksymalnie kilkunastu godzinach. Niewielkie strupki powstałe przy zasklepianiu się ranek znikną w nie więcej niż 2 tygodnie. Co ważne, nie należy ich samodzielnie zdrapywać, gdyż zmniejszy to rezultaty terapii. Trzeba też na jakiś czas zrezygnować z opalania, peelingów i chodzenia na basen. Przy myciu obszaru zabiegowego przez kilka pierwszych dni należy robić to delikatnie, używając wyłącznie ciepłej wody. Przez następne 2 tygodnie można stosować łagodne szampony do włosów, najlepiej te z linii dziecięcych, dodatkowo nie używając ręczników czy suszarek.

Przeszczep włosów metodą Smart Graft - ceny

Zabieg przeszczepu włosów metodą Smart Graft dostępny jest na polskim rynku od niedawna, stąd jego ceny nie należą do niskich. Największą kliniką w Polsce wykonującą przeszczep opisywaną metodą jest klinika Miracki. Ma w Warszawie 3 placówki: na al. Wilanowskiej 67, ul. Królewskiej 18 i al. KEN). Za przeszczep włosów metodą Smart Graft zapłacimy w niej od 4 000 złotych (10 złotych za jeden graft).

Inną placówką pracująca tą techniką jest klinika MediArt z Poznania. Za jeden graft przeszczepiony metodą SmartGraft trzeba wydać tu 25 złotych, a łączny koszt całej terapii wynosi od 20 000 złotych do 40 000 złotych. 

Jakie efekty osiągniemy dzięki zabiegowi Smart Graft?

Efekty, za które pacjenci w Polsce i poza jej granicami cenią metodę Smart Graft, to przede wszystkim zlikwidowanie niechcianych zakoli, bardzo zauważalne zagęszczenie włosów na głowie i przeciwdziałanie skutkom łysienia. Osoby po zabiegu jako jego plusy wskazują także odbudowanie włosów w obszarze brwi i rzęs, zbudowanie oraz wzmocnienie linii męskiego zarostu, przywrócenie włosach w tych obszarach, które pokryte są bliznami.

Leczenie łysienia
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Pamiętajmy jednak, że na pierwsze efekty przeszczepu poczekamy nawet dwa miesiące, a w tym czasie możemy zauważyć wypadanie włosów. Nie jest to jednak nic dziwnego - po prostu mieszki pozbywają się wtedy starszych, martwych struktur.

Autor:

Dodaj komentarz

Leczenie łysienia - zabieg dr CYJ HAIR FILLER

Leczenie łysienia - zabieg dr CYJ HAIR FILLER

Według badania dla europejskiego portalu randkowego Match.com, więcej niż połowa panów podczas pierwszego spotkania szczególnie uważnie przygląda się fryzurze kobiety. To bowiem między innymi ona mówi o tym, jak kobieta dba o siebie, jaki jest...

Implanty włosów BioFibre - co to takiego?

Implanty włosów BioFibre - co to takiego?

Tylko 15% osób ankietowanych w ramach badania wykonanego przez WS Academy Wierzbicki & Schmidt nie skarży się na żadne kłopoty z włosami. Aż 27% z respondentów potwierdziło, że dotyka ich problem wypadania włosów. Mówiąc wprost,...