Łysienie to duży problem społeczny, który dotyka zwłaszcza mężczyzn. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele - od predyspozycji genetycznych po złą dietę, przewlekły stres, niezdrowy tryb życia czy uzależnienia. Bez względu jednak na powód proces łysienia można odwrócić, korzystając z oferty klinik i gabinetów trychologicznych.

Z nadmiernym wypadaniem włosów powodującym łysienie boryka się ponad 30% mężczyzn w wieku od 25 do 40 lat i ponad połowa panów po 50 roku życia. I mimo że nie jest to schorzenie powodujące dodatkowe zdrowotne komplikacje, często wiąże się z takimi problemami psychologicznymi jak zaniżona samoocena, poczucie nieatrakcyjności i wrażenie, że ciało starzeje się zbyt szybko. By temu zaradzić, warto zainteresować się przeszczepami włosów. Te nowoczesne, bezpieczne metody, takie jak przeszczep włosów robotem ARTAS, gwarantują dużą skuteczność i naturalne efekty utrzymujące się przez wiele lat.

Jakie są jeszcze zalety zabiegu robotem ARTAS? Brak liniowych blizn, szwów oraz zmian czucia w tylnej części głowy. Urządzenie samodzielnie rozpoznaje i wybiera mieszki włosowe o najlepszej jakości, pobierając je bez ryzyka uszkodzenia, co gwarantuje odpowiednio szybki wzrost włosów. Zastosowanie robota to także duża precyzja w ekstrakcji włosów, równomierne rozmieszczenie włosów z odwzorowaniem naturalnej ich linii oraz znaczne ograniczenie czasu przebiegu terapii. Z powyższymi kwestiami wiąże się duży komfort osoby poddawanej leczeniu oraz ograniczenie czynnika ludzkiego zmęczenia, któremu może podlegać specjalista wykonujący zabieg. Z tej metody transplantacji włosów mogą korzystać zarówno panie, jak i panowie, bez względu na wiek czy rodzaj łysienia. Przeciwwskazaniem do omawianego leczenia nie są przebyte radioterapie czy blizny pooperacyjne na skórze głowy.

Trychologia od 15 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Przebieg zabiegu robotem ARTAS

Przeszczep włosów robotem ARTAS odbywa się w oparciu o algorytm ARTAS Artificial Intelligence. System samodzielnie rozpoznaje jakość zespołów mieszków włosowych, do przeszczepu wybierając tylko najlepsze. Pobieranie mieszków odbywa się bez naruszenia ich struktury. 

Pierwszy etap zabiegu to przygotowanie obszaru dawczego, czyli golenie włosów, znieczulanie miejsca ich pobierania oraz tumescencja tkanek (celowo wywołanym obrzękiem obszarów otaczających żyły). Kolejny krok to pobieranie mieszków, rozpoczynające się od nacięcia skóry, a kończące ekstrakcją zdrowej struktury mieszków. Teraz przychodzi czas na prawidłowe przygotowanie odbiorczego obszaru. Robot wykonuje znieczulenie oraz nacięcie skóry w miejscu, w którym zostanie wykonana implantacja. Po tych czynnościach pozostaje ostateczna implantacja w wybrane i przygotowane wcześniej miejsca.

Cały proces przeszczepu włosów robotem ARTAS jest komputerowo sterowany przez lekarza. Specjalista ma pełną kontrolę nad wszystkimi parametrami transplantacji, w tym nad głębokością i kątem nakłuć oraz odstępami, w jakich wszczepione zostaną mieszki włosowe. Co ważne, ARTAS jest obecnie jedynym urządzeniem na świecie, które nie tylko wszczepia włosy, ale też pobiera precyzyjne zespoły mieszków oraz odpowiednio przygotowuje przestrzeń do ich wszczepienia. Warto zaznaczyć, że robot ARTAS w ciągu zaledwie 60 minut jest w stanie pobrać około 1000 włosowych mieszków oraz przygotować 2000 punktów do przeszczepu. Procedura jest w pełni skuteczna tylko przy prostych, ciemnych włosach. W przypadku pasm jasnych i kręconych zalecane jest korzystanie z innych rodzajów przeszczepów włosów.

Ceny przeszczepu włosów robotem ARTAS

W Polsce transplantacje systemem ARTAS wykonują m.in. dwie kliniki. Pierwsza z nich to Dr Turowski Hair Restoration Clinic z Katowic (ulica Żelazna 1). Za przeszczep włosów systemem FUE ARTAS u mężczyzn zapłaci się tam od 10 do 13 złotych za jeden graft, do tego należy doliczyć konsultację lekarską w cenie 100 złotych. Kolejną z placówek jest wrocławska klinika Sky Clinic (ulica Gwiaździsta 64 lokal 43/1). W niej cena za jeden graft w przypadku zabiegu u mężczyzn waha się od 21 do 22 złotych, a konsultacja lekarska kosztuje 190 złotych.

Trychologia
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Historia zabiegu

Prototyp robota ARTAS do przeszczepu włosów powstał w 2008 roku, stworzyła go kalifornijska firma Restoration Robotics Inc z San Jose. W sprzedaży urządzenie znalazło się w roku 2011, a dzięki stałym pracom rozwojowym w 2014 roku zyskało nowe oprogramowanie. Rok 2016 to debiut robota ARTAS w Polsce, w klinice Dr Turowski Hair Restoration Clinic. Od tego czasu zainteresowanie rodaków tą technologią stale rośnie, dzięki czemu urządzenie stopniowo pojawia się w kolejnych klinikach.

Autor:

Dodaj komentarz

Terapia prądami D`arsonvala

Terapia prądami D`arsonvala

Trądzik to przekleństwo nie tylko nastolatków, ale też ludzi po dwudziestce czy trzydziestce. Te nieestetyczne zmiany są niełatwe do usunięcia i przeszkadzają w codziennym życiu, często zaniżając samoocenę chorego, który uważa, że jego...

Rak brodawkowaty tarczycy - objawy i leczenie

Rak brodawkowaty tarczycy - objawy i leczenie

Chorobami kwalifikującymi się do całkowitej operacji tarczycy (łac. strumectomia totalis bilateralis), są między innymi nowotwory gruczołu tarczowego, wśród nich rak brodawkowaty, pęcherzykowy i rdzeniasty tarczycy, a także rak...

Nowoczesne metody leczenia tarczycy

Nowoczesne metody leczenia tarczycy

Rozwój medycyny zabiegowej, zmierzający obecnie w kierunku jak najmniejszej ingerencji i inwazyjności, trwa już od pewnego czasu i przebiega w bardzo szybkim tempie. Dzieje się tak również w przypadku chirurgii endokrynologicznej, która jest w...