Łysienie - to duży problem dla wielu mężczyzn po trzydziestym roku życia. Powoduje obniżenie samooceny, zmniejszoną pewność siebie czy, w skrajnych przypadkach, nawet kłopoty z libido. Aby walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów, warto poznać jego przyczyny, do których należą m.in. predyspozycje genetyczne, stres, nieodpowiednia dieta, farmakoterapia czy używki. Po dokładnym ich przeanalizowaniu lekarz dobierze odpowiednią metodę leczenia łysienia, proponując np.zabieg Regenera Activa z przeszczepem komórek macierzystych.

Badanie przeprowadzone przez niezależnych antropologów fizycznych z Kanady pokazało, że na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o problemy z łysieniem, znajdują się Czesi. W tym narodzie prawie 50% panów skarży się na zbytnie wypadanie włosów. Kolejne miejsca zajmują Hiszpanie, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone oraz Włochy. Za nimi, na miejscu ósmym, znajdzie się Polaków. To bardzo słaba pozycja, jeśli wziąć pod uwagę, że analizowano niemal wszystkie narodowości. Warto zauważyć, że na liście nie ma żadnego z narodów pochodzących np. z Afryki, w której prawdopodobnie predyspozycje genetyczne oraz styl życia odpowiadają za bujne męskie owłosienie.

Za porost (i utratę) włosów odpowiedzialny jest dihydrotestosteron (DHT), będący pochodną testosteronu. Od testosteronu jest on aż pięciokrotnie silniejszy, a im mocniejsza reakcja organizmu na jego działanie, tym bardziej zauważalna jest miniaturyzacja mieszków włosowych, a także zahamowanie prawidłowego wzrostu włosów. By przeciwdziałać skutkom nadwrażliwości na DHT, pomocny jest zabieg Regenera Activa. To specjalistyczny system, który wykorzystuje autologiczny przeszczep komórek macierzystych. Cały mechaniczny proces został tak skalibrowany, by otrzymać jak największą koncentrację komórek prekursorowych (progenitorowych), które są w stanie mocno regenerować tkanki. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu, podczas jego wykonywania pacjent nie odczuwa więc dużego dyskomfortu. Proces trwa od pół godziny do 45 minut, a po jego zakończeniu od razu można iść do domu.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Jak wygląda zabieg Regenera Activa?

Wizyta mająca na celu przeprowadzenie zabiegu Regenera Activa rozpoczyna się od kwalifikującej konsultacji lekarskiej. Jej zadaniem jest wykluczenie przeciwwskazań, do których należy, przede wszystkim, uczulenie na lidokainę (składnik znieczulenia), przyjmowanie leków rozrzedzających krew (w tym aspiryny) czy zaburzenia krzepliwości krwi. Rezygnację z opisywanej terapii zaleca się też pacjentom z przewlekłymi chorobami układowymi, posiadającym patologiczne zmiany w obrębie skóry głowy oraz tym, u których analiza mikroskopowa dała wynik negatywny.

Jeśli dana osoba nie należy do powyższych grup, lekarz może rozpocząć zabieg Regenera Activa. Rozpoczyna się od pobrania bardzo małego wycinka skóry (od jednego do trzech wycinków) z okolic karku na linii włosów (jest to miejsce najmniej podatne na androgenowe łysienie). Każdy wycinek będzie miał średnicę zaledwie 2,5 milimetra. Następnie przeprowadza się izolację z pobranej tkanki czynników wzrostu, komórek macierzystych oraz komórek progenitorowych. Dzieje się to w urządzeniu, które samoczynnie przygotowuje zawiesinę z komórek. Po odpowiednim spreparowaniu następuje iniekcja zawiesiny do skóry głowy z wykorzystaniem mezoterapii.

Czas trwania zabiegu wynosi maksymalnie 30 minut i nie ma konieczności powtarzania go wcześniej niż po 2-3 latach. Efekty opisywanej terapii widoczne są po około miesiącu od jej zastosowania. Regenera Activa jest zabiegiem dedykowanym głównie panom, ale i kobiety coraz częściej korzystają z jego zalet. Panie w swoim organizmie posiadają bowiem również testosteron, który nie pozostaje bez związku z problemami z wypadaniem włosów. Aby opracować technologię wykorzystywaną w zabiegu, naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Turynie (na czele z profesorem Antonio Graziano) pracowali aż 10 lat. Dzięki tak długiemu okresowi jest dokładnie przebadana, a przez to niezmiernie bezpieczna

Regenera Activa - leczenie łysienia przeszczepem komórek macierzystych
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Dlaczego przeszczep autologiczny w zabiegu Regenera Activa?

Czym jest przeszczep autologiczny? To taki rodzaj przeszczepiania komórek, w którym pacjent jest zarówno dawcą, jak i biorcą. Oznacza to, że komórki czy tkanki, pierwotnie pobrane od pacjenta, w następnej kolejności są mu z powrotem wszczepiane. Ten rodzaj przeszczepu wykazuje najwyższy poziom bezpieczeństwa pacjenta, gdyż wykorzystywane są jego własne tkanki. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko wystąpienia reakcji związanych z obecnością obcych tkanek w organizmie, takich jak reakcje odpornościowe, zapalne, czy nawet odrzucenie przeszczepu.

Autor:

Dodaj komentarz

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pękające naczynka na nogach to sygnał, że krew w kończynach dolnych nie krąży prawidłowo. Wyglądające niewinnie tak zwane pajączki z czasem mogą zamienić się w żylaki, które będą wymagały specjalistycznego leczenia. Jakie są przyczyny...

Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych

Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych

Podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu najpowszechniej stosowaną metodą usuwania żylaków był zabieg chirurgiczny, dziś istnieje znacznie więcej sposobów walki z tym schorzeniem. Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych mają to do...

Co Polacy sądzą o polskiej służbie zdrowia?

Co Polacy sądzą o polskiej służbie zdrowia?

Zaledwie 18% polskich pacjentów pozytywnie ocenia służbę zdrowia w kraju. Alarmujące wnioski znalazły się w raporcie Siemens Healthineers. Czego jeszcze możemy dowiedzieć się z tego badania? Czy naprawdę polska służba zdrowia sama potrzebuje...