O-shot (Orgasm-Shot) to zabieg, który ma za zadanie przywrócić kobiecą pewność siebie i zwiększyć libido. Wykorzystuje się w nim osocze bogatopłytkowe rewitalizujące okolice intymne, co pozwala także na zlikwidowanie kłopotów związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu i problemami bólowymi w trakcie seksu. Innym wskazaniem do zabiegu O-shot jest chęć zwiększenia efektu laserowego obkurczania pochwy. Poniżej prezentujemy wszystkie zalety powyższej terapii, jej przebieg oraz przeciwwskazania.

Według badania "Seksualność Polaków 2017", za którego stworzenie odpowiedzialny jest znany seksuolog Zbigniew Izdebski oraz firma Polpharma, seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu 60% Polaków mających od 30 do 49 lat. Jednocześnie tylko 42% osób z tej grupy uważa, że ma udane życie seksualne, a wraz z wiekiem poziom zadowolenia seksualnego jeszcze bardziej spada. Analizując sprawę głębiej, zauważa się, że na przestrzeni badanego roku 76% mieszkańców Polski w wieku 18-40 lat uprawiało seks, co jest spadkiem o trzy punkty procentowe w odniesieniu do roku 2011 i aż o 10 punktów procentowych w porównaniu z rokiem 1997. Wyniki te mają różnorodne podłoże - od kulturowego po zdrowotne. To drugie można u kobiet wyleczyć chociażby za pomocą zabiegu O-Shot. 

O-shot jest terapią nie tylko skuteczną, ale przede wszystkim bezpieczną. Wykorzystuje się w nim osocze bogatopłytkowe pobrane z krwi pacjentki, brak więc ryzyka reakcji alergicznej. Osocze pobudza tkanki do odnowy i regeneracji, wzmacnia krążenie krwi w okolicach intymnych, uelastycznia i odżywia komórki, minimalizuje powstałe stany zapalne oraz nawilża. Dzięki temu kobiece ciało staje się jeszcze wrażliwsze na dotyk, skóra jest odmłodzona, a problemy z uczuciem suchości pochwy znikają.

Ginekologia estetyczna oferta specjalna!
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Terapię stosuje się przede wszystkim na przednią ścianę pochwy oraz łechtaczkę i jej okolice. Zanim pacjentka zostanie jej poddana, konieczna jest konsultacja lekarska, która określi stan zdrowia kobiety i wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Szybki powrót przyjemności seksualnej, czyli jak przebiega zabieg O-Shot?

Jeśli lekarz zakwalifikuje pacjentkę do zabiegu, na początek podaje jej miejscowe znieczulenie mające zmniejszyć dyskomfort spowodowany procedurą. Następuje pobranie krwi kobiety, do czego wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt ze sterylnymi probówkami. Gdy odpowiednia ilość krwi znajduje się już w probówkach, wtedy umieszcza się je w laboratoryjnych wirówkach wprawiających je w odpowiednio szybki ruch wirowy na określony czas. W ten sposób płytki krwi i inne jej składniki oddzielają się, zawieszając w osoczu. Osocze z płytkami pobiera się do strzykawki, po czym wykorzystując mezoterapię igłową dokonuje się ich iniekcji do tkanki podskórnej oraz płytszych warstw skóry.

Cały proces trwa około 40 minut, a po jego zakończeniu pacjentka może od razu wrócić do codziennych czynności. Efekty zabiegu nie są odczuwalne od razu - trzeba na nie poczekać do około 3 tygodni. Czas ten jest potrzebny do tego, by nowe włókna i komórki wytworzyły się, a ich unaczynienie znalazło się na właściwym poziomie. Efekty utrzymują się przez około rok.

Zalety, które motywują kobiety do wykonania Orgasm-Shot to, poza efektami, przede wszystkim brak wystąpienia powikłań. Zdecydowanymi plusami jest również brak dolegliwości bólowych (znieczulenie), uniknięcie konieczności cięcia skalpelem, brak ryzyka immunologicznego oraz praktycznie zerowe ryzyko uczulenia czy odrzucenia preparatu. Przeciwwskazania to m.in. miesiączka i ciąża, choroby wątroby (zwłaszcza przewlekłe), nowotwory, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (a więc i zaburzenia krzepliwości krwi), a także infekcje dróg rodnych. O wszystkich tych sytuacjach należy koniecznie poinformować lekarza wykonującego konsultację przedzabiegową. 

Zabieg O-Shot w różnych klinikach w Polsce - ceny

Jedną z klinik przeprowadzających leczenie z wykorzystaniem zabiegu O-Shot jest warszawska Holistic Clinic. W tej placówce Orgasm-Shot kosztuje 1 500 złotych. Klinika Kobiet Medifem (Warszawa, ulica Puławska 488) wycenia wykonywany przez siebie O-Shot na 3 000 złotych.

W Rzeszowie O-Shot wykonuje m.in. Gabinet MoJa Estetyka (ulica Litewska 4/5), w którym kosztuje on 1 200 złotych. Z kolei w Krakowie zabiegowi można się poddać w Intima Clinic (ulica Grzegórzecka 67C lok. U11). Cena również wynosi 1 200 złotych.

Ginekologia estetyczna
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

O-Shot - czy to zabieg dla mnie?

Wiele pań zastanawia się, czy zabieg O-Shot przeznaczony jest własnie dla nich. Wskazania predysponujące do tej terapii, jakie podają lekarze, to m.in. zaburzenia libido i częsty ból w trakcie uprawiania seksu. Zabieg zaleca się też kobietom, które nie mają orgazmu, cierpią na nietrzymanie moczu w trakcie dużego wysiłku, mają liszaje na skórze sromu czy dotyka ich suchość okolic pochwy, spowodowana procesem menopauzy. Ale to jeszcze nie koniec wskazań. Są nimi bowiem również atrofia warg sromowych (mniejszych i większych), sucha, zwiotczała skóra w okolicach intymnych, nietolerowanie estrogenu w terapii atrofii pochwowej czy uszkodzenia pochwy po stanach zapalnych czy zabiegach chirurgicznych. Wielkie osiągnięcia zabieg O-shot wykazuje też przy wzmocnieniu efektu laserowego obkurczania pochwy.

Autor:

Dodaj komentarz

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch - kiedy zdecydować się na zabieg? Zabieg laserowego zwężania pochwy to jedna z najczęściej przeprowadzanych procedur z zakresu ginekologii estetycznej. Kiedy warto się na nią zdecydować i jakich efektów...

Plastyka warg sromowych większych i mniejszych.

Plastyka warg sromowych większych i mniejszych.

W ostatnim czasie obserwuje się wzrost zapotrzebowania na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Coraz więcej kobiet zgłasza się na zabiegi kosmetyczne i naprawcze pochwy oraz krocza. Panie przywiązują duże znaczenie do intymnego piękna, ale,...

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, to zabieg mający na celu estetyczne i funkcjonalne skorygowanie warg sromowych, nadanie im właściwego kształtu oraz wielkości. Procedurze mogą się poddać kobiety w każdym wieku, zwłaszcza cierpiące...