Zabiegi z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu - CGF

Wraz z wiekiem ludzka skóra zmienia swój wygląd, co jest zarówno efektem procesów zachodzących w dojrzałym organizmie, jak również wynika z działania czynników zewnętrznych - mrozu, wiatru czy promieniowania słonecznego. Dla kondycji skóry oraz szybkości jej starzenia znaczenie ma także styl życia. Jeśli palimy papierosy, zbyt mało śpimy i nie mamy czasu na wypoczynek, a do tego źle się odżywiamy i żyjemy w ciągłym stresie, uwidacznia się to na naszej skórze. Traci ona jędrność, staje się poszarzała, wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele metod na uporanie się z problem starzejącej się skóry, wśród których na szczególną uwagę zasługuje mezoterapia skoncentrowanymi czynnikami wzrostu CGF.

Tempo starzenia się skóry jest zróżnicowane. Zmiany stają się widoczne już u osób w średnim wieku, a wraz z upływem czasu nasilają się, często w bardzo znacznym stopniu. Taką tendencję potwierdzają badania przeprowadzone przez amerykańskie czasopismo naukowe Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS). Wieloletniej obserwacji poddano blisko 1000 osób urodzonych na początku lat 70-tych XX wieku, badając 18 różnych czynników będących oznakami starzenia się. Warto tu podkreślić, że tak jak wszelkie funkcje życiowe organizmu, tak i tempo i stopień starzenia się są zależne również od genów. 

Chociaż na razie nie wynaleziono jeszcze "leku" na starzenie się, możemy łagodzić jego efekty, korzystając z osiągnięć medycyny i kosmetologii. Są różne, mniej lub bardziej inwazyjne metody na pozbycie się zmarszczek, ujędrnienie skóry, poprawę owalu twarzy czy podniesienie opadających powiek. Jedną z najbezpieczniejszych jest terapia z użyciem komórek macierzystych oraz czynników wzrostu CGF.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Na czym polega zabieg Concentrated Growth Factor (CGF)?

Czynniki Wzrostu (CGF) powstały w 2008 roku dzięki włoskiemu naukowcowi Tiziano Batani, który od 2006 roku prowadził badania naukowe nad pozyskiwaniem z krwi cennych komórek. Zabiegi z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu należą do metod regeneracji skóry. Wykorzystuje się w nich własne komórki macierzyste i czynniki wzrostu pacjenta. To jeden z najnowszych sposobów walki z oznakami starzenia się skóry. CGF (Concentrated Growth Factors) to białka regulujące skomplikowane procesy gojenia się ran i zwiększające możliwości regeneracyjne. Czynniki wzrostu powstają z krwi pacjenta, która jest odpowiednio przygotowywana - odwirowywana i przetwarzana w specjalnych aparatach. Staje się wówczas preparatem zawierającym komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu w dużym stężeniu. CGF aplikuje się liniowo wzdłuż zmarszczek, na jeden z dwóch sposobów: za pomocą mezoterapii igłowej lub w formie żelu. Dla komfortu pacjenta lekarz może zaaplikować maść znieczulającą. Odczuwalność procedury to delikatne ukłucia i efekt wypełniania się skóry. Jest to zabieg typu iniekcyjnego, nie wymaga rekonwalescencji, a bezpośrednio po nim można powrócić do zwykłej aktywności i codziennych zajęć. Ewentualnymi czasowymi skutkami ubocznymi mogą być małe siniaki, delikatny obrzęk i bolesność miejsc wkłucia pod wpływem dotyku. Trwają one do kilku dni. Zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni (w zależności od metody iniekcji), a następnie 1 lub 2 zabiegi podtrzymujące na rok. 

Terapia CGF zapewnia intensywne odmłodzenie skóry, poprawia jej elastyczność, napięcie i gęstość, hamuje proces wypadania włosów i łysienia, przyspiesza procesy gojenia. Poprzez CGF dochodzi do stymulacji procesów regeneracyjnych skóry, ponieważ pobudzane są podziały i namnażanie się komórek. Dodatkowo nasila się produkcja włókien kolagenowych i elastynowych, a także kwasu hialuronowego, który odpowiada za odpowiednie nawilżenie skóry od wewnątrz. Pod wpływem zachodzących mechanizmów zmarszczki ulegają wygładzeniu, poprawia się odżywienie i ukrwienie skóry, która zyskuje znowu młody i promienny wygląd. Za pomocą CGF można usuwać zmarszczki, przebarwienia i nawisy skórne na twarzy.

Jak w przypadku każdej procedury medycznej, również i w tym przypadku występują przeciwwskazania do jej zastosowania. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, u osób z przewlekłymi chorobami układu krążenia, w tym z nieuregulowanym nadciśnieniem tętniczym, a także u osób z cukrzycą, chorobami autoimmunologicznymi, aktywnymi chorobami nowotworowymi czy aktywnymi stanami zapalnymi. Stosowanie terapii CGF w medycynie estetycznej daje w pełni naturalne i wyraźnie widoczne efekty poprawy kondycji skóry - likwidacji ulegają drobne zmarszczki, a skóra zostaje delikatnie napięta. Dzięki zastosowaniu czynników z własnej krwi pacjenta nie ma ryzyka alergii czy innych niepożądanych objawów. 

Zabiegi z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu - CGF
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Ile zapłacimy za zabieg CGF?

Zabiegi z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu (CGF) wykonywane są przez certyfikowane gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz dermatologii estetycznej. Terapii CGF można poddać się np. we wrocławskiej Klinice Prestige Skin, gdzie za jeden zabieg zapłacimy ok. 600 zł. Wykonamy ją także w gabinetach Beaty Dethloff w Warszawie oraz Konstancinie-Jeziornej. Cena zabiegu to minimum 650 zł. Odmładzanie skóry metodą CGF oferuje również Klinika BellaMed z Elbląga, gdzie za zabieg CGF metodą mezoterapii igłowej zapłacimy 1200 zł, a w formie żelu - 1800 zł.

Dodaj komentarz

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch - kiedy zdecydować się na zabieg? Zabieg laserowego zwężania pochwy to jedna z najczęściej przeprowadzanych procedur z zakresu ginekologii estetycznej. Kiedy warto się na nią zdecydować i jakich efektów... więcej »

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska