Problemy intymne dotyczą kobiet w każdym wieku. Należą do nich dolegliwości bólowe w trakcie stosunku (tzw. dyspareunia), obniżenie poziomu libido, kłopoty z osiągnięciem orgazmu czy suchość oraz atrofia (zanikanie) pochwy. Wszystkie obniżają nie tylko zadowolenie z życia seksualnego, ale też mocno wpływają na ogólną samoocenę kobiety. Na szczęście z pomocą przychodzi tu nowoczesna ginekologia estetyczna, oferująca takie zabiegi jak HIFU. Ten lifting bez skalpela szybko i skutecznie redukuje zmiany, przywracając okolicom intymnym właściwą witalność.

Wirtualnaklinika.pl, portal poświęcony szeroko pojętej medycynie estetycznej, w 2015 roku przeprowadził badania ankietowe dotyczące nowoczesnej ginekologii estetycznej i ogólnej świadomości Polek, jeśli chodzi o zdrowie intymne. 88% respondentek deklaruje, że słyszało o ginekologii estetycznej. Najczęściej wymienianymi zabiegami były laserowe obkurczanie pochwy oraz powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym (54% badanych), wybielanie okolic intymnych (41% badanych) i rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym (32% badanych). Warto porównać to z dolegliwościami intymnymi, na jakie najczęściej cierpią kobiety w Polsce. Są to częste infekcje i podrażnienia (40% badanych), brak zadowolenia z seksu i suchość pochwy (22% badanych), wysiłkowe nietrzymanie moczu (19% badanych), zbyt duże wargi sromowe mniejsze (18% badanych) oraz luźność pochwy (15% badanych).

Tylko 2% ankietowanych korzystało już z pomocy ginekologii estetycznej. Kolejne 26% jest bardzo zainteresowana tym tematem, przy czym aż 60% pań deklaruje udanie się do gabinetu ginekologa estetycznego w przypadku, gdy ich dolegliwości byłyby bardzo dokuczliwe. Jak więc widać, świadomość pań w omawianym zakresie jest spora. Cały czas jednak wiele z nich nie podejmuje decyzji o wybraniu się do specjalistycznej kliniki, czego powodem jest wstyd, zbyt mała wiedza czy ceny zabiegów. Warto pamiętać, że ginekologia estetyczna, w tym takie zabiegi jak nieinwazyjny lifting miejsc intymnych HIFU, to nie kaprys czy fanaberia, ale wyraz troski o zdrowie własnych delikatnych stref.

Ginekologia estetyczna oferta specjalna!
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Na czym polega technologia HIFU stosowana w ginekologii estetycznej?

Technologia HIFU stosowana jest w licznych zabiegach anti-aging, w tym odmładzaniu twarzy czy zmniejszaniu ilości tkanki tłuszczowej. Równie dobrze sprawdza się w przypadku regeneracji kobiecych miejsc intymnych. Jak działa? Energia ultradźwiękowa (wiązka fali akustycznej) o wysokiej częstotliwości skierowywana jest na określone miejsce, w którym dochodzi do zwiększonego ruchu komórkowego i tarcia między komórkami. Wytwarza się ciepło (do 70 stopni), które powoduje mikrourazy wewnątrztkankowe (o średnicy do milimetra), zmuszające ciało do podwyższonej regeneracji oraz odbudowy kolagenowych włókien. Istotne jest to, że nie dochodzi do uszkodzeń śluzówki czy zewnętrznych warstw skóry, a więc nie ma krwawienia.

Aby precyzyjnie skierować wiązkę akustyczną, lekarz wprowadza do pochwy głowicę emitującą ultradźwięki. Oddziałują bezpośrednio na tkankę mięśniową, zwężając ją już po jednokrotnym zabiegu. Delikatne zmiany widoczne są od razu po terapii, jednak na pełne efekty należy poczekać od 2 do 6 miesięcy (tkanki w tym czasie odbudowują się). HIFU w ginekologii estetycznej polecany jest zwłaszcza kobietom w czasie menopauzy, po porodzie, mającym problemy z nietrzymaniem moczu, objawy starzenia się oraz tym, które chcą po prostu poprawić jakość swojego życia seksualnego.

Zabieg HIFU trwa od 15 do 20 minut. Nie uszkadza tkanek i nie powoduje krwawienia, dzięki czemu pacjentka od razu może wrócić samodzielnie do domu. Co więcej, w większości przypadków wystarczy raz skorzystać z zabiegu, by cieszyć się efektami przez długi czas. Mimo dużego bezpieczeństwa terapii należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do jej wykonania. To m.in.: krwawienie miesiączkowe, zmiany anatomiczne okolic pochwy czy intymne infekcje, które należy wcześniej w pełni wyleczyć. Przeciwwskazaniem nie jest natomiast ciąża oraz okres karmienia piersią.

Lifting nieoperacyjny HIFU - ile kosztuje ten zabieg ginekologii estetycznej?

Zabieg HIFU na miejsca intymne wykonuje się najczęściej z zastosowaniem urządzenia Ultra Vera. Koszt takiej terapii w Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej BELLA (Warszawa, ulica Piękna 19) wynosi 2 500 złotych. W Prywatnym Centrum Medycznym "Medyk Centrum" Jan Bińczyk (Częstochowa, Aleja Wolności 34) za zabieg zapłaci się także 2 500 złotych, w Klinice ProFemina (Będzin, ulica Krośnieńska 1) - 2 000 złotych, a w Centrum Medycznym SAIF (Kraków, ulica Długa 82) - 1 500 złotych.

Ginekologia estetyczna
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

HIFU - bezpieczna terapia okolic intymnych

Jak wspomniano wyżej, podczas zabiegu HIFU nie są uszkadzane żadne tkanki czy śluzówka, co gwarantuje bezpieczeństwo leczenia. O tym, że jest to terapia bezpieczna, świadczy także jej rosnąca popularność. W gabinetach znajduje się już ponad 1 000 urządzeń wykonujących lifting bez skalpela HIFU. Sama technologia jest opatentowana aż 5 patentami z zakresu kobiecej medycyny estetycznej.

Autor:

Dodaj komentarz

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch - kiedy zdecydować się na zabieg? Zabieg laserowego zwężania pochwy to jedna z najczęściej przeprowadzanych procedur z zakresu ginekologii estetycznej. Kiedy warto się na nią zdecydować i jakich efektów...

Plastyka warg sromowych większych i mniejszych.

Plastyka warg sromowych większych i mniejszych.

W ostatnim czasie obserwuje się wzrost zapotrzebowania na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Coraz więcej kobiet zgłasza się na zabiegi kosmetyczne i naprawcze pochwy oraz krocza. Panie przywiązują duże znaczenie do intymnego piękna, ale,...

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, to zabieg mający na celu estetyczne i funkcjonalne skorygowanie warg sromowych, nadanie im właściwego kształtu oraz wielkości. Procedurze mogą się poddać kobiety w każdym wieku, zwłaszcza cierpiące...