Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch - kiedy zdecydować się na zabieg? Zabieg laserowego zwężania pochwy to jedna z najczęściej przeprowadzanych procedur z zakresu ginekologii estetycznej. Kiedy warto się na nią zdecydować i jakich efektów można się po niej spodziewać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące zwężania pochwy laserem.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Szukając przyczyn

Wielokrotne ciąże zakończone porodami naturalnymi, związane z menopauzą zaburzenia hormonalne czy po prostu upływ czasu to czynniki, które sprzyjają nadmiernemu rozluźnieniu pochwy. Związane z tym rozciągnięcie mięśni dna miednicy, tkanki włóknistej oraz skóry prowadzi do obniżenia jakości życia seksualnego (ze względu na suchość i obniżoną elastyczność pochwy), dyspaurenii (dysfunkcji seksualnej objawiającej się odczuwaniem bólu podczas stosunku), a w niektórych przypadkach także do rozwoju wysiłkowego nietrzymania moczu, co jest dla kobiet niezwykle wstydliwym problemem. Na szczęście można z nim sobie poradzić dzięki procedurze laserowego zwężania pochwy. Poniżej wyjaśniamy, na czym dokładnie ona polega.


Nowe technologie

Wbrew obiegowym opiniom, z którymi można spotkać się chociażby w internecie, zabieg zwężania pochwy to nie fanaberia, a działanie mające na celu zlikwidowanie przykrych skutków rozciągnięcia mięśni dna miednicy oraz poprawę funkcjonowania narządów intymnych kobiety, a przez to także jej samopoczucia i życia seksualnego. Kiedyś można było osiągnąć to wyłącznie poprzez zabieg chirurgiczny, jednak obecnie takie same efekty zapewnia fototermiczne obkurczanie ścian pochwy z użyciem innowacyjnego lasera MonaLisa Touch, który opiera się na technologii frakcyjnej. Urządzenie jest wyposażone w końcówki dostosowane do konkretnego zabiegu, a jego wielką zaletą jest minimalna inwazyjność oraz bezbolesność procedury przeprowadzanej z jego użyciem.


Jak wygląda zabieg?

Procedura jest bardzo krótka - zwykle trwa od 10 do 15 minut. W jej trakcie lekarz wprowadza w głąb kanału pochwy głowicę, przypominającą kształtem wziernik. Dzięki dobraniu odpowiednich parametrów sprzętu, energia lasera oddziałuje na tkanki, podnosząc tym samym ich temperaturę. W ten sposób dochodzi do powstania miejscowych zgrubień i produkcji nowych włókien kolagenowych, a finalnie - do obkurczenia ścian pochwy. Dzięki temu, że zabieg jest małoinwazyjny, nie wymaga on specjalnych przygotowań, a pacjentka może szybko powrócić do codziennych aktywności, przy czym współżycie może podjąć już po upływie tygodnia. Ostateczny, satysfakcjonujący efekt zwykle osiąga się już po pierwszym zabiegu, jednak w niektórych przypadkach konieczne może być jego dwu- lub czterokrotne powtórzenie, w odstępach od 2 do 4 tygodni.


Wybór kliniki

Jeśli już zdecydujemy się na zabieg, pamiętajmy o wyborze właściwej kliniki. Ważne, by wykorzystywała ona najnowocześniejsze, jak najmniej inwazyjne technologie, wysokiej klasy sprzęt i materiały. Dla pacjentki będzie to gwarancja bezpieczeństwa oraz osiągnięcia pożądanych efektów zabiegu. Niezwykle istotne jest także doświadczenie pracujących w placówce lekarzy oraz ich indywidualne, empatyczne podejście do każdego przypadku. Wszystkie te warunki spełnia znajdująca się w Gdyni klinika InviMed, która funkcjonuje na rynku medycznym od 2010 roku, nieustannie dbając o zdrowie i komfort swoich pacjentek. W ośrodku można poddać się nie tylko zabiegowi laserowego zwężania pochwy, ale też innym procedurom z zakresu ginekologii estetycznej. Klinika specjalizuje się także w leczeniu niepłodności, dzięki czemu na przestrzeni blisko 10 lat pomogła wielu parom w staraniach o upragnione dziecko.

Dodaj komentarz

Zwężanie pochwy laserem - wskazania do zabiegu

Zwężanie pochwy laserem - wskazania do zabiegu

Laserowe zwężenie (obkurczenie) pochwy to zabieg od kilku lat plasujący się w ścisłej czołówce najpopularniejszych procedur ginekologii estetycznej. Wbrew pokutującym gdzieniegdzie opiniom, nie jest to jednak żadna "fanaberia", lecz działanie...

Laserowa rehabilitacja poporodowa

Laserowa rehabilitacja poporodowa

Zmiany zachodzące w organizmie świeżo upieczonej mamy kojarzą się głównie z szybką utratą kilogramów, a co za tym idzie zmniejszeniem się wymiarów brzucha, problemem z obkurczaniem skóry i rozstępami. Mało mówi się natomiast o problemach...

Laserowa plastyka pochwy

Laserowa plastyka pochwy

Jeszcze niedawno był to problem wstydliwy i pomijano go nawet w rozmowach z najbliższymi przyjaciółkami. Nie wypadało mówić głośno o dolegliwościach kobiet po porodach, o utracie elastyczności ścianek pochwy oraz o ewentualnych kłopotach z...