AVIMED

4,3 / 5  - 316 opinii
Recepcja, poczekalnia AVIMED Wnętrza, wystrój AVIMED Wnętrza, wystrój AVIMED Wnętrza, wystrój AVIMED Wnętrza, wystrój AVIMED Recepcja, poczekalnia AVIMED Recepcja, poczekalnia AVIMED Gabinet zabiegowy AVIMED Gabinet zabiegowy AVIMED Pokój, sala dla pacjentów AVIMED Pokój, sala dla pacjentów AVIMED Pokój, sala dla pacjentów AVIMED Pokój, sala dla pacjentów AVIMED Wnętrza, wystrój AVIMED Wnętrza, wystrój AVIMED Wnętrza, wystrój AVIMED Wnętrza, wystrój AVIMED Wnętrza, wystrój AVIMED AVIMED - logo

Opis placówki

Znajdujący się w centrum Katowic specjalistyczny szpital AVIMED to nowoczesna placówka medyczna działająca od 2009 roku. Mieści się w przepięknym budynku, który w 2007 roku odrestaurowano i przebudowano, zachowując jego oryginalną formę i zabytkowy charakter. Szpital AVIMED od początku swojej działalności wykonuje zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii traumatologii narządu ruchu. Specjalizuje się w procedurach endoskopowych i artroskopowych, ponadto jako jeden z niewielu ośrodków w Polsce wykonuje zabiegi endoprotezoplastyki stawu ramiennego. Stawiamy na małoinwazyjne procedury medyczne, pozwalające zmniejszyć uraz pooperacyjny, ograniczyć ból po zabiegu oraz skrócić czas rekonwalescencji. Pomagamy pacjentom wrócić do pełnej sprawności poprzez kompleksową rehabilitację dobraną do indywidualnych potrzeb.

Szpital oferuje zabiegi z zakresu ortopedii, urologii, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, plastycznej oraz naczyniowej i onkologicznej. Pacjenci mogą skorzystać również z szerokiej gamy usług w obrębie medycyny estetycznej. W ośrodku mogą Państwo wykonać badanie diagnostyczne zaburzeń snu, badania  ultrasonograficzne (w tym kolor Doppler czy UKG), EKG, RTG oraz badania spirometryczne i audiometryczne.

Ośrodek posiada w pełni przystosowany  blok operacyjny (z dwiema salami, w których wykonywane są zabiegi operacyjne) wyposażony w nawiew laminarny, minimalizujący ryzyko zakażeń szpitalnych oraz spełniający najwyższe normy sterylności.  Pooperacyjny oddział pobytowy posiada 25 łóżek w 1- i 2-osobowych pokojach z klimatyzacją, pełnym węzłem sanitarnym, TV oraz Wi-Fi.

Nad nieustannym rozwojem placówki czuwa Rada Programowa szpitala AVIMED, do której należą: prof. dr hab. n. med. Andrzej Paradysz, specjalista urologii ogólnej i dziecięcej oraz dr n. med. Józef Kurek, specjalista chirurgii. Dzięki doświadczonym specjalistom oraz znakomitej aparaturze medycznej możemy oferować Państwu szeroki zakres świadczeń medycznych.

Pod względem zabiegów z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej, w tym endoprotezoplastyki stawów czy zabiegów mikrochirurgicznych w obrębie np. kończyn górnych nasz szpital znajduje się w czołówce polskich placówek medycznych świadczących tego typu zabiegi. Stawiamy na małoinwazyjne metody zabiegowe, optymalnie dobrany rodzaj znieczulenia, zwalczanie bólu pooperacyjnego oraz jak najszybszą, kompleksową rehabilitację. Holistyczne, indywidualne podejście do pacjenta zapewnia szybki powrót do pełnej sprawności.

Nasi specjaliści wykonują artroskopie stawów, zabiegi w zespole cieśni kanału nadgarstka, a także leczą przykurcz Dupuytrena. Zajmują się rekonstrukcją więzadeł po urazach sportowych, usuwaniem implantów, stabilizacją złamań oraz mikrochirurgiczną rekonstrukcją nerwów. Wykonują korekcyjne zabiegi koślawych paluchów, likwidują guzy tkanki miękkiej oraz usztywniają stawy.

W ramach zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej oferujemy operacje onkologiczne, w tym usuwanie guzów piersi, węzłów chłonnych, tarczycy oraz zabiegi laparoskopowe w obrębie powłok brzusznych.  

Przeprowadzamy operacje neurochirurgiczne w zakresie chirurgii kręgosłupa i nerwów obwodowych. Jesteśmy jednym z niewielu ośrodków w kraju, który wykonuje operacje selektywnej rizotomii korzeni grzbietowych (w leczeniu spastyczności kończyn dolnych) oraz rekonstrukcje splotu barkowego. Przeprowadzamy zabiegi rekonstrukcji nerwu kończyny dolnej, operacje kręgosłupa szyjnego oraz szereg zabiegów w obrębie kręgosłupa lędźwiowego (stabilizacje międzytrzonowe, blokady korzeni nerwowych, nukleoplastykę etc.).

W dziedzinie urologii oferujemy diagnostykę i leczenie chorób układu moczowego u kobiet i moczowo-płciowego u mężczyzn. Przeprowadzamy cystoskopię, diagnostyczne badania USG układu moczowego, gruczołu krokowego oraz jąder, a także biopsje stercza i pęcherza moczowego. Usuwamy wodniaka jąder, torbiele, stulejkę i zajmujemy się plastyką krótkiego wędzidełka. Przeprowadzamy implantacje protezy prącia.

Centrum medyczne AVIMED oferuje szeroki zakres zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Przeprowadzamy plastyczne korekcje wybranych partii ciała, w tym twarzy (ust, nosa, czoła oraz małżowin usznych), ramion, piersi, brzucha, a także ud. Pacjentom, którzy wolą poprawić wygląd za pomocą medycyny estetycznej, proponujemy szereg metod, w tym iniekcje kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej, laseroterapię, kriochirurgię oraz zabiegi z wykorzystaniem kosmetyków renomowanych producentów.   

Ofertę medyczną AVIMED uzupełniają specjalistyczne poradnie, wśród których znajduje się m.in. Ośrodek Flebologii Małoinwazyjnej, zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób żył kończyn dolnych, czy Poradnia diagnozowania zaburzeń snu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszego szpitala.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Szpital AVIMED to nowoczesny ośrodek, w którym pacjenci mogą liczyć na profesjonalną pomoc i leczenie według najwyższych standardów. Jest wyposażony w wysokiej klasy aparaturę medyczną niezbędną do przeprowadzania szeregu operacji. Posiadamy w pełni przystosowany i wyposażony blok operacyjny z dwiema klimatyzowanymi salami operacyjnymi z laminarnym systemem nawiewów, który minimalizuje ryzyko zakażeń oraz salą pooperacyjną ze stanowiskiem intensywnego nadzoru medycznego. Ponadto szpital posiada profesjonalne zaplecze medyczne  do wykonywania zabiegów oraz sprzęt diagnostyczny (aparaty USG, EKG i RTG).

Udogodnienia dla pacjentów

Specjalistyczny szpital AVIMED powstał w 2009 roku na terenie zabytkowego dworku. W trosce o jak najlepsze warunki pobytowe chorych budynek poddano w 2007 roku kompleksowej restauracji i przygotowano szereg udogodnień.

 • Unikatowe wnętrze  – szpital mieści się w zabytkowym neoklasycystycznym dworku wybudowanym w 1886 roku i nazywanym również pałacem w Załężu. Obiekt został w pełni odrestaurowany, jednak udało się zachować jego zabytkowy charakter, który można podziwiać tuż po wejściu do wnętrza – w holu. 
 • Komfortowe sale pobytowe – pacjenci wracają do zdrowia w przestronnych salach pobytowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV oraz Wi-Fi.
 • Kompleksowość usług – chorzy mają możliwość wykonania w jednym miejscu różnych badań, uzyskania specjalistycznej porady oraz poddania się nowoczesnemu leczeniu. Szpital stawia na minimalną inwazyjność, zwalczanie bólu pooperacyjnego i kompleksową rehabilitację pod okiem specjalistów, aby pacjent mógł jak najszybciej powrócić do sprawności sprzed operacji.
 • Profesjonalna kadra – szpital współpracuje z wybitnymi specjalistami, mającymi na swoim koncie wiele pomyślnie przeprowadzonych zabiegów.
 • Park – budynek szpitala otacza zabytkowy park. Pacjenci mogą w trakcie pobytu cieszyć się odpoczynkiem na łonie natury.
 • Własny bezpłatny parking.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w AVIMED w Katowicach.

Konsultacje

Chirurgia plastyczna

Chirurgia ogólna

Urologia

Dermatologia

Ortopedia

Leczenie chorób kręgosłupa

Neurochirurgia

Ginekologia estetyczna

Leczenie nietrzymania moczu (NTM)

Laryngologia

Medycyna regeneracyjna

Onkologia

Medycyna estetyczna

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik AVIMED jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka, przelew bankowy, leczenie na raty,

Więcej o usługach w AVIMED

Szpital AVIMED specjalizuje się w małoinwazyjnych zabiegach z zakresu ortopedii i traumatologii. Jako jedna z niewielu placówek w Polsce przeprowadza zabiegi endoprotezoplastyki stawu ramiennego. Nasi specjaliści wykonują zabiegi z zakresu neurochirurgii, w tym innowacyjny zabieg  selektywnej rizotomii korzeni grzbietowych oraz rekonstrukcje splotu barkowego. Wykonują procedury w ramach chirurgii ogólnej, onkologicznej i plastycznej. Podejmują się diagnostyki i leczenia schorzeń urologicznych, w tym leczenia raka prostaty metodą HIFU.

Pomagamy pacjentom walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Proponujemy szeroki wachlarz zabiegów medycyny estetycznej. W naszym szpitalu stawiamy na małoinwazyjne metody zabiegowe, walczymy z bólem pooperacyjnym oraz dbamy o to, aby pacjenci jak najszybciej rozpoczęli profesjonalną rehabilitację. Do Państwa dyspozycji oddajemy także szereg specjalistycznych poradni.

Szczegółową ofertę naszego szpitala znajdą Państwo w poniższym cenniku:

Opinie z internetu

Placówka AVIMED została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.3 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 316 opinii użytkowników z 4 różnych źródeł internetowych.

4,3

316 ocen
(z 4 źródeł)
4,6 / 5  (51 ocen placówki na Tourmedica.pl)
3,2 / 5  (72 ocen placówki na Google.pl)
4,5 / 5  (35 ocen placówki na Facebook.pl)
5,0 / 5  (160 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Ocena Tourmedica.pl

"Avimed to specjalistyczny szpital znajdujący się w centrum Katowic. W placówce oferowane są usługi chirurgii krótkoterminowej, chirurgii ogólnej i plastycznej oraz ortopedii, a także chorób żył i medycyny estetycznej. Ponadto można poddać się tu także badaniom w zakładzie diagnostyki obrazowej, leczeniu w zakładzie rehabilitacji medycznej oraz w poradni leczenia zaburzeń snu. Dostępne są także usługi z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, angiologii, urologii i neurochirurgii oraz medycyny estetycznej. Pacjent może oddać się tutaj w ręce także specjalisty chorób oczu, czy też specjalisty ginekologii i położnictwa. Kilka razy w miesiącu umawiam wizyty do Pana dr Zbigniewa Łuckiego. Z opinii klientów wynika, że jest on wspaniałym chirurgiem, profesjonalistą, którego doświadczenie sprawia, że zabiegi przebiegają zawsze bezproblemowo. Ma świetny kontakt z pacjentem, w razie pytań o zabieg dostępny jest cały czas pod telefonem. Tłumaczy dokładnie przebieg procedury, jak równie wskazuje jakie ewentualne zagrożenia ona niesie. Troska o pacjenta to jego niezaprzeczalny atut. Po przebytym zabiegu Klient upewnia się jedynie w zasadności swojego wyboru." - Paulina K. (Doradca Pacjenta w Tourmedica.pl)

Opinie pacjentów

Beata S
20 lutego 2018
4,0

Klinika godna polecenia ❤

4,0 - Beata S
Polecam wszystkim.Warunki na 6, opieka medyczna na 6, organizacja na 6, kontakt z konsultantem na 6, możliwość kontaktu tel z lekarzem po operacji (jestem z Warszawy). Czekam i Adę do Avimedu zrobić drugą rękę. Dziękuję za wszystko
Zabieg:  
Operacja endoskopowa zespołu cieśni kanału nadgarstka (styczeń 2018)
Lekarz:  
lek. Mariusz Zawal
 
Szczegóły
Janusz
(Brzesko)
12 grudnia 2017
4,0

Polecam każdemu

4,0 - Janusz
Fachowość, profesjonalna obsługa
Zabieg:  
Podanie komórek macierzystych do stawu kolanowego (grudzień 2017)
Lekarz:  
lek. Mariusz Zawal
 
Szczegóły
Edward
(Andrychów)
11 grudnia 2017
4,0

Pomimo bólu miło wspominam pobyt

4,0 - Edward
Bardzo miły personel, profesjonalna obsługa, bardzo dobre wyposażenie obiektu.
Zabieg:  
Leczenie hemoroidów metodą Longo (grudzień 2017)
Lekarz:  
dr n. med. Józef Kurek
 
Szczegóły
Stanisław
(Siemianowice Śląskie)
18 lutego 2018
4,0

Pozytywne wrażenie

4,0 - Stanisław
Czysto i sprawnie wykonany zabieg
Zabieg:  
Operacja endoskopowa zespołu cieśni kanału nadgarstka (styczeń 2018)
Lekarz:  
lek. Mariusz Zawal
 
Szczegóły
Grzegorz
(Czeladź)
19 grudnia 2017
4,0

Zadowolony.

4,0 - Grzegorz
Póki co, pełen profesjonalizm.
Dotyczy:  
Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (grudzień 2017)
Lekarz:  
lek. Zbigniew Łucki
 
Szczegóły
Felicja
(Olkusz)
18 listopada 2017
4,0

Polecam

4,0 - Felicja
Czysto, miło, kompetentnie
Zabieg:  
Pełna endoprotezoplastyka stawu biodrowego - endoproteza Zimmer (październik 2017)
Lekarz:  
dr n. med. Roman Walo
 
Szczegóły
E.G
10 lipca 2020
5,0

Jestem zadowolona. Klinika nowoczesna, przyjazna dla pacjenta. Mogę polecić

5,0 - E.G
Brak uwag. Chociaż w sumie jedna ( niezależna od kliniki, ale trochę wpływu na wypoczynek i dojście do siebie po zabiegu ma ). Spore nasilenie odgłosów ulicznych - ruch samochodowy i tramwajowy zwłaszcza nad ranem.. )
Miła, sympatyczna i kompetentna obsługa, począwszy od recepcji poprzez przygotowanie do zabiegu, opiekę w trakcie pobytu po zabieg i opiekę po wykonanym zabiegu. Przemiłe i pomocne Panie pielęgniarki, zaangażowani w pomoc i "odstresowanie pacjenta" lekarz anestezjolog oraz lekarze operujący ). Poza tym klinika czyściutka, pokój wygodny, dobrze wyposażony, wygodna łazienka.
Zabieg:  
Operacja palucha koślawego / halluksa (czerwiec 2020)
Lekarz:  
lek. Mariusz Zawal
 
Szczegóły
Katarzyna
30 czerwca 2020
5,0

Krutko i konkretnie

5,0 - Katarzyna
Rzetelna obsługa pacjenta. Brak kolejek i indywidualne podejście.
Dotyczy:  
Konsultacja ortopedyczna (czerwiec 2020)
Lekarz:  
lek. Mariusz Zawal
Halina
11 maja 2020
5,0

Opinia

5,0 - Halina
Obsługa medyczna na wysokim poziomie.
Dotyczy:  
Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (maj 2020)
Lekarz:  
lek. Zbigniew Łucki
 
Szczegóły
IwonaS
14 kwietnia 2020
5,0

Jestem zadowolona

5,0 - IwonaS
Indywidualne podejście do pacjenta,szczegółowa informacja na temat zabiegu i wielkie zaangażowanie całego personelu i szpitala i przychodni
Zabieg:  
Operacja palucha koślawego / halluksa (marzec 2020)

Zespół

Szpital AVIMED współpracuje ze specjalistami w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, neurochirurgii, chirurgii ogólnej oraz urologii. Nad najwyższą jakością oferowanych procedur oraz nieustannym rozwojem w zakresie małoinwazyjnych technik zabiegowych czuwa Rada Programowa szpitala AVIMED. Jej przewodniczącym jest prof. dr hab. n. med. Andrzej Paradysz, specjalista urologii i urologii dziecięcej, Kierownik Kliniki Urologii w Zabrzu i Przewodniczący Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz dr n. med. Józef Kurek, specjalista chirurgii, który sprawuje także funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologicznej Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie i v-ce prezesa Oddział Śląskiego Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Kadra AVIMED to wybitni lekarze, którzy nieustannie doskonalą umiejętności i poszerzają wiedzę, by móc leczyć pacjentów na najwyższym poziomie i według najnowocześniejszych metod.

Dr n. med. Józef Kurek jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej z 1979 roku. Po studiach rozpoczął specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej, którą uzyskał w 1985 roku. Trzy lata później zdobył tytuł doktora nauk medycznych. Od 2003 roku sprawuje... więcej »

Zadzwoń: 32 433pokaż numer
32 433pokaż numer

Dr n. med. Roman Walo jest specjalistą drugiego stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii. W 1985 roku ukończył Śląską Akademię Medyczną.  Po odbyciu podyplomowego stażu rozpoczął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich... więcej »

Zadzwoń: 32 433pokaż numer
32 433pokaż numer

Lek. med. Jacek Bołądź jest specjalistą chirurgiem z wieloletnim stażem praktycznym. Po ukończeniu uczelni medycznej odbył podyplomowy staż i rozpoczął specjalizację z chirurgii ogólnej. W 1991 roku, po pomyślnym złożeniu egzaminu, został specjalistą ... więcej »

Zadzwoń: 32 433pokaż numer
32 433pokaż numer
Lek. Jerzy Luszawski ukończył  uczelnię medyczną w 1995 roku. Po zdobyciu dyplomu pracował w Klinice Neurochirurgii Centralnego Szpitala klinicznego SUM w Katowicach. Tam też pod kierunkiem prof. Piotra Bażowskiego zdobył specjalizację w zakresie neuroch... więcej »
Zadzwoń: 32 433pokaż numer
32 433pokaż numer

Lek. med. Mariusz Zawal jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej z 1996 roku. Po zakończeniu studiów i odbyciu podyplomowego stażu rozpoczął pracę jako młodszy asystent na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Szpitala Miejskiego w Chorzowie. Tam w 1999 ... więcej »

Zadzwoń: 32 433pokaż numer
32 433pokaż numer

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w AVIMED.

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

32 433pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 8:00 - 18:00)

Adres placówki

AVIMED
ul. Gliwicka 159
Katowice

Godziny otwarcia

 • poniedziałek18:00-8:00
 • wtorek18:00-8:00
 • środa18:00-8:00
 • czwartek18:00-8:00
 • piątek18:00-8:00
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Szpital AVIMED mieści się w centrum Katowic przy ulicy Gliwickiej 159, tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej i ok. 3 kilometry od Dworca Głównego PKP w Katowicach. Odległość od lotniska w Katowicach-Pyrzowicach wynosi niewiele ponad 30 kilometrów, a do Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach można się dostać w przeciągu 45 minut (odległość ok. 70 kilometrów).