Subiektywny przegląd najciekawszych wiadomości na temat leczenia, zdrowia, medycyny, turystyki medycznej i urody

Przyczyny łysienia a metody leczenia

09 Styczeń 2016

Nadmierne wypadanie włosów, czyli łysienie, najczęściej dotyczy męskiej części społeczeństwa i wcale nie występuje jedynie u osób starszych. Utrata włosów może negatywnie odbić na psychice mężczyzny, któremu trudno jest pogodzić się z tak drastyczną zmianą we własnym wyglądzie. Niemniej jednak łysienie może wystąpić niezależnie od wieku i płci. W zależności od przyczyny wywołującej łysienie stosuje się różne metody leczenia tego schorzenia. więcej »

Transplantacja włosów jako metoda leczenia łysienia u mężczyzn

30 Grudzień 2015

Nadmierna utrata włosów dotyczy najczęściej mężczyzn, stan ten może jednak występować również u kobiet, a czasami nawet u dzieci. Można podejmować próby zapobieżenia wyłysieniu poprzez przyjmowanie preparatów farmakologicznych (takich jak finasteryd czy minoksydyl), jednakowoż najlepsze rezultaty uzyskiwane są dzięki przeprowadzeniu zabiegu transplantacji włosów. więcej »

Dieta w leczeniu nadmiernego wypadania włosów

14 Grudzień 2015

Włosy spełniają wiele ważnych fizjologicznych funkcji – chronią przed utratą zimna, osłaniają przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi i fizycznymi, a także zabezpieczają mózgowie przed nadmiernym przegrzaniem. Uważne są za bardzo wrażliwy wskaźnik zdrowia człowiek i ich nadmierne wypadanie nie powinno być nigdy bagatelizowane. Warto pamiętać, że dieta jest jednym z czynników wpływających na ich kondycję. więcej »

Na jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej kobiety decydują się najczęściej

17 Sierpień 2015

Medycyna estetyczna to dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny, nastawiona przede wszystkim na poprawę komfortu życia i samopoczucia pacjentów poprzez zabiegi odmładzające i zwiększenie atrakcyjności fizycznej. Mimo zauważalnego wzrostu popularności wśród mężczyzn, klientkami specjalistów z tej dziedziny wciąż w ok. 90% są kobiety. Jakie zabiegi są wśród nich najpopularniejsze? więcej »

Leczenie na raty - operacje plastyczne

12 Listopad 2014

Systemy ratalne ułatwiają życie. Obecnie dzięki nim można w łatwy sposób opłacić usługi medyczne, które nie są finansowane przez NFZ lub ominąć długie kolejki na specjalistyczne zabiegi wykonywane w szpitalach publicznych. Okazuje się, że pacjenci coraz częściej korzystają z takich rozwiązań. więcej »

Ginekologia plastyczna czy estetyczna

31 Październik 2014

Nowe dziedziny medycyny charakteryzują się wprowadzaniem wielu nowych terminów nie tylko do słownictwa specjalistycznego, ale również tego używanego potocznie. Ponadto część z nich zostaje zapożyczona z języków obcych, co zwykle utrudnia prawidłowe zrozumienie i zdefiniowanie nowych świadczeń. więcej »

Łysienie a komórki macierzyste

09 Lipiec 2014

Chociaż włosy nie pełnią u człowieka żadnej istotnej funkcji fizjologicznej, to jednak są bardzo ważnym elementem kształtującym osobisty wizerunek. Ich nadmierne wypadanie dla wielu osób stanowi poważny problem estetyczny, może być przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Do arsenału śródków służących walce z łysieniem coraz częściej wchodzą metody wykorzystujące komórki macierzyste. więcej »

Komórki macierzyste a osocze bogatopłytkowe

14 Czerwiec 2014

Od niedawna w świecie medycyny pojawiły się dwie, podobne do siebie metody leczenia bólu i stanów zapalnych. Zarówno komórki macierzyste jak i osocze bogatopłytkowe wyodrębniane są z krwi pacjenta. Obie metody są przyszłością medycyny regeneracyjnej. więcej »

Usuwanie zmarszczek Aquafilling Faceline

30 Grudzień 2013

Aquafilling Faceline to najnowszy wypełniacz, dzięki któremu możemy odmłodzić wygląd i szybko pozbyć się zmarszczek. Innowacyjnej technologii preparatowi zawdzięczamy uzyskanie naturalnego efektu estetycznego, utrzymującego się przez okres około dwóch lat. Nowa technika pozwala na spłycenie fałd i bruzd, wygładzenie nierówności skóry oraz odświeżenie wyglądu. Efektami zabiegu można cieszyć się już po tygodniu. więcej »

Łysienie i leczenie łysienia

27 Listopad 2013

Problem łysienia – choć dotyka także kobiety – w zdecydowanej większości przypadków dotyczy mężczyzn. I to nie tylko tych w podeszłym wieku – powiększające się zakola czy łysienie na szczycie głowy to także problem młodych mężczyzn, a Alopecia, czyli łysienie plackowate, atakuje nawet panów poniżej dwudziestego roku życia. więcej »