Antykoncepcja - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii antykoncepcja z najciekawszymi informacjami na temat leczenia

Wazektomia - czy jest bezpieczna?

Antykoncepcja, choć dziś popularna i stosowana na całym świecie, w dużej mierze nadal pozostaje sprawą kobiety. Skuteczność rozmaitych metod, czy to mechanicznych, czy hormonalnych, jest zróżnicowana, podobnie jak ich bezpieczeństwo. W Polsce wazektomia jako metoda antykoncepcyjna stosowana przez mężczyzn nadal nie jest rozpowszechniona, podczas gdy stanowi ona coraz bardziej popularny sposób zapobiegania niechcianej ciąży za oceanem. więcej »

Czy wazektomia jest odwracalna?

Wazektomia jest formą antykoncepcji dla mężczyzn o bardzo wysokiej skuteczności, sięgającej 99,9%. Jej zastosowanie polega na wykonaniu krótkiego zabiegu w gabinecie lekarskim, dzięki czemu do ejakulatu nie przedostają się plemniki, czyli męskie komórki rozrodcze niezbędne do zapłodnienia. W praktyce oznacza to, że po pewnym czasie od zabiegu żadne z partnerów nie musi stosować innej metody antykoncepcji. więcej »

Czy wazektomia jest skuteczna

Wazektomia polega na usunięciu lub podwiązaniu nasieniowodów u mężczyzn. Jest metodą antykoncepcji o wyjątkowo wysokiej skuteczności, sięgającej aż 99,9%. Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Obserwuje się niewielką ilość powikłań pozabiegowych, ponieważ jest to procedura minimalnie inwazyjna. W 8 i 12 tygodni po wazektomii wykonywane jest badanie ogólne nasienia, w celu potwierdzenia jej skuteczności. więcej »

Czy antykoncepcyjna wkładka hormonalna jest skuteczna?

Wkładka domaciczna, określana popularnie "spirala" jest środkiem antykoncepcyjnym, który zawiera aktywne składniki mające za zadanie zapobiegać zapłodnieniu. Są to hormony (levonorgestrel) lub jony miedzi. Zapewniają skuteczną ochronę nawet na wiele lat. Zalecane są przede wszystkim kobietom po pierwszym porodzie oraz w okresie karmienia. więcej »

Czy wazektomia jest legalna

Choć pośród innych metod zapobiegania poczęciu jest jeszcze niezbyt często stosowana, cechuje się coraz większym zainteresowaniem. Legalność wazektomii jest dyskusyjna i w świetle obowiązujących przepisów ciężko jest ją jednoznacznie określić, jedno jest w każdym razie pewne - brak jakiegokolwiek zapisu prawnego, który zakazywałby wykonywanie tego zabiegu. więcej »

Podskórny implant antykoncepcyjny

Wszczepiany pod skórę ramienia niewielki implant, uwalaniający powoli hormony, to jedna z form tzw. antykoncepcji długoterminowej. Zapewnia bardzo wysoką, ponad 99-procentową, skuteczność ochrony przed nieplanowaną ciążą nawet przez trzy lata, bez potrzeby pamiętania o codziennym stosowaniu. Po zaprzestaniu stosowania płodność wraca w ciągu kilku tygodni. więcej »

Spirala antykoncepcyjna Mirena

Mirena jest nowoczesną spiralą antykoncepcyjną, uwalaniającą lewonorgestrel jako czynnik aktywny. Cechuje się dlugim czasem działania, sięgającym nawet 5 lat oraz bardzo niskim poziomem stężenia hormonu we krwi, nawet 20 razy niższym niż w przypadku złożonych tabletek doustnych. więcej »

Wazektomia - co to jest?

Wazektomia jest nowoczesną i bardzo skuteczną metodą antykoncepcyjną dla mężczyzn, zyskującą coraz większą popularność na całym świecie. Polega na mikrochirurgicznym zablokowaniu nasieniowodów, dając niemal 100% gwarancję odwracalnej niepłodności. Szacuje się, że zabiegom wazektomii poddało się na świecie już ok. 45 mln meżczyzn, co czyni ją czwartym pod względem popularności sposobem zapobiegania nieplanowanej ciąży. więcej »

Jaydess - antykoncepcyjna wkładka hormonalna

Hormonalne wkładki domaciczne są bardzo popularnym i jednym z najskuteczniejszych sposobów antykoncepcji, polecanym zwłaszcza kobietom po porodzie. Raz założone pełnią swoją funkcję ochrony przed nieplanowaną ciążą nawet przez kilka lat bez konieczności wymiany. Jednym z nowych typów tego rodzaju antykoncepcji są dostępne od niedawna na polskim rynku wkładki Jaydess zawierające lewonorgestrel jako substancję czynną. więcej »

Wazektomia - antykoncepcja dla mężczyn?

Dostępne dane statystyczne mówią o wazektomii jako najpopularniejszej metodzie trwałej antykoncepcji męskiej. Mimo, że w części przypadków może być odwracalna, zalecana jest mężczyznom, którzy zdecydowali, że nie chcą mieć w przyszłości dzieci. Cechuje się bardzo wysoką skutecznością sięgającą 99,9%, a do kolejnych zalet metody należy bezpieczeństwo i szybkość przeprowadzanego zabiegu, który przeważnie nie trwa dłużej niż 20 minut. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.