SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Leczenie otyłości balonem żołądkowym Heliosphere BAG

Leczenie otyłości balonem żołądkowym Heliosphere BAG

Problem otyłości dotyka coraz więcej osób, niezależnie od płci i wieku. O ile w przypadku nadwagi i niewielkiej otyłości zmiana nawyków żywieniowych i zwiększenie dawki ruchu zazwyczaj pozwala osiągnąć upragniony spadek wagi, to zaawansowana otyłość najczęściej wymaga podjęcia kroków natury chirurgicznej. Alternatywą dla operacji zmniejszania powierzchni żołądka jest nowoczesna metoda balonikowania żołądka.

Osoby zmagające się z problemem znacznej otyłości lub tzw. otyłości olbrzymiej (wskaźnik masy ciała w stosunku do wzrostu przekracza 40 przy normie 18,5-24,9) zazwyczaj nie potrafią zmodyfikować swoich nawyków żywieniowych na tyle, by trwale i skutecznie schudnąć. A w wielu przypadkach redukcja masy ciała jest konieczna – przede wszystkim ze względów zdrowotnych, a także przed przeprowadzeniem wielu zabiegów chirurgicznych. Dotychczas stosowano u nich zabieg operacyjnego zmniejszenia powierzchni żołądka, jednak w ostatnich latach inwazyjną operację chirurgii bariatrycznej wypiera balonikowanie żołądka.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »
Najczęściej stosowanym balonem jest Heliosphere Bag – silikonowa powłoka, wypełniona powietrzem. Co ważne, założenia balonu żołądkowego może być także stosowane u osób z mniejszą otyłością i nadwagą. Zabieg jest prosty, bezpieczny dla pacjenta i pozbawiony ryzyka wystąpienia poważniejszych powikłań pozabiegowych.

Balonikowanie żołądka – na czym polega zabieg?

Zabieg balonikowania żołądka balonem Heliosphere Bag polega na endoskopowym wprowadzeniu do wnętrza żołądka silikonowej powłoki, której wewnętrzne ścianki pokryte są cienką warstwą czystego złota – biologicznie obojętnego kruszcu, który zwiększa odporność działania balonika na działanie bakterii. Po umieszczeniu balonika w żołądku napełnia się go powietrzem i pozostawia na około pół roku. Balonik zajmuje znaczną część powierzchni żołądka, przez co ogranicza uczucie łaknienia i znacznie zmniejsza ilość spożywanych porcji. Zabieg wprowadzenia balonika trwa zazwyczaj około 20 minut i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (znieczulenie ogólne stosowane jest tylko w przypadku, gdy wymaga tego stan zdrowia pacjenta), a przez kilka dni po wprowadzeniu balonika pacjent może odczuwać skurcze w brzuchu i nudności. Przez pierwsze kilka dni po zabiegu należy przyjmować tylko pokarmy w postaci płynnej – spożywanie pokarmów stałych wprowadzane jest stopniowo.

Zazwyczaj wprowadzenie balonika jest częścią kompleksowej kuracji leczenia otyłości i jest połączone z kompleksowym programem leczenia otyłości, w trakcie którego dietetyk zmienia nawyki żywieniowe pacjenta. Dzięki zastosowaniu balonika pacjent osiąga uczucie sytości przy spożywaniu niewielkich porcji, a w ciągu pół roku trwania kuracji możliwa jest na tyle duża modyfikacja nawyków dietetycznych, by po wyjęciu balonika możliwe było utrzymanie osiągniętej wagi.

Nieoperacyjne leczenie otyłości balonem żołądkowym

Balon żołądkowy Heliosphere Bag ciszy się coraz większym zainteresowaniem osób, pragnących skutecznie pozbyć się nadwagi. Trudno się temu dziwić: balonik firmy Helioscopie Medical Implants uchodzi za najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą z dostępnych obecnie metod nieoperacyjnego leczenia otyłości, a niska inwazyjność zabiegu znacznie zwiększa jego bezpieczeństwo. Od 2004 roku leczenie tą metodą zastosowano już u ponad 7000 pacjentów na całym świecie, a leczeni balonikiem pacjenci tracili od 9 do 24kg w ciągu półrocznej kuracji.

Zabieg można przeprowadzić w coraz liczniejszych polskich placówkach. Koszt zabiegu implementacji balonika wraz z półroczną opieką lekarza bariatry oscyluje zazwyczaj wokół 10 000zł.

Dodaj komentarz

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, to zabieg mający na celu estetyczne i funkcjonalne skorygowanie warg sromowych, nadanie im właściwego kształtu oraz wielkości. Procedurze mogą się poddać kobiety w każdym wieku, zwłaszcza cierpiące... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.