Chirurgia naczyniowa i flebologia - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii chirurgia naczyniowa i flebologia z najciekawszymi informacjami na temat leczenia

Skleroterapia, czyli małoinwazyjne leczenie żylaków na nogach

Poszerzone naczynka i niewielkie żylaki na nogach na ogół przeszkadzają nam tylko o tyle, o ile zaburzają ich estetyczny wygląd – zwykle nie myślimy o tym, że nawet małe żylaki mogą stanowić wstęp do poważnej choroby, jaką jest niewydolność żylna. Dlatego z leczeniem żylaków nie warto zwlekać, zwłaszcza, że do wyboru mamy wiele bardzo skutecznych, a przy tym małoinwazyjnych metod. Jedną z nich jest skleroterapia, czyli chemiczne zamykanie niedrożnych naczyń poprzez podanie środka obliterującego. więcej »

Profilaktyka żylaków kończyn dolnych - lepiej zapobiegać, niż leczyć

Początkowo drobne, z czasem coraz większe i rozleglejsze siatki widocznych spod skóry, nieestetycznie poszerzonych żył – żylaki przeszkadzają nam zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy w ciepłe dni chciałoby się pokazać nogi i założyć krótką spódniczkę. Żylaki kończyn dolnych to jednak nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim objaw niebezpiecznej choroby – przewlekłej niewydolności żylnej. więcej »

Leczenie żylaków nóg - to możliwe bez operacji

Żylaki kończyn dolnych to stosunkowo powszechny problem, zwłaszcza wśród kobiet – według różnych danych, dotyczyć może 20, a nawet 30% przedstawicielek płci pięknej. Szczególnie uciążliwe są żylaki latem, kiedy chciałoby się odsłonić nogi – trudno jednak zdecydować się na krótką spódniczkę, kiedy łydki i uda szpeci siateczka niebieskich żyłek. Na szczęście żylaki można skutecznie leczyć, i to bez inwazyjnych operacji chirurgicznych. więcej »

Leczenie żylaków nóg - oferta prywatnych placówek medycznych

Żylaki kończyn dolnych to powszechne schorzenie, które stanowi problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Nieleczone, żylaki nóg mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, obejmujących nie tylko ból, obrzęki czy powstawanie zakrzepów, ale nawet owrzodzenia czy groźny dla życia zator tętnicy płucnej. Z tego względu żylaki nóg warto leczyć – jakie możliwości w tym zakresie daje państwowa, a jakie prywatna opieka zdrowotna w Polsce? więcej »

Dlaczego coraz częściej leczymy się prywatnie?

System państwowej opieki zdrowotnej w Polsce gwarantuje każdemu ubezpieczonemu pacjentowi dostęp do szerokiej gamy procedur medycznych, zabezpieczających diagnostykę i leczenie w przypadku niemal wszystkich chorób. Tyle w teorii – w praktyce jednak coraz więcej pacjentów, mimo opłacanych składek na NFZ, decyduje się na skorzystanie z alternatywnego dla państwowej opieki zdrowotnej lecznictwa prywatnego. Dlaczego tak się dzieje i co ma wpływ na taki stan rzeczy? więcej »

Żylaki nie lubią lata

Drobne, ledwie widoczne pajączki na nogach, siateczkowate żyły czy wreszcie wyraźnie odznaczające się, poskręcane sploty żył w obrębie kończyn dolnych – to wszystko objawy choroby żylakowej (czyli przewlekłej niewydolności żylnej) w różnych jej stadiach. To problem bardzo powszechny – według różnych źródeł, żylaki kończyn dolnych występują u 25% do nawet 50% osób, przy czym niemal trzykrotnie częściej chorują na nie kobiety. To szczególnie męczący problem teraz, latem, ponieważ żylaki zdecydowanie upałów nie lubią. więcej »

Czy chemoobliteracja Flebogrif może być stosowana w przypadku żylaków każdej wielkości?

System Flebogrif powoduje obliterację patologicznych naczyń żylnych, wykorzystując mechanizm mechaniczno-chemiczny. Połączenie tych dwóch metod pozwala na leczenie żylaków o dużej średnicy, co dotychczas było możliwe tylko przy pomocy klasycznych metod chirurgicznych. Metoda jest nowa, jednak przeprowadzone do tej pory badania nad jej bezpieczeństwem i skutecznością są obiecujące. więcej »

Skleroterapia żylaków przy użyciu oświetlacza naczyniowego

Zabiegi skleroterapii żylaków kończyn dolnych są zazwyczaj wykonywane pod kontrolą wzroku lub ultrasonografii. Patologiczne naczynia o zbyt małej średnicy oraz naczynia ułożone głębiej w tkance podskórnej mogą zostać niezauważone. W tej sytuacji pomocny może być oświetlacz naczyniowy, zwany inaczej transiluminatorem tkankowym. Dzięki emisji silnego światła pozwala na uwidocznienie naczyń żylnych na tle otaczających tkanek. więcej »

Leczenie żylaków nóg prądem o wysokiej częstotliwości RFITT - zalety zabiegu

Podczas badań telefonicznych, wykonanych na zlecenie Polskiego Towarzystwa Flebologicznego w 2014 roku, aż 62% respondentów zgłosiło dolegliwości, związane z przewlekłą niewydolnością żył nóg. Żylaki usuwa się obecnie coraz bardziej innowacyjnymi metodami, takimi jak laser czy para wodna. Do nowoczesnych, małoinwazyjnych sposobów zalicza się też likwidację żylaków techniką RFITT. więcej »

Usuwanie żylaków kończyn dolnych SVS - zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu usunięcia żylaków kończyn dolnych metodą SVS pacjent bardzo szybko (bo po ok. 2 godzinach) wraca do codziennej aktywności, jednak przez pewien czas po zabiegu powinien przestrzegać określonych zaleceń. Aby zapewnić prawidłowe gojenie, należy przez kilkanaście dni po zabiegu nosić podkolanówki uciskowe oraz unikać nadmiernej aktywności fizycznej. Dolegliwości bólowe można łagodzić przyjmując leki zalecone przez lekarza. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.