Chirurgia plastyczna - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii chirurgia plastyczna z najciekawszymi informacjami na temat leczenia oraz o lekarzach ze specjalizacją: chirurg plastyczny

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Szczupła talia i płaski brzuch to marzenie większości kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku. Niestety, tkanka tłuszczowa ma tendencje do gromadzenia się właśnie na brzuchu, a otyłość typu brzusznego należy do najpowszechniejszych form otyłości. I nie działa tu, niestety, zasada „łatwo przyszło, łatwo poszło”: wyhodowane w okolicach pępka komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary wyjątkowo opornie, sprawiając, że marzenia o wąskiej, wyrzeźbionej talii najczęściej okupowane są tytanicznym wysiłkiem. więcej »

Plastyka powiek sposobem na odmłodzenie twarzy

Nie od dziś wiadomo, że wygląd oczu w dużej mierze wpływa na wygląd całej twarzy, a zmęczone spojrzenie, worki pod oczami czy ciężkie, opadające powieki potrafią skutecznie dodać nam nawet dziesięć lat. Na szczęście działa to także w drugą stronę: odmłodzenie okolicy oczu umożliwia odzyskanie świeżego, promiennego wyglądu, odmładzając twarz. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie trwałego efektu młodego spojrzenia jest zabieg plastyki powiek. więcej »

Chirurgia plastyczna nie tylko dla kobiet

Choć chirurgię plastyczną stereotypowo utożsamiamy z „robieniem sobie piersi” i kojarzy nam się ona praktycznie wyłącznie z kobietami, to jednak od pewnego czasu w statystykach chirurgicznych coraz liczniej reprezentowani są mężczyźni. I mimo, iż panie wciąż stanowią około 90% wszystkich pacjentów, to nie da się nie zauważyć, że liczba mężczyzn, decydujących się na zabiegowe poprawianie swojego wyglądu, systematycznie rośnie. więcej »

Miara męskości - o powiększaniu penisa słów kilka

Penis to atrybut męskości – słusznie czy niesłusznie, taki jest fakt. Z tego powodu mężczyźni nierzadko przywiązują nadzwyczajną wagę do rozmiaru owego atrybutu męskości, wychodząc z założenia, że rozmiar odbiegający od standardowego czyni ich mniej męskimi. Ci, którzy uważają, że ich przyrodzenie powinno być większe / grubsze / dłuższe, mają obecnie do wyboru kilka możliwości zwiększania rozmiaru penisa. więcej »

Chirurgia plastyczna: co zmienimy w sobie najczęściej?

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej dają niesamowite możliwości: dzięki nim można nie tylko poprawić wygląd swojego biustu czy wyszczuplić talię, ale także skorygować wygląd nosa, podnieść opadające brwi czy zlikwidować zmarszczki, zapewniając sobie młodszy, bardziej promienny wygląd. Dzięki coraz większemu doświadczeniu specjalistów, nowym technikom i możliwościom sprzętowym, pacjenci mogą liczyć na doskonałe efekty zabiegów przy coraz mniejszej inwazyjności zabiegów. więcej »

Powiększanie piersi: czemu jest takie popularne?

Powiększanie biustu od lat nieodmienni znajduje się w czołówce najchętniej przeprowadzanych procedur chirurgii plastycznej, co każdego roku potwierdzają statystyki światowych towarzystw chirurgii plastycznej. Przykładowo, w samych tylko Stanach Zjednoczonych w 2016 roku przeprowadzono ponad 310 tysięcy takich zabiegów, co stanowi wzrost o 1,5% w stosunku do roku 2015 (dane z raportu American Societyfor Aesthetics Platic Surgery, ASAPS). więcej »

Młodość i uroda spod skalpela – statystyki ASAPS 2016

Kult młodości i piękna nie od dziś wyznacza trendy nie tylko wśród gwiazd kina i muzyki oraz na wybiegach - „zwykli” ludzie także chcą zatrzymać młodość na dłużej oraz skorygować to, z czym – w ich mniemaniu – natura nie poradziła sobie zbyt dobrze. Coraz częściej środkiem do osiągnięcia tego celu są zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej: jak pokazują najnowsze statystki ASAPS, procedury takie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. więcej »

Chirurgia plastyczna nie tylko dla urody

Choć minęły już czasy, kiedy operacje plastyczne uważane były za fanaberię dla najbogatszych, w naszym kraju zabiegowe poprawianie własnego ciała wciąż jest stosunkowo mało popularne. Dodatkowo większość osób chirurgię plastyczną utożsamia z „robieniem sobie piersi” - bo głównie z tym zabiegiem kojarzy nam się wspomniana dziedzina medycyny. Tymczasem zabiegi pozornie typowo estetyczne mogą mieć na celu nie tylko poprawę urody. więcej »

Szczupła talia w pakiecie z większym biustem, czyli o zaletach lipotransferu

Modelowanie ciała z wykorzystaniem własnego tłuszczu jest jednym z nowszych sposobów rzeźbienia sylwetki, który jednak zyskuje coraz większą popularność wśród pacjentów. I trudno się temu dziwić: „za jednym zamachem” można mieć nie tylko wymarzone wcięcie w talii, ale także powiększyć sobie piersi, wymodelować pośladki czy podkreślić policzki. A to wszystko przy wykorzystaniu własnego materiału, bezpiecznego dla organizmu i z minimalnym ryzykiem komplikacji pozabiegowych. więcej »

Piękna twarz i zgrabne ciało wciąż w cenie

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych (American Society of Plastic Surgeons – ASPS), największa na świecie organizacja, zrzeszająca certyfikowanych specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej, opublikowała niedawno dane statystyczne, dotyczące trendów w chirurgii kosmetycznej i rekonstrukcyjnej. Wynika z nich, że zabiegi tego rodzaju wciąż zyskują na popularności, a w 2016 roku największym zainteresowaniem pacjentów cieszyły się procedury, dotyczące modelowania sylwetki oraz korekcji twarzy. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.