Chirurgia plastyczna - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii chirurgia plastyczna z najciekawszymi informacjami na temat leczenia oraz o lekarzach ze specjalizacją: chirurg plastyczny

Młodość i uroda spod skalpela – statystyki ASAPS 2016

Kult młodości i piękna nie od dziś wyznacza trendy nie tylko wśród gwiazd kina i muzyki oraz na wybiegach - „zwykli” ludzie także chcą zatrzymać młodość na dłużej oraz skorygować to, z czym – w ich mniemaniu – natura nie poradziła sobie zbyt dobrze. Coraz częściej środkiem do osiągnięcia tego celu są zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej: jak pokazują najnowsze statystki ASAPS, procedury takie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. więcej »

Chirurgia plastyczna nie tylko dla urody

Choć minęły już czasy, kiedy operacje plastyczne uważane były za fanaberię dla najbogatszych, w naszym kraju zabiegowe poprawianie własnego ciała wciąż jest stosunkowo mało popularne. Dodatkowo większość osób chirurgię plastyczną utożsamia z „robieniem sobie piersi” - bo głównie z tym zabiegiem kojarzy nam się wspomniana dziedzina medycyny. Tymczasem zabiegi pozornie typowo estetyczne mogą mieć na celu nie tylko poprawę urody. więcej »

Szczupła talia w pakiecie z większym biustem, czyli o zaletach lipotransferu

Modelowanie ciała z wykorzystaniem własnego tłuszczu jest jednym z nowszych sposobów rzeźbienia sylwetki, który jednak zyskuje coraz większą popularność wśród pacjentów. I trudno się temu dziwić: „za jednym zamachem” można mieć nie tylko wymarzone wcięcie w talii, ale także powiększyć sobie piersi, wymodelować pośladki czy podkreślić policzki. A to wszystko przy wykorzystaniu własnego materiału, bezpiecznego dla organizmu i z minimalnym ryzykiem komplikacji pozabiegowych. więcej »

Piękna twarz i zgrabne ciało wciąż w cenie

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych (American Society of Plastic Surgeons – ASPS), największa na świecie organizacja, zrzeszająca certyfikowanych specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej, opublikowała niedawno dane statystyczne, dotyczące trendów w chirurgii kosmetycznej i rekonstrukcyjnej. Wynika z nich, że zabiegi tego rodzaju wciąż zyskują na popularności, a w 2016 roku największym zainteresowaniem pacjentów cieszyły się procedury, dotyczące modelowania sylwetki oraz korekcji twarzy. więcej »

Turystyka medyczna w Polsce AD 2017 - stan, rozwój, perspektywy

Turystyka medyczna to wciąż gorący temat – coraz więcej zagranicznych pacjentów odwiedza polskie placówki medyczne, ale też sama branża, jako wykazująca ogromny potencjał gospodarczy, może liczyć na coraz większe wsparcie. Co można powiedzieć o turystyce medycznej w Polsce w 2017 roku? Jak wykorzystujemy swój potencjał i jakie możliwości jeszcze przed nami? więcej »

Leczniczy tłuszcz? O komórkach macierzystych pozyskiwanych z tkanki tłuszczowej

Komórki macierzyste od dłuższego czasu zyskują na popularności. Trudno się temu dziwić: mają szerokie zastosowanie w chirurgii plastycznej, ortopedii, leczeniu ran i medycynie regeneracyjnej, a dodatkowo coraz prościej je pozyskać. Już nie tylko z krwi obwodowej i szpiku kostnego – obecnie doskonałym źródłem menzychemalnych (czyli „multipotencjalnych”, mogących różnicować się w wyspecjalizowane komórki różnego rodzaju) komórek macierzystych jest tkanka tłuszczowa. więcej »

Dzielenie piersi - pierwsza taka operacja onkoplastyczna w kraju

Operacje onkoplastyczne piersi ingerują nie tylko w fizyczność – nierzadko pozwalają także kobietom odzyskać wiarę w siebie i znów poczuć się kobietą. Ponieważ rak piersi to jeden z najczęściej atakujących kobiety nowotworów (według danych Krajowego Rejestru Nowotworów, rak piersi stanowi 22% wszystkich zachorowań na nowotwory wśród Polek, a w ciągu ostatnich trzech dekad zachorowalność na nowotwory złośliwe piersi wzrosła ponad dwukrotnie) nie dziwi rosnąca popularność takich zabiegów z zastosowaniem coraz to nowych technik. więcej »

Lipomastia - co to takiego?

Duże piersi od wieków stanowią jeden z atrybutów kobiecości. Problem pojawia się w momencie, kiedy do ich nadmiernego wzrostu dochodzi u mężczyzn. U dorosłych jest to zawsze związane z procesem patologicznym, który może świadczyć o toczącej się w organizmie chorobie lub towarzyszyć nadwadze czy też otyłości. więcej »

Chirurgiczne leczenie ginekomastii

Ginekomastia może być objawem schorzeń ogólnoustrojowych, może również nie mieć istotnej przyczyny i stanowić wyłącznie problem estetyczny. Mężczyźni, którzy rozważają chirurgiczne zmniejszenie piersi mogą się zdecydować na przeprowadzenie u nich zabiegu liposukcji lub na wykonanie operacji plastycznej z usunięciem nadmiaru tkanki gruczołowej i tłuszczowej oraz z jednoczesną redukcją ilości skóry. więcej »

Czy liposukcję można przeprowadzić na każdym obszarze ciała?

Liposukcja, czyli zabieg którego istotą jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Zabieg jest dedykowany tym obszarom ciała, z których ciężko pozbyć się komórek tłuszczowych mimo diety i ćwiczeń fizycznych. Najczęściej wykonuje się liposukcję brzucha, bioder, ud i pośladków, ale można również przeprowadzić liposukcję podbródka oraz tych części ciała, w których znajduje się nieproporcjonalnie duża ilość tkanki tłuszczowej. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.