Chirurgia plastyczna - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii chirurgia plastyczna z najciekawszymi informacjami na temat leczenia oraz o lekarzach ze specjalizacją: chirurg plastyczny

Turystyka medyczna w Polsce AD 2017 - stan, rozwój, perspektywy

Turystyka medyczna to wciąż gorący temat – coraz więcej zagranicznych pacjentów odwiedza polskie placówki medyczne, ale też sama branża, jako wykazująca ogromny potencjał gospodarczy, może liczyć na coraz większe wsparcie. Co można powiedzieć o turystyce medycznej w Polsce w 2017 roku? Jak wykorzystujemy swój potencjał i jakie możliwości jeszcze przed nami? więcej »

Leczniczy tłuszcz? O komórkach macierzystych pozyskiwanych z tkanki tłuszczowej

Komórki macierzyste od dłuższego czasu zyskują na popularności. Trudno się temu dziwić: mają szerokie zastosowanie w chirurgii plastycznej, ortopedii, leczeniu ran i medycynie regeneracyjnej, a dodatkowo coraz prościej je pozyskać. Już nie tylko z krwi obwodowej i szpiku kostnego – obecnie doskonałym źródłem menzychemalnych (czyli „multipotencjalnych”, mogących różnicować się w wyspecjalizowane komórki różnego rodzaju) komórek macierzystych jest tkanka tłuszczowa. więcej »

Dzielenie piersi - pierwsza taka operacja onkoplastyczna w kraju

Operacje onkoplastyczne piersi ingerują nie tylko w fizyczność – nierzadko pozwalają także kobietom odzyskać wiarę w siebie i znów poczuć się kobietą. Ponieważ rak piersi to jeden z najczęściej atakujących kobiety nowotworów (według danych Krajowego Rejestru Nowotworów, rak piersi stanowi 22% wszystkich zachorowań na nowotwory wśród Polek, a w ciągu ostatnich trzech dekad zachorowalność na nowotwory złośliwe piersi wzrosła ponad dwukrotnie) nie dziwi rosnąca popularność takich zabiegów z zastosowaniem coraz to nowych technik. więcej »

Lipomastia - co to takiego?

Duże piersi od wieków stanowią jeden z atrybutów kobiecości. Problem pojawia się w momencie, kiedy do ich nadmiernego wzrostu dochodzi u mężczyzn. U dorosłych jest to zawsze związane z procesem patologicznym, który może świadczyć o toczącej się w organizmie chorobie lub towarzyszyć nadwadze czy też otyłości. więcej »

Chirurgiczne leczenie ginekomastii

Ginekomastia może być objawem schorzeń ogólnoustrojowych, może również nie mieć istotnej przyczyny i stanowić wyłącznie problem estetyczny. Mężczyźni, którzy rozważają chirurgiczne zmniejszenie piersi mogą się zdecydować na przeprowadzenie u nich zabiegu liposukcji lub na wykonanie operacji plastycznej z usunięciem nadmiaru tkanki gruczołowej i tłuszczowej oraz z jednoczesną redukcją ilości skóry. więcej »

Czy liposukcję można przeprowadzić na każdym obszarze ciała?

Liposukcja, czyli zabieg którego istotą jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Zabieg jest dedykowany tym obszarom ciała, z których ciężko pozbyć się komórek tłuszczowych mimo diety i ćwiczeń fizycznych. Najczęściej wykonuje się liposukcję brzucha, bioder, ud i pośladków, ale można również przeprowadzić liposukcję podbródka oraz tych części ciała, w których znajduje się nieproporcjonalnie duża ilość tkanki tłuszczowej. więcej »

Czy ginekomastia i lipomastia to jest to samo?

Chociaż ginekomastia i lipomastia to dwa różne pojęcia, często są ze sobą mylone, ponieważ objawy obu schorzeń wyglądają podobnie. Mimo, iż obie przypadłości są powodem silnego wstydu, zwykle mężczyźni ociągają się z wizytą u lekarza i poddaniu badaniom. Czy powinny wzbudzać niepokój? Czym się rożni ginekomastia od lipomastii? więcej »

Jaka jest trwałość implantów, stosowanych w zabiegach powiększania piersi

Decyzja o powiększeniu piersi implantami musi być podjęta świadomie i rozważnie, ponieważ tego typu operacje są zabiegami rozległymi i wiążą się z dość długim okresem rekonwalescencji. Tym bardziej, dla pacjentki bardzo ważne jest jakie będą efekty wykonanej operacji oraz jaka trwałość cechuje implanty piersiowe, stosowane obecnie do powiększenia piersi. więcej »

Czy leczenie ginekomastii tłuszczowej metodą liposukcji jest skuteczne?

Ginekomastia tłuszczowa to inaczej lipomastia, która uwarunkowana jest zwiększonym gromadzeniem tkanki tłuszczowej w okolicach klatki piersiowej u mężczyzn. Pomimo tego, marzenie o posiadaniu idealnej sylwetki nie jest jednak obce panom, którzy często wstydzą się uwydatnionych okolic piersiowych. Medycyna estetyczna oferuje obecnie wiele możliwości pozbycia się nadmiaru niechcianego tłuszczu - jednak czy w przypadku lipomastii są one skuteczne? więcej »

Plastyka odstających uszu metodą oszczędzającą chrząstkę

Odstające uszy mogą być przyczyną drwin i dokuczania ze strony innych osób. Dyskomfort, związany z posiadaniem odstających uszu, może także stać się powodem niskiej samooceny zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Nie dziwi zatem fakt, że zabiegi korekcji odstających uszu cieszą się niesłabnącą popularnością, a w samych Stanach Zjednoczonych w roku 2015 przeprowadzono prawie 37 tys. operacji plastycznych tej części ciała. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.