Chirurgia plastyczna - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii chirurgia plastyczna z najciekawszymi informacjami na temat leczenia oraz o lekarzach ze specjalizacją: chirurg plastyczny

Powiększanie piersi własnym tłuszczem: alternatywa dla implantów

Własny tłuszcz to doskonały materiał do modelowania ciała: pochodzi od samego pacjenta, a więc nie wywołuje reakcji alergicznych, a do tego, by uwypuklić, podkreślić czy powiększyć przy jego pomocy jedną partię ciała, trzeba usunąć komórki tłuszczowe z innej, zapewniając niejako „przy okazji” jej wyszczuplenie. Trudno się więc dziwić, że przeszczep własnego tłuszczu pacjentki stanowi coraz popularniejszą metodę również w zakresie powiększania piersi. więcej »

Ginekomastia: jak ją leczyć?

Przerost męskich piersi, czyli ginekomastia, bywa powodem wstydu i kompleksów. Zwłaszcza że nadmiernie rozwinięte gruczoły piersiowe mogą się pojawić nie tylko u mężczyzn otyłych, ale również u tych o normalnej i szczupłej budowie ciała, zaburzając proporcje sylwetki i przyciągając wzrok. Na szczęście ginekomastię da się skutecznie leczyć, a zastosowanie w terapii tego schorzenia mają zarówno farmaceutyki, jak i techniki zabiegowe. więcej »

Piękne pośladki dzięki liposukcji

Pośladki, podobnie jak piersi, uważane są za atrybut kobiecości. I – również podobnie jak piersi – dobrze, by były zgrabne, jędrne i w odpowiednim rozmiarze. Czyli – ani nie całkiem płaskie, ani nie nadmiernie odstające. Jeśli pośladków praktycznie nie ma, odpowiedni ich kształt można uzyskać dzięki modelowaniu własnym tłuszczem lub dzięki specjalnym silikonowym implantom. A co, jeśli są za duże i zaburzają proporcje sylwetki? więcej »

Nos kostny, chrzęstny, totalny... Co to za zabiegi?

Operacje plastyczne nosa należą nieodmiennie do najpopularniejszych procedur chirurgii estetycznej, dotyczących twarzy. Nic dziwnego: z jednej strony wygląd nosa rzutuje na wygląd całej twarzy, a z drugiej – przy pomocy operacji można diametralnie zmienić jego wygląd, a co za tym idzie – poprawić odbiór twarzy. Wśród operacji estetycznych nosa wyróżnić możemy te ingerujące w jego część chrzęstną, zmieniające budowę rusztowania kostnego oraz zabiegi łączone, zwane totalną korekcją nosa. więcej »

Plastyka powiek: jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej

Plastyka powiek to obecnie jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych w obrębie twarzy. Pozwala nie tylko zlikwidować problem obwisłych, nieestetycznych powiek górnych oraz cieni i worków pod powiekami dolnymi, ale także odmłodzić całą twarz i nadać spojrzeniu świeży, wypoczęty wygląd. O rosnącym zainteresowaniu tą procedurą świadczą światowe statystyki, monitorujące ilość wykonywanych danego roku zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. więcej »

Aquafilling Bodyline: większe piersi bez skalpela

Powiększanie piersi to nieodmiennie jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Każdego roku rzesze kobiet na całym świecie spełniają swoje marzenia o większym biuście, i choć w dalszym ciągu najczęściej wybierają implanty piersi, coraz większym powodzeniem cieszą się też inne, mniej inwazyjne techniki augmentacji i modelowania biustu. Jedną z nich jest powiększanie piersi z zastosowaniem preparatu Aquafilling Bodyline. więcej »

Co warto wiedzieć o liposukcji?

Szczupłe i zgrabne ciało jedni mogą mieć bez wysiłku, inni każdego dnia muszą o nie toczyć walkę z własnymi genami i słabościami. Czasami jednak ani dieta, ani regularna aktywność fizyczna nie są w stanie zwalczyć uporczywych „boczków” czy „chomików”, które stają się utrapieniem i tym bardziej zwracają uwagę w zgrabnym poza tym ciele. Czy jedyne wyjście w takiej sytuacji to poddać się, machnąć ręką i zaakceptować te niedoskonałości? Niekoniecznie. Można jeszcze skorzystać z liposukcji. więcej »

Abdominoplastyka jako sposób na modelowanie brzucha po ciąży

Ciąża to okres w życiu kobiety, który obfituje w zmiany. Zmienia się także jej ciało, a zmiany, jakie zachodzą w organizmie podczas ciąży, po porodzie nie zawsze chcą się cofnąć. „Pamiątką” po ciąży bywa zbyt zaokrąglona sylwetka, zwłaszcza w okolicy brzucha, na którym dodatkowo pozostać może nieestetyczna, obwisła skóra. Takie defekty urody bywają przyczyną kompleksów i obniżenia poczucia własnej wartości, zwłaszcza u kobiet, którym zależy na szybkim powrocie do formy i wyglądu sprzed ciąży. więcej »

Gdy mężczyzna ma piersi

Duże piersi to niezaprzeczalnie atut, jednak nie w przypadku, gdy pojawiają się u mężczyzny. A przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn zdarza się, i nosi nazwę ginekomastii. Duże piersi u przedstawicieli płci brzydkiej nierzadko są powodem kompleksów, przyczyniając się do obniżenia poczucia własnej wartości, wstydu i ograniczenia kontaktów towarzyskich. Skąd bierze się to schorzenie i w jaki sposób je leczyć? więcej »

Powiększanie piersi - co warto wiedzieć o implantach

No więc zdecydowałaś się na zabieg powiększania piersi. Jesteś prawie pewna, że chcesz zwiększyć rozmiar swojego biustu przy pomocy implantów. Czas więc zacząć gromadzić dane na temat tej techniki augmentacji piersi. Jakie są rodzaje implantów i czym się między sobą różnią? Jaki efekt zapewniają? Jak można je dobrać? Szczegółową wiedzę na ten temat zdobędziesz u specjalisty, od czegoś jednak trzeba wyjść. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.