Chirurgia plastyczna - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii chirurgia plastyczna z najciekawszymi informacjami na temat leczenia oraz o lekarzach ze specjalizacją: chirurg plastyczny

Wyszczuplenie brzucha techniką liposukcji

Liposukcja to uniwersalny zabieg, umożliwiający modelowania praktycznie całego ciała, od podbródka po kostki nóg. Z pomocą odsysania tłuszczu można wyszczuplić biodra, uda i pośladki, można także zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej na plecach czy nawet „odchudzić” okolice intymne – służy temu zabieg liposukcji wzgórka łonowego. Choć możliwości jest wiele, wciąż najpopularniejszą partią ciała, która poddajemy modelowaniu z zastosowaniem liposukcji, pozostaje brzuch. więcej »

Korekcja opadających powiek: operacja a metody małoinwazyjne

Blepharoplastyka, czyli plastyka powiek, to nieodmiennie jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Likwidacja problemu opadających powiek potrafi spektakularnie odmłodzić nie tylko spojrzenie, ale i całą twarz, odejmując nam co najmniej kilka lat i sprawiając, że wygląda na świeżą i wypoczętą. To jednak operacja plastyczna i wiele osób boi się korzystać z jej dobrodziejstw, obawiając się bólu pozabiegowego i ryzyka potencjalnych komplikacji. Czy powieki można odmłodzić również w inny, mniej inwazyjny sposób? więcej »

Zmiana kształtu nosa: czy tylko operacja?

Wygląd i kształt nosa są bardzo istotne, ponieważ mają wpływ na wygląd całej twarzy. Z tego względu nos nierzadko bywa przyczyną kompleksów i złego samopoczucia, zwłaszcza, jeśli – obiektywnie lub tylko w odczuciu „właściciela” – nie koresponduje zresztą twarzy. Powszechnie znaną metodą korekty kształtu nosa są operacje plastyczne, warto jednak wiedzieć, że wiele aspektów budowy nosa można zmienić także z zastosowaniem znacznie mniej inwazyjnych i obciążających dla organizmu metod. więcej »

Liposukcja w liczbach

Odsysanie tłuszczu to stosunkowo prosta i szybka metoda, by wymodelować ciało i pozbyć się niechcianego tłuszczyku – zwłaszcza z tych miejsc, których w żaden sposób nie możemy odchudzić innymi metodami. A takich może być sporo: szczególnie trudno pozbyć się tkanki tłuszczowej z podbródka (no bo jakie ćwiczenia można wykonywać na wyszczuplenie akurat tej partii ciała?), ale także z brzucha czy ramion. Kiedy jednak inne metody zawodzą, zawsze pozostaje chirurgia plastyczna. więcej »

Powiększanie piersi własnym tłuszczem: alternatywa dla implantów

Własny tłuszcz to doskonały materiał do modelowania ciała: pochodzi od samego pacjenta, a więc nie wywołuje reakcji alergicznych, a do tego, by uwypuklić, podkreślić czy powiększyć przy jego pomocy jedną partię ciała, trzeba usunąć komórki tłuszczowe z innej, zapewniając niejako „przy okazji” jej wyszczuplenie. Trudno się więc dziwić, że przeszczep własnego tłuszczu pacjentki stanowi coraz popularniejszą metodę również w zakresie powiększania piersi. więcej »

Piękne pośladki dzięki liposukcji

Pośladki, podobnie jak piersi, uważane są za atrybut kobiecości. I – również podobnie jak piersi – dobrze, by były zgrabne, jędrne i w odpowiednim rozmiarze. Czyli – ani nie całkiem płaskie, ani nie nadmiernie odstające. Jeśli pośladków praktycznie nie ma, odpowiedni ich kształt można uzyskać dzięki modelowaniu własnym tłuszczem lub dzięki specjalnym silikonowym implantom. A co, jeśli są za duże i zaburzają proporcje sylwetki? więcej »

Nos kostny, chrzęstny, totalny... Co to za zabiegi?

Operacje plastyczne nosa należą nieodmiennie do najpopularniejszych procedur chirurgii estetycznej, dotyczących twarzy. Nic dziwnego: z jednej strony wygląd nosa rzutuje na wygląd całej twarzy, a z drugiej – przy pomocy operacji można diametralnie zmienić jego wygląd, a co za tym idzie – poprawić odbiór twarzy. Wśród operacji estetycznych nosa wyróżnić możemy te ingerujące w jego część chrzęstną, zmieniające budowę rusztowania kostnego oraz zabiegi łączone, zwane totalną korekcją nosa. więcej »

Plastyka powiek: jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej

Plastyka powiek to obecnie jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych w obrębie twarzy. Pozwala nie tylko zlikwidować problem obwisłych, nieestetycznych powiek górnych oraz cieni i worków pod powiekami dolnymi, ale także odmłodzić całą twarz i nadać spojrzeniu świeży, wypoczęty wygląd. O rosnącym zainteresowaniu tą procedurą świadczą światowe statystyki, monitorujące ilość wykonywanych danego roku zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. więcej »

Co warto wiedzieć o liposukcji?

Szczupłe i zgrabne ciało jedni mogą mieć bez wysiłku, inni każdego dnia muszą o nie toczyć walkę z własnymi genami i słabościami. Czasami jednak ani dieta, ani regularna aktywność fizyczna nie są w stanie zwalczyć uporczywych „boczków” czy „chomików”, które stają się utrapieniem i tym bardziej zwracają uwagę w zgrabnym poza tym ciele. Czy jedyne wyjście w takiej sytuacji to poddać się, machnąć ręką i zaakceptować te niedoskonałości? Niekoniecznie. Można jeszcze skorzystać z liposukcji. więcej »

Abdominoplastyka jako sposób na modelowanie brzucha po ciąży

Ciąża to okres w życiu kobiety, który obfituje w zmiany. Zmienia się także jej ciało, a zmiany, jakie zachodzą w organizmie podczas ciąży, po porodzie nie zawsze chcą się cofnąć. „Pamiątką” po ciąży bywa zbyt zaokrąglona sylwetka, zwłaszcza w okolicy brzucha, na którym dodatkowo pozostać może nieestetyczna, obwisła skóra. Takie defekty urody bywają przyczyną kompleksów i obniżenia poczucia własnej wartości, zwłaszcza u kobiet, którym zależy na szybkim powrocie do formy i wyglądu sprzed ciąży. więcej »