Chirurgia plastyczna - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii chirurgia plastyczna z najciekawszymi informacjami na temat leczenia oraz o lekarzach ze specjalizacją: chirurg plastyczny

Co warto wiedzieć o liposukcji?

Szczupłe i zgrabne ciało jedni mogą mieć bez wysiłku, inni każdego dnia muszą o nie toczyć walkę z własnymi genami i słabościami. Czasami jednak ani dieta, ani regularna aktywność fizyczna nie są w stanie zwalczyć uporczywych „boczków” czy „chomików”, które stają się utrapieniem i tym bardziej zwracają uwagę w zgrabnym poza tym ciele. Czy jedyne wyjście w takiej sytuacji to poddać się, machnąć ręką i zaakceptować te niedoskonałości? Niekoniecznie. Można jeszcze skorzystać z liposukcji. więcej »

Abdominoplastyka jako sposób na modelowanie brzucha po ciąży

Ciąża to okres w życiu kobiety, który obfituje w zmiany. Zmienia się także jej ciało, a zmiany, jakie zachodzą w organizmie podczas ciąży, po porodzie nie zawsze chcą się cofnąć. „Pamiątką” po ciąży bywa zbyt zaokrąglona sylwetka, zwłaszcza w okolicy brzucha, na którym dodatkowo pozostać może nieestetyczna, obwisła skóra. Takie defekty urody bywają przyczyną kompleksów i obniżenia poczucia własnej wartości, zwłaszcza u kobiet, którym zależy na szybkim powrocie do formy i wyglądu sprzed ciąży. więcej »

Gdy mężczyzna ma piersi

Duże piersi to niezaprzeczalnie atut, jednak nie w przypadku, gdy pojawiają się u mężczyzny. A przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn zdarza się, i nosi nazwę ginekomastii. Duże piersi u przedstawicieli płci brzydkiej nierzadko są powodem kompleksów, przyczyniając się do obniżenia poczucia własnej wartości, wstydu i ograniczenia kontaktów towarzyskich. Skąd bierze się to schorzenie i w jaki sposób je leczyć? więcej »

Powiększanie piersi - co warto wiedzieć o implantach

No więc zdecydowałaś się na zabieg powiększania piersi. Jesteś prawie pewna, że chcesz zwiększyć rozmiar swojego biustu przy pomocy implantów. Czas więc zacząć gromadzić dane na temat tej techniki augmentacji piersi. Jakie są rodzaje implantów i czym się między sobą różnią? Jaki efekt zapewniają? Jak można je dobrać? Szczegółową wiedzę na ten temat zdobędziesz u specjalisty, od czegoś jednak trzeba wyjść. więcej »

Młodsze spojrzenie, ładniejszy nos, większe usta - o chirurgii plastycznej twarzy

Kompleksy na punkcie swojego wyglądu są zjawiskiem zdumiewająco powszechnym. Co więcej, w większości przypadków otoczenie osoby, dotkniętej kompleksami, na ogół nie rozumie ich przyczyny: to, co dla osoby zakompleksionej jest wielkim problemem estetycznym, dla osób postronnych najczęściej jest jedynie niewartym wzmianki lub niemal niewidocznym defektem. Co nie zmienia faktu, że temu, kogo kompleks dotyczy, najczęściej spędza on sen z powiek i znacząco obniża poczucie własnej atrakcyjności. więcej »

Po co operować sobie nos?

Nos, jako centralna część twarzy, w pierwszej kolejności przyciąga wzrok naszych rozmówców. Zbyt duży, bulwiasty, nadmiernie płaski czy skrzywiony zwraca uwagę otoczenia, niejednocześnie przyczyniając się do kompleksów swojego „właściciela”. Ten i inne problemy estetyczne, związane z wyglądem nosa, można skutecznie skorygować przy pomocy operacji plastycznej. Warto też wiedzieć, że chirurgia plastyczna nosa nie ogranicza się jedynie do poprawy jego prezencji – zabiegi mogą także wyeliminować wady, utrudniające prawidłowe funkcjonowanie nosa. więcej »

Pozbądź się słonia Dumbo, czyli operacje plastyczne uszu

Odstające uszy są powodem kompleksów zarówno wśród osób dorosłych, jak i wśród dzieci, które, jak wiadomo, potrafią być szczególnie okrutne w wytykaniu wad. Wyśmiewanie czy niewybredne przezwiska ze strony rówieśników mogą skutkować obniżeniem poczucia własnej wartości i trwałym niezadowoleniem ze swojego wyglądu, które u części osób utrzymuje się jeszcze przez wiele lat po opuszczeniu szkolnych murów. A przecież odstającym uszom można przywrócić odpowiedni kształt – temu celowi służy stosunkowo prosta operacja plastyczna. więcej »

Liposukcja: gdy dieta i ćwiczenia nie skutkują

Szczupła sylwetka to marzenie większości osób. Niestety, obecny styl życia jej nie sprzyjają: stres, częste uleganie żywieniowym pokusom i zbyt mało aktywności fizycznej szybko odbijają się na figurze. I nawet jeśli w porę się zreflektujemy, raz nagromadzonej tkanki tłuszczowej nie tak łatwo się pozbyć. Jeśli więc oporny tłuszczyk nie chce zniknąć mimo diety i ćwiczeń na siłowni, może warto rozważyć skorzystanie z zabiegu liposukcji. więcej »

Chirurgia plastyczna sylwetki, czyli jak można zmienić ciało za pomocą operacji

Już od dawna chirurgia plastyczna postrzegana jest nie jako narzędzie do korygowania wrodzonych czy pourazowych deformacji, a jako metoda usuwania bardziej subiektywnych defektów twarzy i ciała. W dobie coraz powszechniejszego kultu piękna chirurdzy plastyczni zajmują się przede wszystkim zapewnianiem swoim pacjentom dobrego samopoczucia poprzez likwidację kompleksów, związanych z – w ich mniemaniu niedoskonałym – wyglądem. A trzeba przyznać, że możliwości operacyjnego modelowania ciała są obecnie naprawdę spore. więcej »

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Szczupła talia i płaski brzuch to marzenie większości kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku. Niestety, tkanka tłuszczowa ma tendencje do gromadzenia się właśnie na brzuchu, a otyłość typu brzusznego należy do najpowszechniejszych form otyłości. I nie działa tu, niestety, zasada „łatwo przyszło, łatwo poszło”: wyhodowane w okolicach pępka komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary wyjątkowo opornie, sprawiając, że marzenia o wąskiej, wyrzeźbionej talii najczęściej okupowane są tytanicznym wysiłkiem. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.