r
Chirurgiczne metody powiększania penisa

Chociaż z jednej strony „nie rozmiar się liczy”, to jednak z drugiej - „duży może więcej”. Nie ma więc chyba mężczyzny, który skrycie nie marzyłby o zwiększeniu rozmiaru swojego prącia chociaż o 2-3cm. Współczesna medycyna im to umożliwia, oferując skuteczne metody jako alternatywę dla masowo oferowanych w internecie tabletek, maści i pompek, których skuteczność jest – mówiąc oględnie – bardzo wątpliwa.

Wszechobecny kult ciała sprawia, że każdy z nas marzy o idealnej sylwetce. W dobie coraz silniejszego podkreślania seksualnej atrakcyjności pragnienie doskonałości przenosi się także w rejony intymne, obejmując nasze narządy płciowe. Z tej przyczyny panie coraz częściej wybielają wargi sromowe i korzystają z dobrodziejstw chirurgii intymnej, a panowie spełniają marzenia o większym penisie. Zwłaszcza, że współczesna chirurgia plastyczna umożliwia im trwałe i widoczne zwiększenie rozmiaru, na co też decyduje się coraz większa liczba mężczyzn.

Mężczyźni, pragnący zwiększyć rozmiar prącia mogą skorzystać z metody operacyjnego powiększania penisa, której idea opiera się na fakcie, że część męskiego prącia znajduje się wewnątrz ciała i jest przymocowana do kości łonowej, dzięki czemu nigdy nie wysuwa się na zewnątrz. Zabieg polega na przecięciu więzadła wieszadłowego i procowatego, co pozwala wyłonić na powierzchnię tę część penisa, która dotychczas ukryta była pod powłokami. Pacjent opuszcza klinikę zazwyczaj na drugi dzień po operacji i wraca po 7-9 dniach na zdjęcie szwów. Aby ustabilizować efekt wydłużenia po zabiegu stosuje się rozciąganie prącia poprzez urządzenia obciążające.

Trzeba zaznaczyć, że chirurgiczne powiększanie ma w swojej ofercie stosunkowo niewiele klinik, a sam zabieg wiąże się z ryzykiem wystąpienia komplikacji pozabiegowych, wśród których najpoważniejszą jest zaburzenie erekcji. By zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, przed podjęciem decyzji o operacji należy upewnić się, że wytypowany urolog rzeczywiście ma wiedzę i doświadczenie, niezbędne do przeprowadzania tego typu operacji.

Kolejną istotną kwestią jest fakt, że zabieg operacyjnego przecięcia więzadła wieszadłowego przynosi wyraźny efekt (2-5cm) przede wszystkim w stanie spoczynku – penis we wzwodzie po takiej operacji zyskuje zazwyczaj nie więcej niż 1cm długości. Tzw. prawdziwe powiększanie penisa, które zwiększa jego wielkość również we wzwodzie, przeprowadza bardzo niewielu polskich chirurgów urologicznych, wśród których warto wymienić prof. nadzw. dr hab. n. med. Wojciecha Perdzyńskiego z warszawskiego Centrum Medycznego Malbad, który również wykonuje tego typu zabiegi przede wszystkim u pacjentów, cierpiących na niedorozwój prącia lub zespół mikropenisa.

Kwas hialuronowy – alternatywa dla klasycznej operacji

Alternatywą dla operacji chirurgicznych jest powiększanie penisa kwasem hialuronowym, który to zabieg cieszy się wśród mężczyzn ogromną popularnością, wypierając powoli metodę chirurgiczną. W porównaniu do operacji charakteryzuje się znacznie niższą inwazyjnością i mniejszym ryzykiem wystąpienia komplikacji pozabiegowych. Kwas hialuronowy jest bowiem substancją całkowicie biokompatybilną (występuje naturalnie w naszym organizmie), dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i pozwala na osiągnięcie w pełni przewidywalnych efektów. Preparat kwasu hialuronowego wstrzykiwany jest w podstawę penisa przy pomocy bardzo cienkiej igły, a sam zabieg przynosi natychmiastowe efekty, zwiększając długość prącia średnio o 4-5cm. Ostrzykiwanie prącia kwasem hialuronowym ma jeszcze jedną niebagatelną zaletę – pozwala zwiększyć nie tylko długość, ale także obwód prącia (średnio o 2-3 cm), co dla wielu panów także ma niebagatelne znaczenie.

Trzeba jednak pamiętać, że kwas hialuronowy jest substancją biodegradowalną, a więc efekt zabiegu nie będzie trwały. U większości pacjentów wydłużenie i pogrubienie utrzymuje się przez okres do dwóch lat, a ponieważ iniekcja preparatu stymuluje produkcję własnego kolagenu w organizmie, nawet po całkowitym wchłonięciu kwasu hialuronowego można zauważyć nieznaczne powiększenie penisa w stosunku do stanu wyjściowego.

Chirurgiczne metody powiększania penisa – jak wszystkie procedury chirurgiczne – zawsze wiążą się z ingerencją w organizm i niosą ze sobą – większe lub mniejsze – ryzyko powikłań. Jednak mając w perspektywie zwiększenie rozmiaru panowie zazwyczaj nie myślą o ewentualnych skutkach ubocznych, i w zasadzie trudno im się dziwić: w dobie „kultu penisa” dodatkowe dwa centymetry w obwodzie i trzy do długości potrafią w sposób niesamowity podnieść mężczyźnie samoocenę i poprawić jego samopoczucie.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Autor:

Komentarze (1)

granitowy 3 lata temu

Od czego zależy cena? I jaka jest górną cena??? Odpowiedz

Jakie są zabiegowe metody powiększania penisa

Jakie są zabiegowe metody powiększania penisa

Zabiegi chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej z roku na rok stają się coraz popularniejsze, obejmując już nie tylko twarz i sylwetkę, ale również narządy płciowe. Do kobiet skierowana jest szeroka oferta procedur z zakresu ginekologii...

Powiększanie penisa - co warto wiedzieć

Powiększanie penisa - co warto wiedzieć

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna umożliwiają nam modyfikację właściwie wszystkich części ciała, z wyglądu których nie jesteśmy zadowoleni. Nie inaczej jest z narządami płciowymi: przy pomocy technik zabiegowych można zmienić...

Miara męskości - o powiększaniu penisa słów kilka

Miara męskości - o powiększaniu penisa słów kilka

Penis to atrybut męskości – słusznie czy niesłusznie, taki jest fakt. Z tego powodu mężczyźni nierzadko przywiązują nadzwyczajną wagę do rozmiaru owego atrybutu męskości, wychodząc z założenia, że rozmiar odbiegający od standardowego...