SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Co to jest mikropigmentacja włosów HFS

Co to jest mikropigmentacja włosów HFS

Mikropigmentacja włosów metodą HFS pozwala na stworzenie perfekcyjnego wrażenia krótko ostrzyżonej fryzury. To idealna opcja dla osób, które zmagają się z łysieniem, i chcą uniknąć kosztownej, i nie zawsze przynoszącej pożądane efekty transplantacji włosów.

W czasach Szekspira, jedynym sposobem na pogodzenie się z postępującą utratą włosów było noszenie peruki. Jak mówi autor Komedii omyłek "Co (czas) ludziom we włosach uskąpił, to im w dowcipie przysporzył." Zwykle jednak utrata włosów kojarzy się z zaniżoną samooceną. Najczęstszą formą łysienia jest łysienie androgenowe, które dotyka głównie mężczyzn, ale też część kobiet, bez względu na rasę i pochodzenie etniczne. Według danych, przedstawionych przez dermatologów w Indian Journal of dermatology, venereology and leprology, łysienie androgenowe dotyczy 30% mężczyzn w wieku 30 lat, 40% po ukończeniu 40 r.ż. a połowy z nich - po 50 r.ż. U kobiet zjawisko występuje rzadziej - mniej niż u co 5 z nich, ale również ma znaczny wpływ na samopoczucie. Współcześnie istnieje wiele metod radzenia sobie z zanikiem włosów - jedną z nich jest mikropigmentacja skóry głowy. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

HFS (Hair Follicle Simulation) to tak naprawdę tatuaż, który sprawia wrażenie istnienia owłosienia. Zabieg cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, dotkniętych problemem łysienia. Nie odbudowuje on włosów, ale - przeprowadzony ręką profesjonalisty - idealnie udaje mieszki włosowe. Skóra pozostaje gładka, jakby dopiero przed chwilą była ogolona. Dlatego na zabieg decydują się przede wszystkim panowie, którzy zwykle nie wybierają uczesań z długimi włosami. 

Mikropigmentacja włosów HFS jako metoda maskowania łysienia

Pomysł maskowania łysienia metodą mikropigmentacji narodził się w Izraelskiej firmie NPM, i opiera się na wykorzystaniu technik podobnych jak te wykorzystywane przy tworzeniu makijażu permanentnego. NPM jest wiodącą marką na rynku kosmetycznym, oferującą urządzenia do wykonywania trwałego makijażu oraz mikropiglemntacji. Specjalnie dedykowane do zabiegu HFS maszynki zawierają 56 igieł, co znacznie skraca czas zabiegu. Są cieńsze niż używane przy zwykłym tworzeniu tatuażu, a specjalne barwniki, przeznaczone dla skóry głowy, pozwalają dokładnie oddać wrażenie istnienia mieszków włosowych. Transplantacja włosów pozwala na przeszczepienie zaledwie kilku tysięcy włosów na całej głowie, podczas gdy u normalnego człowieka jest ich nawet 140 000. Mimo iż mikropigmentacja HFS nie odtwarza włosów, efekt zabiegu może dawać wrażenie prawdziwie gęstego owłosienia. Metoda HFS pozwala odzyskać pewność siebie, i maskować skutki łysienia androgenowego, plackowatego czy całkowitego, jak również spowodowanego chemiotarapią, a także perfekcyjnie pokrywa blizny.

Jak wygląda zabieg mikropigmentacji HFS?

Metoda mikropigmentacji HFS jest bezbolesna, dzięki zastosowaniu powierzchownego znieczulenia. Barwnik wprowadzany jest w skórę głowy z użyciem zestawu igieł, dzięki czemu trwa znacznie krócej niż konwencjonalne tatuowanie z użyciem tylko jednej igły. W zależności od obszaru, który ma być pokryty tatuażem, zabieg zajmuje od 3 do maksymalnie 8h. Nie powinno się go wykonywać tuż przed ważnym wydarzeniem - nakłuwanie skóry powoduje powstanie mikroskopijnych ran, a w trakcie gojenia dochodzi do jej złuszczania. Po 4 tygodniach widoczny jest ostateczny efekt, a skóra jest całkowicie wygojona. Nie obserwowano poważnych efektów ubocznych w przypadku mikropigmentacji HFS.

Ponieważ kolor blaknie z upływem czasu, efekt zabiegu nie jest trwały. Pigment utrzymuje się przez okres około 1-3 lat. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć. Krócej efekty HFS  widoczne są u osób, które często wystawiają się na słońce, palą papierosy lub przyjmują niektóre leki. Zabiegi mikropigmentacji HFS przeprowadzane są w Polsce m.in. przez ABACOSUN w Olsztynie, a cena wynosi 2 500 zł.

Mikropigmentacja włosów na głowie - cała głowa
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Bibliografia:

  • Kaliyadan, Feroze, Ajit Nambiar, and Sundeep Vijayaraghavan. "Androgenetic alopecia: An update." Indian Journal of Dermatology, Venereology, and Leprology 79.5 (2013): 613.
  • http://www.npm-international.com/

Dodaj komentarz

Mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn

Mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn

Współczesna medycyna estetyczna umożliwia pacjentom, cierpiącym na łysienie, alternatywne sposoby odzyskania, przynajmniej wizualnie, utraconych włosów na skórze głowy. Rekompensata ta jest możliwa dzięki zastosowaniu procedury... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.