Czy usuwanie cellulitu laserem jest skuteczne?

Skórka pomarańczowa? Mnie to nie dotyczy – takie słowa może wypowiedzieć jedynie 5-10 % kobiet na świecie. Dla pozostałych pań bez względu na rasę, skóra o nierównej, grudkowatej powierzchni, występująca szczególnie w rejonach ud, brzucha, pośladków i ramion stanowi codzienny, nieestetyczny i niechciany dodatek do sylwetki. Tymczasem zabieg laserowy może być dla nich pomocny w odzyskaniu gładkiej i jędrnej skóry.

Cellulit nazywany również lipodystrofią typu kobiecego, obrzękowo – włókniejącym zwyrodnieniem tkanki podskórnej lub guzkowo twardniejącym zwyrodnieniem tłuszczowym jest stanem, w którym skóra w pewnych częściach ciała takich jak pośladki, brzuch, uda, wykazuje obecność  nieregularności w postaci zgrubień, zagłębień i guzków. Co więcej zmiany takie mogą być w dotyku bolesne. Wizualnie skóra przypomina skórkę pomarańczy, stąd pochodzi często stosowane określenie cellulitu, bywa również określana jako cottage cheese lub materac.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Taki wygląd spowodowany jest występowaniem w skórze skłonnej do cellulitu przegród tkanki łącznej o niejednolitej grubości. Pomiędzy cieńszymi przegrodami występują luźne i grudkowate obrzęki. Są one związane z nieprawidłowościami w zakresie mikrokrążenia krwi i limfy w obrębie skóry i tkanki podskórnej.

Cellulit często zaczyna być widoczny u kobiety w okresie wahań hormonalnych, towarzyszących takim procesom jak dojrzewanie, menopauza, druga faza cyklu miesiączkowego czy ciąża. Jest również łatwiejszy do dostrzeżenia u osób wykazujących w ciele nadmiar tkanki tłuszczowej. Zaobserwowano, że zarówno u kobiet mających cellulitu i u tych nielicznych pań, których ta dolegliwość nie dotyczyła, granica pomiędzy skórą właściwą a tkanką podskórną była poprzerywana i zawierała przepukliny tkanki tłuszczowej sięgające do skóry właściwej. U mężczyzn natomiast granica między skórą właściwą a tkanką tłuszczową oraz tkanką łączną jest raczej gładka i ciągła. Jednak cellulit wbrew powszechnym opiniom również, choć stosunkowo rzadko występuje także u panów, szczególnie u tych, u których stwierdza się niedobór męskich hormonów płciowych czy też znaczną otyłość.  Znanych jest wiele czynników, które mogą predysponować do wystąpienia cellulitu i oprócz czynników hormonalnych należą do nich także skłonności genetyczne, wpływ środowiska, tryb życia, niewłaściwa dieta, palenie papierosów, przyjmowanie antykoncepcji, mała aktywność fizyczna czy noszenie obcisłych ubrań.

Do laserowego usuwania cellulitu wykorzystuje się szereg wyspecjalizowanych urządzeń i systemów. W części z nich do terapii cellulitu służy światło lasera. W Klinice Ambroziak można poddać się zabiegowi usuwania cellulitu urządzeniem Cellulaze firmy Cynosure, nazywanym liposukcją laserową. Laser Nd:YAG w postaci światłowodu wprowadzany jest pod powierzchnię skóry w rejon zmienionej tkanki w znieczuleniu miejscowym a efektem jego działania jest upłynnienie tkanki tłuszczowej, przecięcie zwłókniałych przegród oraz napięcie i uelastycznienie tkanki. Innym systemem do usuwania skórki pomarańczowej jest system Triactive, w którym laser diodowego stymuluje odbudowę naczyń w tkance podskórnej, krioterapia redukuje obrzęki a masaż poprawia obieg limfy. Warszawskie Elite wykorzystuje w terapii cellulitu zabieg BODY-MIX stanowiący połączenie czterech różnych komponentów zabiegowych takich jak laser diodowy, krioterapia, rytmicznny masaż próżniowy oraz  fotostymulację czyli głęboką stymulację światłem. Celulit można również zwalczać Lipo laserem, będacym urządzeniem o małej mocy tzw. zimnym laserem, który nie uszkadza komórek tłuszczowych a jedynie stymuluje rozkład zawartych w nich trójglicerydów.

Polskie kliniki i gabinety medycyny estetycznej oferują laserowe wygładzanie cellulitu, w zależności od wyboru konkretnej metody leczenia, od 100 zł dla laserów o małej mocy do kilkunastu tysięcy zł w przypadku bardziej inwazyjnych ale zarazem nie wymagających częstego powtarzania zabiegów. Dla porównania w amerykańskiej klinice Art of Natural Beauty Center Brooklyn cena za jeden zabieg laserem diodowym to 150 $, podczas gdy opłaty za zabieg Cellulaze w gabinecie chirurgii plastycznej dr Lastera  z Dallas rozpoczynają się od kwoty 4500$.

Usuwanie cellulitu laserem jest skuteczne ale wymaga z reguły kilku - kilkunastu zabiegów aby zamierzony efekt został osiągnięty i utrzymany przez dłuższy czas. W przypadku metod liposukcji laserowej stosowany jest jeden zabieg a efekt pozabiegowy widoczny jest przez co najmniej rok. Trzeba jednak pamiętać, że cellulit ma charakter postępujący, jeżeli dopuści się do poważnego zaawansowania zmian cellulitowych to według dr Marka Wasiluka z Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, uzyskanie całkowicie gładkiej skóry może się okazać trudne do osiągnięcia.

Cellulit nie jest domeną kobiet otyłych, diagnozowany jest również u szczupłych pań. Gdy sama zmiana nawyków żywieniowych i aktywność fizycznej nie wystarczają do zmiany wyglądu ciała, odwołanie się do medycyny estetycznej i oręża jakim są lasery skutecznie zmierzy się z problemem jakim dla wielu kobiet pozostaje skórka pomarańczowa.

Laserowe usuwanie cellulitu
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródło: cellulit i podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa.pdf, www.unm.edu/~lkravitz/Article%20folder/cellulite2.html, informahealthcare.com, www.realself.com

Autor:

Komentarze (9)

Gasia rok temu

a znacie jakiś dobry specjalistyczny krem do takiej problematycznej skóry z cellulitem? Odpowiedz

Fiona do Gasia 8 miesięcy temu

Nic konkretnego ci nie polece raczej, ale szukaj ogolnie czegoś co nie ma parabenów a z kolei ma guarane, kofeine, kasztanowca albo jakiś bluszcz i ruszczyk kolczasty. Odpowiedz

Pati rok temu

U mnie taki zabieg zadziałał - miałam 8 sesji w placówce w Gdyni i efekty widziałam już po pierwszych 4. Jak uda i pupa zaczęły ładniej wyglądac to przestałam wstydzić się basenu i siłowni i chętnij i cześciej ćwiczyłam, więc myślę że takie połączenie sprawiło właśnie że po 8 zabiegach nie ma już śladu cellulitu, nawet jak ściskam skórę, a ja teraz sobie 2-3 razy w tygodniu ćwiczę i pije dużo wody tylko :) Odpowiedz

Nutek do Pati rok temu

A jaki miałaś konkretnie zabieg? Odpowiedz

Nutek rok temu

Ja raz w życiu trafiłam na faktycznie skuteczne zabiegi. W klinice Andre Lapasset w Paryżu. byłam wtedy studentką, ale już z problemem cellulitu. Pan Lapasset zaproponował mi, żebym "modelowała" w trakcie sesji pokazowo-sprzedażowych dla innych gabinetów i kosmetyczek. Dzięki temu odbyłam ok. 10 zabiegów. I powiem zdecydowanie: metoda jest super, efekty niezwykłe (i natychmiastowe), a efekt utrzymywał się bardzo długo. Jest to też super metoda na zmarszczki i wiotkość skóry (Pan Lapasset miał wspólniczkę w wieku ok. 50 lat - kobieta wyglądała niezwykle - i to bez botoksów, liftingów itp. Ale mówiła mi, że regularnie raz w miesiącu robi sobie seans ). Znalazłam na fb gabinet w....Chorwacji, który stosuje tę metodę. Szkoda, że w Polsce nikt się jeszcze tym nie zainteresował, bo jest naprawdę rewelacyjna (i bezbolesna!!!) Odpowiedz

inga 2 lata temu

witam. czy któraś z pań może się wypowiedzieć na temat fali uderzeniowej do usuwania cellulitu? jedna z klinik oferuje zabiegi urządzeniem celar awt i zastanawiam się, czy ich sobie nie zafundować. Odpowiedz

Jess 3 lata temu

Jestem ciekawa czy w vesunie w krakowie też robią ten zabieg. Z tego co wiem to robia lipomasaże i drenaże, ale o laserze jeszcze nie słyszalam. Ciekawe czy faktycznie jest taki dobry jak inne zabiegi. Odpowiedz

Arleta 3 lata temu

Mi usuwanie cellulitu pomogło - wszelkie kremy, masaże a nawet cudowne bańki chińskie nie pomagały! teraz jednak wiem, że piękne nogi można mieć - trzeba tylko trafić na dobrych specjalistów! Odpowiedz

Ruda do Arleta 3 lata temu

Jakie zabiegi wkoncu na Ciebie zadzialaly? Odpowiedz

Usuwanie cellulitu laserem‎

Usuwanie cellulitu laserem‎

W latach dwudziestych poprzedniego wieku zespół francuskich lekarzy przedstawił na gremium Paryskiego Towarzystwa Medycznego „Rapport sur la cellulite” stanowiący opis nowego schorzenia nazwanego cellulitem, w przebiegu którego w obrębie tkanki... więcej »

Laserowe usuwanie cellulitu

Laserowe usuwanie cellulitu

Cellulit jest chorobą skóry, którą lekarze określają mianem lipodystrofii. Zaburzenie to jest trudne do leczenia, bo wiele stosowanych metod przynosi umiarkowane lub przejściowe efekty. Przełomem w terapii cellulitu okazało się zastosowanie... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska