Dermatologia - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii dermatologia z najciekawszymi informacjami na temat leczenia oraz o lekarzach ze specjalizacją: dermatolog

Włókniaki - przyczyny powstawania

Włókniaki występują w populacji bardzo często. Mimo, iż są to zmiany łagodne, nie wykazujące tendencji do zezłośliwienia, a także niebolesne, często stanowią dla pacjentów defekt estetyczny, co staje się przyczyną poszukiwania pomocy lekarskiej. więcej »

Metody usuwania prosaków

Białe grudki w niektórych obszarach twarzy, które pojawiać mogą się także na narządach płciowych, to prosaki. Nie są niebezpieczne, ale stanowią problem estetyczny. Mogą pojawić się zarówno u noworodków, jak i u osób dorosłych. Jakie są skuteczne metody usuwania prosaków? więcej »

Jakie zmiany skórne można usunąć metodą krioterapii?

Jedną z aktualnie najczęściej stosowanych metod usuwania zmian skórnych jest krioterapia. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla klasycznej chirurgii, laseroterapii czy też elektrokoagulacji. Do jej zalet należy nie tylko bezinwazyjność i bezbolesność, ale przede wszystkim dobre efekty kosmetyczne i bezpieczeństwo. więcej »

Metody leczenia grudek perlistych

Grudki perliste, otaczające koronę żołędzi prącia, często stanowią niemały problem dla mężczyzn i są przyczyną dyskomfortu estetycznego. Nie powinny być jednak powodem do obaw. Nie stanowią bowiem zagrożenia dla zdrowia, nie są wynikiem stanu zapalnego ani nie wiążą się z aktywnością seksualną. W związku z tym, że wspomniane zmiany powodują defekt kosmetyczny, istnieją sposoby, by szybko się z nimi uporać. więcej »

Urządzenie do radiotermolizy zmian skórnych Lamprobe

Lamprobe jest urządzeniem, wykorzystywanym w kosmetologii do bezinwazyjnego zamykania naczyń krwionośnych, usuwania włókniaków i brodawek płaskich, prosaków oraz osuszania ropnych zmian trądzikowych przy pomocy prądu o częstotliwości fal radiowych. Wykorzystuje w tym celu zjawisko tzw. radiotermolizy, czyli obkurczania i zwłókniania zmian, które zostają zamknięte, uszczelnione i co najważniejsze mniej widoczne. więcej »

Jakimi metodami można usunąć kaszaka?

Kaszak to rodzaj torbieli wypełnionej fragmentami naskórka i mieszków włosowych oraz substancjami łojowymi. Zwykle kaszak nie zagraża zdrowiu ani życiu. Głównym powodem jego usunięcia są względy estetyczne. Problem pojawia się, gdy dojdzie do zakażenia. Jak bezpiecznie usunąć kaszaka? więcej »

Prosaki u niemowląt - skąd się biorą

Niedoskonałości występujące na skórze noworodków i niemowląt często są zaskoczeniem dla rodziców. Krostki, grudki czy też liczne zaczerwienienia niejednokrotnie stanowią przyczynę stresu i niepokoju o zdrowie maluszka dla świeżo upieczonych mam i tatusiów. Istnieją jednak pewne zmiany skórne, np. prosaki, które ustępują samoistnie i nie należy się nimi przejmować. więcej »

Usuwanie naczyniaków urządzeniem Photoderm

Pojęcie nowotworu nie odnosi się tylko do form złośliwych, stanowiących zagrożenie dla życia - wśród rozrostów tkankowych występują też postacie łagodne. Do tego typu zmian należą naczyniaki, które mimo wszystko mogą stanowić problem (choćby kosmetyczny), jeżeli będą ulokowane w okolicy widocznej czy narażonej na podrażnienia. W takich sytuacjach często rozważane jest ich usunięcie - jedną z dostępnych możliwości jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia Photoderm. więcej »

Usuwanie prosaków z twarzy

Występują głównie na twarzy, kształtem i wielkością przypominają ziarna prosa, przyjmują postać żółtawych lub białawych grudek - opis ten dotyczy prosaków. Zmiany te są całkowicie niegroźne, jednak ze względu na to, że nie ustępują samoistnie i mogą zaburzać wygląd skóry twarzy, część pacjentów postanawia je usunąć. Jakie metody usunięcia tych tworów są obecnie dostępne? więcej »

Jak rozpoznać włókniaka?

Obecnie wyróżnianych jest już co najmniej trzy tysiące jednostek chorobowych, dotyczących skóry. Jednym ze stanów, należących do tej grupy, jest włókniak - zmiana niezłośliwa, mogąca wystąpić praktycznie u każdego. Duża część tych zmian pojawia się w trakcie życia, często budząc niepokój pacjentów. Co pozwala odróżnić ten łagodny proces rozrostowy od innych, groźniejszych chorób? więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska