Fizykoterapia - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii fizykoterapia z najciekawszymi informacjami na temat leczenia oraz o lekarzach ze specjalizacją: fizjoterapeuta, rehabilitant

Usuwanie zmian skórnych metodą krioterapii

Współcześnie wykształciło się wiele form leczenia, które znane były jeszcze w starożytności. Jedną z nich, dziś szczególnie rozwiniętą, jest krioterapia. Zabiegi wykonywane za pomocą niskich temperatur potrafią nie tylko leczyć, ale również poprawiać ogólny stan zdrowia pacjentów czy przynosić ulgę w objawach bólowych. Jedną z dziedzin krioterapii stosowane jest do usuwanie zmian skórnych. więcej »

Leczenie stwardnienia rozsianego w komorze hiperbarycznej

Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą chorobą układu nerwowego. Jej przyczyna pozostaje niejasna. Nie ma też w pełni skutecznego sposobu leczenia, dlatego pacjenci interesują się każdą nową terapią w tej dziedzinie. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej. więcej »

Leczenie migreny w komorze hiperbarycznej

Na uznawane za chorobę cywiizacyjną migrenowe bóle głowy może cierpieć nawet 10 % Polaków. Współczesna medycyna dysponuje szerokim wachlarzem środków do leczenie i łagodzenia ich objawów, jednak do tej pory żaden z nich nie okazał się w pełni skuteczny. Nowatorskim i zdaniem specjalistów obiecującym sposobem jest terapia w komorze hiperbarycznej, która poprzez dotlenienie tkanki mózgowej i poprawę przepływu krwi daje zaskakująco dobre reultaty w eliminacji objawów migreny. więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska