Happy Lift - lifting krocza i wejścia do pochwy nićmi Vaginal Narrower

Biodegradowalne nici Vaginal Narrower z serii Happy Lift to nowoczesne i małoinwazyjne rozwiązanie z zakresu ginekologii plastycznej, będące interesującą alternatywą dla klasycznego zabiegu z użyciem skalpela. Pozwalają one na przeprowadzenie liftingu odmładzajacego okolic krocza, zwężenie wejścia do pochwy u kobiet po porodzie, likwidację defektów estetycznych i funkcjonalnych.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Wchłanialne nici liftingujące Vaginal Narrower z serii Happy Lift włoskiego koncernu medyczno-kosmetycznego Promoitalia dostępne są w Polsce od listopada 2013 r. Przeznaczone do zabiegów małoinwazyjnej plastyki okolic sromu u kobiet, pozwalają poprawić defekty estetyczne i funkcjonalne, będące następstwem przebytych porodów, upływu czasu i związanych z tym zmian hormonalnych. Z ich pomocą przeprowadzane są m.in. procedury: zwężenia wejścia do pochwy, odmłodzenia mięśni krocza czy liftingu tkanek krocza.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

"Nici te zalecane są głównie przed 60 rokiem życia, gdy kobiecie dokuczają zmiany dotyczące budowy i funkcji krocza lub sromu. Defekty te najczęściej powstają w wyniku urazów porodowych lub są rezultatem procesu starzenia się tych struktur anatomicznych a także niedoborów hormonalnych po menopauzie. W rezultacie tych zmian pojawia się dyskomfort estetyczny, któremu często towarzyszy znaczne obniżenie jakości życia seksualnego" – mówi prof. dr hab. med. Tomasz Paszkowski.

Lifting nićmi Vaginal Narrower

Nici Vaginal Narrower wykonane są z polikaprolaktonu, biodegradowalnego polimeru o doskonałej tolerancji biologicznej, który ulega rozpuszczeniu po ok. 8-12 miesiącach od chwili osadzenia w tkankach. Zabieg polega na założeniu w znieczuleniu miejscowym dwóch specjalnych szwów w obrębie krocza z zastosowaniem nici z mikroskopijnymi haczykami ułożonymi w dwóch przeciwnych kierunkach, co zapewnia utrzymanie ich stałej pozycji. Najczęściej w tkankach krocza osadza się jedną nić, jedynie cięższe defekty tkanek wymagają użycia dwóch nici.

Odmłodzenie okolic krocza nićmi Vaginal Narrower - przed i po zabiegu (rysunek poglądowy)źródło: beautymed.com.pl

Efekty liftingu – w postaci zwężenia wejścia do pochwy i poprawy estetyki tkanek krocza i sromu widoczne są natychmiast po zakończeniu zabiegu, zaś korzyścią długoterminową jest pobudzenie syntezy białek tkankowych i wytworzenie wzdłuż nici kolumn z włókien kolagenu i elastyny, które zapewniają właściwe napięcie, zwiększenie nawilżenia i poprawę elastyczności tkanek do kilku lat po wchłonięciu nici.

Procedura jest bezpieczna, mało inwazyjna i mało obciążająca dla organizmu. Rana goi się szybko i już po kilku dniach możliwy jest powrót do pełnej aktywności a kilka tygodni po zabiegu można na nowo cieszyć się życiem seksualnym. W porównaniu do klasycznego zabiegu plastyki okolic intymnych zaletami liftingu nićmi Vaginal Narrower są:

  • brak poważnej i głębokiej ingerencji w tkanki oraz obciążenia organizmu znieczuleniem ogólnym
  • brak konieczności hospitalizacji i kilkutygodniowej rehabilitacji po zabiegu
  • brak niebezpieczeństwa pojawienia się dyspareuni, czyli dysfunkcji objawiającej się bólem podczas współżycia

Przeciwwksazania do zabiegu są nieliczne i wynikają głównie z fizjologii organizmu. Nie przeprowadza się go podczas trwania miesiączki, u kobiet w ciąży i we wczesnej fazie połogu (do czasu samooczyszczenia się dróg rodnych), a także w przypadku podejrzenia zmian nowotworowych narządów płciowych.

Lifting Vaginal Narrower – ile to kosztuje?

W warszawskiej klinice medycyny estetycznej BeautymeD Aesthetic Clinic Miracki za odmłodzenie okolic krocza z wykorzystaniem 1 nici Vaginal Narrower zapłacimy 2500 zł (3500 zł za dwie nici) lub 3999 zł w przypadku pakietu 1 nić + laserowe obkurczanie pochwy.

Lifting krocza nićmi Vaginal Narrower
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

W tej samej cenie (2500 zł za 1 nić/3500 zł za 2 nici) zabieg oferuje sieć Kliniki Ziemlewski w Warszawie, Wrocławiu oraz Łodzi.

Dodaj komentarz

VaginalNarrower –  nić do liftingu krocza

VaginalNarrower – nić do liftingu krocza

Lifting krocza z wykorzystaniem nici Vaginal Narrower jest procedurą ginekologii plastycznej. Wykonywany jest w celu poprawy funkcjonalności i estetyki kobiecych zewnętrznych narządów płciowych. Od momentu wprowadzenia ich na rynek cieszą się...

Jak przebiega konsultacja ortopedyczna?

Jak przebiega konsultacja ortopedyczna?

Bóle stawów czy mięśni pojawiają się okresowo zasadniczo u każdego. Problem pojawia się wtedy, gdy dolegliwości przybierają charakter przewlekły i znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie. Przy podejrzeniu istnienia schorzenia układu...