Implanty zębowe Straumann

Implanty zębowe Straumann

Wstawienie implantów zębowych to inwestycja obliczona na całe życie. Decydując się na to rozwiązanie warto rozważyć nie tylko koszty zabiegu, ale przede wszystkim jakość oferowanego rozwiązania, jego trwałość i bezpieczeństwo. Szwajcarska firma Institut Straumann tworzy systemy implantologiczne od ponad pół wieku i w tym czasie zyskała sobie miano producenta implantów o najwyższym stopniu bezpieczeństwa, potwierdzonym licznymi publikacjami i latami badań klinicznych.

Implant dentystyczny składa się z 3 elementów: tytanowej śruby umieszczonej wewnątrz kości szczęk, tytanowego lub ceramicznego łącznika oraz korony protetycznej. Rozwiązanie, chociaż kosztowne, jest obecnie najlepszą dostępną metodą odbudowy brakującego uzębienia, gdyż zamiast maskować pustą przestrzeń umożliwia pełne estetyczne oraz funkcjonalne odtworzenie utraconych zębów. W przeciwieństwie do popularnych protez zębowych, wszczepione w kości szczęki implanty przenoszą na nie siły działające podczas żucia pokarmu, co pomaga zachować jej prawidłową strukturę i zapobiega zanikowi.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Straumann – najlepiej udokumentowany system implantologiczny

Rodzaje implantów Straumann

Założona w 1954 r. w Szwajcarii firma Institut Strumann AG jest obecnie uznawana za światowego lidera w dziedzinie implantologii stomatologicznej oraz regeneracji tkanek przyzębia. Przytaczane przez producenta wyniki badań klinicznych wykazują, że oferowane implanty mają najwyższy odsetek przetrwania (98,8%) spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych. Produkty koncernu zatrudniającego 2300 pracowników powstają w fabrykach w Szwajacarii, Szwecji oraz USA i oferowane są w 60 krajach. Straumann Dental Implant System w ciągu 40 lat opisany został w ponad 3000 publikacji medycznych, co czyni go najlepiej przebadanym i udokumentowanym sytemem na świecie.

Aktualnie firma oferuje pacjentom 4 podstawowe rodzaje implantów, na które udziela dożywotniej gwarancji:

  • Standard – podstawowa wersja implantów o cylindrycznym kształcie. Charakteryzuje się możliwością łatwego i bezpiecznego wszczepiania przy użyciu zaledwie kilku narzędzi chirurgicznych. Rozwiązanie polecane u pacjentów ze wskazaniem do użycia system retencyjngo (belka, zatrzaski kulkowe, czy zatrzaski typu Lokator). Wysoka szyjka implantu ułatwia utrzymanie higieny wokół niego. Implanty dostępne w trzech różnych średnicach części śródkostnych: Ø3.3 mm, Ø4.1 mm oraz Ø4.8mm. Podobnie jak Standard Plus produkowane są w dwóch wersjach różniących się średnicą podstawy protetycznej: Regular Neck (RN) o średnicy 4.8mm i Wide Neck (WN) o średnicy 6.5mm do odbudowy trzonowców.
  • Standard Plus - polecane do stosowania w odcinkach tyło-bocznych. Gładko wypolerowany kołnierz o wysokości 1.8 mm w części przyszyjkowej optymalizuje reakcję tkanek wokół implantu a zmniejszona wysokość szyjki ułatwia osiągnięcie optymalnych efektów estetycznych.
  • Tapered Effect - implanty natychmiastowe, pozwalające na ekstrakcję (usunięcie zęba) i wszczepienie implantu podczas jednej wizyty. Cylindryczny kształt w obszarze wierzchołkowym zapewnia optymalne rozlożenie sił źucia a rozszerzająca się część przyszyjkowa ułatwia uzyskanie stabilności w zębodole poekstrakcyjnym.
  • Bone Level - przeznaczone są do stosowania w tzw. odcinkach estetycznych czyli w przednich i przedniobocznych. Jeżeli warunki anatomiczne tego wymagają, mogą być wykorzystane również w przypadku braków zębów bocznych. Implanty te są całkowicie pogrążone w kości. Dostępne w trzech średnicach środkostnych (Ø3.3 mm, Ø4.1 mm, Ø4.8mm) oraz długościach 8, 10, 12 i 14mm.

Każdy typ implantów Straumann dostępny jest z dwoma rodzajami powierzchni:

  • powierzchnia SLA (Sand-blasted, Large-grit, Acid-etched) – jedna z najlepiej przebadanych i udokumentowanych powierzchni implantów na świecie. Powstaje w procesie piaskowania i wytrawiania tytanowego implantu kwasem. Procedura ta zwiększa powierzchnię kontaktu implantu z kością i tym samym siłę jego utrzymania.
  • powierzchnia SLActive - powstała jako udoskonalenie sprawdzonej powierzchni SLA. Jest w w porównianiu do niej hydrofilna i chemicznie aktywna, co ułatwia i przyspiesza proces przebudowy i wzrostu kości wokół implantu. Jak wykazują badania, znacząco zwiększa obszar na którym zachodzi proces osteointegracji (połączenia implantu z kością) w początkowej fazie leczenia. Umożliwia bezpieczne obciążenie implantu nadbudową protetyczną już w 2-4 tygodnie po chirurgicznej fazie leczenia.

Przykładowe ceny implantów Straumann

W gabinecie Stomatologia Kucharski w Głogowie zabieg wszczepienia implantu Straumann (Standard Plus, Bone Level, Tapered Effect) z powierzchnią SLA kosztuje 2300zł lub 2500 zł z powierzchnią SLActive. Do tego doliczyć trzeba cenę łącznika protetycznego i korony (1400-1750 zł), które razem z implantem tworzą całość"sztucznego zęba".

Klinika "Na Wzgórzu" w Cieszynie oferuje te same rozwiązania w cenie 2000-3000 zł za implant oraz 1000-2500 zł za koronę.

Implanty zębowe Straumann
- kliniki w
Sprawdź ofertę »Dodaj komentarz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska