Jak przebiega konsultacja implantologiczna

Jak przebiega konsultacja implantologiczna

Implantologia jest nauką o implantach, o wprowadzaniu ich do organizmu, ich budowie i właściwościach. Jest ona najnowocześniejszą obecnie, i jednocześnie najbardziej naturalną metodą, pozwalającą rozwiązać problem braku pojedynczego lub kilku zębów. Implanty zapewniają najwyższy komfort użytkowania dzięki temu, że zastępują naturalne zęby - istnieje możliwość wszczepienia tylu implantów, ile jest brakujących zębów, chociaż można zdecydować się jedynie na kilka wszczepów, które będą stanowić podparcie dla protez całkowitych. Na jaką metodę powinniśmy się zdecydować jest ustalane podczas konsultacji z lekarzem.

Podczas pierwszej, niezwykle istotnej, konsultacji implantologicznej zostaną przedstawione możliwości leczenia,a także  omówione będą przeciwwskazania do wykonania zabiegu. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Pierwsza konsultacja implantologiczna daje możliwość konfrontacji oczekiwań pacjenta z realnymi możliwościami, które jest w stanie zaoferować lekarz. Należy przedstawić dentyście, jakich efektów protetycznych i kosmetycznych się spodziewamy. Podczas rozmowy będzie możliwe rozwianie wszelkich wątpliwości oraz udzielenie odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące procesu leczenia. Dowiemy się również, jaki będzie czas i koszt leczenia, zostaniemy poinformowani o ryzyku, jakie wiąże się z przeprowadzeniem zabiegu oraz jakie czynności możemy wykonywać po leczeniu. Podczas konsultacji może okazać się, że aby uzyskać oczekiwany efekt kosmetyczny, będzie konieczne przeprowadzenie dodatkowych zabiegów lub nawet będziemy musieli poddać się leczeniu ortodontycznemu.

Zbieranie wywiadu na konsultacji z implantologiem

Na pierwszym spotkaniu lekarz implantolog będzie się również starał dowiedzieć jak najwięcej na temat naszego ogólnego stanu zdrowia. Zostaniemy zapytani, czy w przeciągu ostatnich dziesięciu lat znajdowaliśmy się pod specjalistyczną opieką lekarską. Będziemy musieli również poinformować lekarza o operacjach, które przechodziliśmy. Kolejnym ważnym punktem będzie pytanie o przyjmowane leki. U osób w średnim wieku istotny będzie również wywiad pod kątem osteoporozy. Choroby, na które będzie zwrócona szczególna uwaga, to choroby serca, wątroby, płuc, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia, czy choroby tarczycy. Zostaniemy również zapytani o palenie papierosów. Regularne palenie znacznie osłabia tkanki miękkie i pogarsza efekt leczenia implantologicznego, a odsetek udanych zabiegów obniża się.

Badanie kliniczne podczas konsultacji implantologicznej

Badanie jamy ustnej ma pozwolić na ocenę stanu uzębienia- ustala nawyki higieniczne, występowanie stanów zapalnych oraz ruchomość zębów. Oceniana jest tkanka miękka- jej kolor, grubość oraz występowanie ewentualnych owrzodzeń. Badane jest przyzębie, pozycja zębów oraz obszary bezzębne. Szczególnie dokładnej ocenie podlega miejsce wszczepu, sprawdzana jest wysokość oraz szerokość wyrostka.

Wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne, które pozwala ocenić między innymi stan kości, stan zębów, wysokość wyrostka zębodołowego, położenie zatok szczękowych, grubość błony śluzowej oraz przebieg nerwów. Wykonywane są również badania ogólnomedyczne, które pozwalają w przybliżeniu określić zdolność tkanki kostnej do gojenia się oraz utwierdzić w przekonaniu o dobrym stanie ogólnym pacjenta.

Po zebraniu wywiadu z pacjentem, wykonaniu zdjęcia pantomograficznego oraz zapoznaniu się z wynikami zleconych badań planowany jest proces leczenia. Lekarz implantolog wybiera optymalne miejsca dla wprowadzenia wszczepu oraz rozmiar implantu. W celu jak najlepszego zaplanowania leczenia, lekarz może posłużyć się specjalistycznym Systemem Planowania Leczenia Implantologicznego, który pozwoli na przedzabiegową ocenę wybranego miejsca wszczepu, biorąc pod uwagę zarówno aspekty kliniczne jak i estetyczne.

Implanty stomatologiczne
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Na koniec szacowane są koszty leczenia, przy czym należy pamiętać, że podana suma jest jedynie wartością przybliżoną. Na ogół jednak różnice pomiędzy ostatecznym kosztem leczenia nie przekraczają 10% pierwotnie zaproponowanej ceny.

Dodaj komentarz

Implanty - nowoczesne uzupełnienia protetyczne

Implanty - nowoczesne uzupełnienia protetyczne

Implanty stomatologiczne to przełomowa technologia umożliwiająca pacjentom odzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu o naturalnym wyglądzie. Mogą stanowić podstawę pojedynczego zęba, jak również bazę dla kompleksowego uzupełnienia... więcej »

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

Implanty zębowe to nowoczesne uzupełnienia protetyczne, coraz powszechniej stosowane w stomatologii do odtwarzania ubytków zębowych. Pozwalają odzyskać piękny, pełny uśmiech nie tylko osobom, które utraciły jeden ząb: z zastosowaniem... więcej »

Implanty: nowe, lepsze zęby?

Implanty: nowe, lepsze zęby?

Piękny uśmiech to przede wszystkim uśmiech kompletny. Żadne wady uzębienia nie rzutują tak bardzo na nasz wygląd jak braki zębowe: zęby mogą mieć różne odcienie, nie muszą też być idealnie równe i proste, najważniejsze jednak, by podczas... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska