SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Jak przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?

Jak przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?

Człowiek posiada na głowie przeciętnie około 150 tysięcy włosów, tracąc każdego dnia do 100 z nich. Jeśli włosów wypada zdecydowanie więcej, może pojawić się problem z łysieniem. Wtedy skutecznym rozwiązaniem będzie przeszczep włosów. Jak się do niego przygotować?

Większość z nas nie jest zadowolona ze stanu swoich włosów. W raporcie TNS Polska z 2014 roku „Polacy o kondycji i pielęgnacji swoich włosów" 50% badanych stwierdziło, że ich włosy są słabe i cienkie, a 47% narzekało na ich nadmierne wypadanie. Nie jest to jednak tylko problem Polaków. Jak wynika z raportu amerykańskiej organizacji International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS), w 2014 roku w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono 112 409 przeszczepów włosów (wzrost o 27% w stosunku do roku 2012), a w Europie - 46 849 zabiegów (spadek o 14% w porównaniu do 2012 roku). Najwięcej przeszczepów włosów wykonuje się jednak w Azji. W 2014 roku przeprowadzono tam 143 239 tego typu zabiegów, czyli o 39% więcej, niż w 2012 roku. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Przeszczepy włosów wykonywane są głównie u mężczyzn (84,7% w 2014 roku, najczęściej pomiędzy 30 a 49 rokiem życia), ponieważ to głównie panowie są narażeni na nadmierne wypadanie włosów. W 2014 roku jedynie 15,3% kobiet dokonało przeszczepu włosów. W tym okresie najpopularniejsza była metoda paskowa STRIP (51% wszystkich zabiegów przeprowadzonych na świecie), nieco mniej osób decydowało się na metodę FUE (48,5%), która jednak zdobywa coraz więcej zwolenników (w 2011 roku na przykład takich zabiegów było tylko 22% na świecie).

Przygotowanie do zabiegu przeszczepu włosów

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest łysienie androgenowe, na które wpływ mają czynniki genetyczne oraz aktywna forma testosteronu - dihydrotestosteron (DHT). U kobiet znaczna utrata włosów najczęściej występuje w okresie menopauzy, ale stopień łysienia jest zdecydowanie mniejszy, niż u mężczyzn. Znaczne wypadanie włosów może być również spowodowane na przykład urazami, oparzeniami, napromieniowaniem lub stanami zapalnymi skóry głowy.

Gdy pacjent zdecyduje się na przeszczep włosów i zostanie do tego zakwalifikowany przez lekarza, powinien odpowiednio przygotować się do zabiegu. Najczęściej konieczne jest wykonanie takich badań laboratoryjnych, jak morfologia krwi, krzepnięcie krwi, poziom cukru we krwi, badanie ogólne moczu, HBS, HCV. Już 10 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania aspiryny oraz leków przeciwzapalnych. Należy także unikać zażywania witamin B i E, które mogą wpływać na większą intensywność krwawienia, a także zrezygnować picia alkoholu (co najmniej 3 dni przed przeszczepem włosów).

W dzień zabiegu należy umyć głowę, unikając jednak nakładania na włosy odżywek, balsamów, żeli lub olejków. Najczęściej nie ma przeciwwskazań, żeby rano przed zabiegiem zażyć regularnie przyjmowane leki, ale najlepiej wcześniej skonsultować to z lekarzem.

Przeszczep włosów można wykonać w Krakowie w cenie od 3 500 zł do 5 000 zł, a w Warszawie kosztuje to nawet 10 000 zł.

Źródło: ishrs.org; TNS Polska.

Dodaj komentarz

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Łysienie to poważny problem i trudno powiedzieć, czy bardziej z powodu utraty włosów cierpią mężczyźni, czy kobiety – problem może się bowiem pojawić u obu płci. Choć wydawałoby się, że u panów łysienie to właściwie norma i nie... więcej »

Zalety leczenia łysienia metodą FUE

Zalety leczenia łysienia metodą FUE

Jedną z metod leczenia łysienia są zabiegi techniką FUE. Wśród jej zalet można wymienić chociażby znaczną liczbę przeszczepianych podczas jednej procedury włosów, ale i to, że po zabiegu u pacjentów nie pozostają wyraźnie widoczne blizny.... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.