Jednowizytowe laserowe leczenie hemoroidów

Jednowizytowe laserowe leczenie hemoroidów

Współcześnie człowiek borykający się z dolegliwościami bólowymi wywołanymi hemoroidami nie musi już przechodzić inwazyjnej operacji chirurgicznego wycięcia guzków. Może poddać się leczeniu z wykorzystaniem lasera, przeprowadzanemu podczas jednej wizyty. Zabieg tego typu nie wymaga pobytu w klinice dłużej niż 24 godziny, a w jego trakcie nie jest konieczne poddanie pacjenta narkozie. Nie pozostają po nim blizny – procedura wymaga jedynie niewielkiego nakłucia guzka krwawniczego.

Choroba hemoroidalna rodzi nie tylko dolegliwości bólowe uprzykrzające normalne funkcjonowanie dotkniętej nią osoby, ale i wstyd. Wielu pacjentów odwleka wizytę u proktologa aż do momentu, w którym ból jest tak dotkliwy, że nie da się go zniwelować środkami farmakologicznymi. Nierzadko stan zaawansowania schorzenia jest wtedy tak poważny, iż wydaje się, że interwencja chirurgiczna będzie koniecznością.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Współcześnie istnieje kilka metod leczenia hemoroidów, zwanych też guzkami krwawniczymi. Prócz chirurgicznego wycięcia przy użyciu skalpela lekarze wykorzystują mniej inwazyjne techniki zabiegowe, począwszy od gumkowania i wymrażania zmian, a skończywszy na terapii z zastosowaniem systemów laserowych. Zabieg z użyciem lasera cechuje się wysokim poziomem skuteczności, brakiem konieczności poddawania pacjenta znieczuleniu ogólnemu, a także możliwością szybkiego powrotu do codziennych obowiązków. Nic więc dziwnego, że laseroterapia hemoroidów cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem chorych.

Laseroterapia hemoroidów

Leczenie guzków krwawniczych przy pomocy lasera określane jest jako metoda LHP® (Laser hemorrhoidoplasty). Przez wykorzystujących ją proktologów jest uważana za minimalnie inwazyjną technikę leczenia hemoroidów III i IV stopnia. Terapia z wykorzystaniem energii lasera jest bezbolesna, a polega na wytworzeniu za pomocą włókna laserowego kontrolowanego promieniowania. Działając na guzek od wewnątrz, wywołuje w efekcie jego zmniejszenie się i stopniowe zamknięcie.

Niewielka inwazyjność techniki laserowej pozwala na wykonanie jedynie małego nakłucia hemoroidu. W porównaniu z ingerencją chirurgiczną zabieg nie pozostawia dużej powierzchniowo rany, nie wymaga cięć ani szwów. Nie ulegają uszkodzeniu błona śluzowa ani anoderma (nabłonek wyścielający kanał odbytu cechujący się dużym unerwieniem).

Do zalet laserowego leczenia hemoroidów należy minimalizacja ryzyka uszkodzenia zwieracza odbytu, a także znaczące zmniejszenie dolegliwości bólowych towarzyszących okresowi rekonwalescencji. Jest przeprowadzana w krótkim znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub zewnątrzoponowym. Wykonuje się ją w ramach Chirurgii Jednego Dnia, dzięki czemu pacjent nie musi pozostawać w szpitalu dłużej niż 2-24 godziny.

Jednowizytowe leczenie hemoroidów laserem
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Terapia przyczynia się do ograniczenia ryzyka nawrotów guzków krwawniczych i jest bezpieczna – została rzetelnie przebadana klinicznie.

Dodaj komentarz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska