Laser MonaLisa Touch - co to jest i jakie ma zastosowanie

Nowatorskie zabiegi laserowe MonaLisa Touch znajdują szerokie zastosowanie w ginekologii estetycznej. Wskazania obejmują zwłaszcza przypadki poporodowej lub związanej z menopauzą wiotkości pochwy, leczenie nietrzymania moczu i korektę kształtu warg sromowych. Procedura jest szybka, bezbolesna a jej efekt utrzymuje się około dwóch lat.

Wykorzystanie zabiegów laserowych w medycynie estetycznej i kosmetologii to obecnie tzw. "złoty standard", który już nikogo nie dziwi. Procedury tego rodzaju pomagają zwiększyć napięcie i sprężystość skóry, spłycają zmarszczki oraz wygładzają blizny. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Jak się jednak okazuje, zakres wskazań do użycia laserów jest znacznie szerszy. Jedną z takich dziedzin są coraz popularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej. Wiązka światła laserowego może zostać wykorzystana nie tylko do regeneracji i rewitalizacji ścian pochwy i zewnętrznych narządów płciowych kobiety, ale także do usprawnienia ich funkcji seksualnej, co zasadniczo przekłada się na wzrost samooceny pacjentki i jej pewności siebie w kontaktach z mężczyznami.

MonaLisa Touch – jakie są wskazania do zabiegu?

Zupełnie nową jakością w ginekologii estetycznej okazało się wprowadzenie na rynek lasera MonaLisa Touch włoskiej firmy Deka. Urządzenie znalazło zastosowanie zwłaszcza u trzech głównych grup pacjentek:

  • kobiety z nadmiernie rozciągniętymi ścianami pochwy po naturalnym porodzie – stan taki powoduje uczucie dyskomfortu a z upływem czasu obniżenie ścian pochwy lub nawet ich wypadanie. Osłabieniu ulegają także odczucia seksualne objga partnerów. Zabieg polega na pogrubieniu do wewnątrz śluzówki pochwy, co przekłada się na jej zauważalne zwężenie i ujędrnienie.
  • kobiety po menopauzie – na skutek niedoboru estrogenów ściany pochwy stają się cieńsze i bardziej suche, czego efektem są bolesne stosunki płciowe, podrażnienie pochwy oraz zwiększone ryzyko infekcji. Pomocna w takich przypadkach okazuje się stymulowana działaniem lasera przebudowa śluzówki, która prawie całkowicie eliminuje nieprzyjemne objawy.
  • kobiety cierpiące na nietrzymanie moczu - leczenie laserowe polega na nieinwazyjnym, fototermicznym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, powięzi wewnątrzmacicznej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. W przypadkach śrenionaaawansowanej dolegliwości wystraczy zwykle jeden zabieg by zlikwidować lub znacząco złagodzić przykre objawy. W przypadkach dużego nasilenia zaleca się przeprowadzenie serii trzech zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

Korekta kształtu warg sromowych laserem

Innym zastosowaniem systemu MonaLisa Touch może być również korekta kształtu warg sromowych. Ich nadmierny rozrost, asymetria lub deformacja bywa przyczyną zaburzeń w kontaktach seksualnych oraz nierzadko prowadzi do kompleksów i obniżonej samooceny kobiety. Zależnie od stopnia stwierdzonych zmian zabieg laserowy umożliwia interwencję dwojakiego rodzaju: nieinwazyjną – polegającą na obkurczeniu warg sromowych oraz pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry oraz inwazyjną – obejmującą laserowe wycięcie nadmiaru tkanki (labioplastyka).

Przebieg terapii laserowej MonaLisa Touch

Zabiegi laserem ginekologicznym MonaLisa Touch zaliczane są do grupy procedur ambulatoryjnych. Pacjentka siedzi na fotelu ginekologicznym a do jej pochwy wprowadzana jest końcówka robocza urządzenia o wielkości standardowego wziernika ginekologicznego. Emituje ona światło laserowe, którego energia powoduje efekt fototermiczny. Cała procedura trwa około 10 minut i jest praktycznie bezbolesna – odczuwane jest jedynie ciepło o niewielkim natężeniu oraz mrowienie.

Warunkiem dopuszczenia do zabiegu jest prawidłowy wynik badania cytologicznego. Wśród przeciwwskazań wymienia się: aktywne krwawienia z dróg rodnych i menstruację, stany zapalne i owrzodzenia okolic pochwy, a także ciążę i okres karmienia piersią.

Odmładzanie pochwy laserem
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Do najważniejszych zalet terapii MonaLisa Touch zaliczyć należy przede wszystkim bezpieczeństwo, wysoką skuteczność przeprowadzanych procedur oraz brak konieczności znieczulenia pacjentki. Nie są rozcinane ani zszywane tkanki, tak więc nie występuje ryzyko nieprawidłowego gojenia, powstawania blizn lub innych powikłań typowych dla zabiegów operacyjnych. Pacjentka bezpośrednio po opuszczeniu gabinetu może wrócić do większości swoich codziennych zajęć. Efekty terapii utrzymują się około dwóch lat.

Autor:

Dodaj komentarz

Kiedy wykonuje się zabieg laserowego odmładzania pochwy

Kiedy wykonuje się zabieg laserowego odmładzania pochwy

Zabiegi odmładzające wykonuje się zarówno w tych wyraźnie widocznych, jak i bardziej skrytych rejonach ciała. W przypadku tej drugiej okolicy wspomnieć można o laserowym odmładzaniu pochwy - procedurze, której przeprowadzenie wpływa zarówno na...

Laserowe leczenie atrofii pochwy u kobiet w wieku menopauzalnym

Laserowe leczenie atrofii pochwy u kobiet w wieku menopauzalnym

Atrofia pochwy jest dolegliwością, która najczęściej objawia się uczuciem suchości pochwy i wynika ze zmian zanikowych w obrębie błony śluzowej narządów rodnych kobiety. Zmiany te są spowodowane głównie zaburzeniem dotychczasowej równowagi...

Odmładzanie pochwy laserem

Odmładzanie pochwy laserem

Procesy starzenia się oraz porody naturalne prowadzą do rozluźnienia tkanek miednicy mniejszej, w tym pochwy, co może być przyczyną szeregu dolegliwości zarówno natury zdrowotnej jak i seksualnej. Laserowe obkurczanie pochwy szybko i bezboleśnie...

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska