Laserowa korekcja wad wzroku metodą femtoLASIK

Laserowa korekcja wad wzroku metodą femtoLASIK

FemtoLASIK to jedna z najnowocześniejszych dostępnych obecnie metod laserowej korekty wad wzroku. Z dużą precyzją, bezpieczeństwem i przewidywalnością rezultatu pozwala operować refrakcyjne wady wzroku, takie jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

Korekta wad wzroku z wykorzystaniem lasera excimerowego to metoda stosowana przez polskich okulistów od ponad 10 lat. Pozwala w szybki i bezpieczny sposób korygować zwłaszcza tzw. refrakcyjne wady wzroku, czyli krótkowzroczność, nadwzroczność (dalekowzroczność) i astygmatyzm. Ich istotą jest nieprawidłowy kształt gałki ocznej, która jest zbyt długa, zbyt krótka, bądź też rogówka oka ma niesferyczny kształt w swojej centralnej części (w przypadku astygmatyzmu). Takie defekty anatomiczne powodują, że światło wpadające do oka zamiast na siatkówce skupia się przed nią lub za nią powodując problemy z wyraźnym widzeniem z bliska lub daleka, zamazany obraz lub też podwójne widzenie.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Wady te można skutecznie korygować zabiegiem laserowego modelowania rogówki, czyli fotoablacji, polegającej na precyzyjnym usuwaniu jej kolejnych warstw o grubości od 0,5 do 1 mikrona i wymodelowaniu tak, aby wpadające promienie światła skupiały się dokładnie na siatkówce, zapewniając ostry i wyraźny obraz.

Metoda femtoLASIK

Technik laserowej korekty wad wzroku jest wiele i są one nieustannie rozwijane. Do najnowocześniejszych obecnie stosowanych metod zalicza się femtoLASIK, będąca unowocześnioną wersją popularnej techniki LASIK (Laser-Assisted in situ Keratomileusis). Różnica pomiędzy obiema metodami występuje w pierwszym z dwóch etapów zabiegu, czyli wytworzeniu powierzchniowego płatka rogówki, odsłaniającego jej głębsze warstwy podlegające modelowaniu laserowemu.

źródło: femtolasik.pl

W metodzie LASIK stosowane jest mechaniczne nacięcie rogówki za pomocą mikrokeratomu (specjalnego mikronoża), zaś femtoLASIK wykorzystuje w tym celu nowoczesny laser femtosekundowy (np. VisuMax Carl Zeiss Meditec), działajacy w podczerwieni i generujący ultrakrótkie impulsy (250-800 femtosekund) o bardzo dużej częstotliwości (nawet 500kHz). Pozwala to na większą dokładność i przewidywalność grubości tworzonego płatka, zwiększając tym samym bezpieczeństwo zabiegu i skracając okres gojenia. Nie bez znaczenia jest również związany z tym wzrost komfortu pacjenta.

Laser femtosekundowy pozwala też na zmniejszenie grubości płatka, nawet poniżej 100 um, co pozwala na oszczędzenie tkanki rogówki, zwiększając bezpieczeństwo zabiegów korekcji większych wad wzroku.

Drugi etap zabiegu jest taki sam dla obu technik i polega korekcie wady wzroku poprzez odpowiednie modelowanie rogówki laserem excimerowym (np. MEL-80 Carl Zeiss), wykorzystywanym również w innych technikach operacyjnych. Praca lasera trwa od kilku do kilkudziesięciu sekund (ok. 3,5 sekundy na 1 dioptrię) a po zabiegu odchylony płatek przywracany jest do swojego pierwotnego położenia.

Metoda femtoLASIK pozwala skorygować krótkowzroczność i nadwzroczność w zakresie od – 10 do +6 dioptrii oraz astygmatyzm do ok. 5 dioptrii.

Ile to kosztuje?

W warszawskim centrum (gdzie w 2010 r. wykonano pierwszy zabieg techniką femtoLASIK w Polsce) zapłacimy 300 zł za dwuetapowe badanie kwalifikacyjne do zabiegu oraz 3600-4100 zł za operację jednego oka tą techniką. W cenie zawarte są bezpłatne badania kontrolne przez 1 miesiąc po zabiegu oraz zestaw leków pooperacyjnych.

Laserowa korekcja wzroku femtoLASIK
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Klinika okulistyczna w Sopocie wycenia zabieg jednego oka na 3000-3600 zł plus 190 zł opłaty za badanie kwalifikacyjne.

Dodaj komentarz

Co to jest i jak działa laser Victus?

Co to jest i jak działa laser Victus?

Laser femtosekundowy Victus to nowoczesne urządzenie o szerokim spektrum zastosowań w chirurgii okulistycznej. Wykorzystywany jest w operacjach usunięcia zaćmy, laserowej korekcji wad wzroku a nawet przeszczepach rogówki. Cechuje się bardzo wysoką... więcej »

Laserowa korekcja wady wzroku metodą femtoLASIK

Laserowa korekcja wady wzroku metodą femtoLASIK

Laserowe zabiegi wad refrakcji metodą LASIK należą do najbardziej popularnych ze względu na ich skuteczność, małe obciążenie dla pacjenta i dostępność. W Wielkiej Brytanii rocznie przeprowadza się ponad 100 tysięcy takich zabiegów, a ich... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska