Laserowe usuwanie przebarwień skóry

Laserowe usuwanie przebarwień skóry

Przebarwienia na skórze to jedna z nielicznych pamiątek z wakacji, które nie napełniają nas radością. W większości przypadków stanowią nagromadzenie melaniny – barwnika skóry wytwarzanego przez organizm w odpowiedzi na działanie promieni ultrafioletowych. Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny można je szybko i łatwo usunąć, m.in. podczas terapii z zastosowaniem systemów laserowych.

Nieestetyczne przebarwienia to plamki ciemniejszego pigmentu, wyraźnie odznaczające się na skórze. Najczęściej powstają pod wpływem światła słonecznego, czasami mogą być rezultatem zwiększenia ilości nie tylko samego barwnika, ale i melanocytów, czyli wytwarzających go komórek. Pojawiają się na dłoniach, dekolcie, bardzo często występują na twarzy (na policzkach, nosie lub czole). Problem przebarwień najczęściej dotyka kobiet – według statystyk zmaga się z nimi ok. 30% kobiet po trzydziestym roku życia i prawie 90% kobiet, które ukończyły 50 lat.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »
Najbardziej znanymi rodzajami przebarwień są piegi, plamy wątrobowe starcze, plamy przebarwienia potrądzikowe, a także przebarwienia posłoneczne. Te ostatnie są powodem wzmożonej pracy dermatologów po zakończeniu sezonu letniego. Wtedy zgłasza się do nich wiele pacjentek, które nadmiernie korzystały z promieniowania słonecznego.

Skóra po wakacjach

Latem wszelkiego typu plamy, przebarwienia i piegi stają się ciemniejsze, a przez to bardziej widoczne. Nie tylko szpecą, ale również sprawiają, że skóra wygląda starzej. Prócz zbyt długiego opalania powodem wystąpienia przebarwień może być używanie perfum i niektórych preparatów kosmetycznych, a także przyjmowanie leków i ziół (dotyczy to zwłaszcza dziurawca). Plamy na skórze mogą pojawić się również w okresie ciąży, przy zapaleniu przydatków i nadczynności tarczycy oraz po kontakcie z roślinami takimi jak chryzantemy, złocień, piołun czy osty.

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania nieestetycznych plam na skórze są zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2. W wielu polskich klinikach coraz częściej spotyka się także system IPL (Intense Puls Light). To zaawansowane technologie laserowe służące intensywnej regeneracji skóry. Ich główną koncepcją jest ablacyjna fototermoliza frakcyjna, czyli technika polegająca na naświetlaniu fragmentów skóry wiązką promieni laserowych. Pod wpływem odparowania wody obecnej w komórkach poddany działaniu lasera obszar ulega zniszczeniu, natomiast otaczające je tkanki skórne rozpoczynają intensywną odbudowę i regenerację całości. Efektem zabiegu z zastosowaniem lasera jest usunięcie części zewnętrznej warstwy skóry i stymulacja procesu gojenia. Następuje zwiększone wytwarzanie kolagenu i elastyny, co pociąga za sobą przywrócenie jędrności i sprężystości tkanek.

Laserowe usuwanie przebarwień skóry
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

W zależności od powierzchni terapia laserowego usuwania przebarwień skóry może ograniczyć się do jednego zabiegu, może również wymagać konieczności przeprowadzenia kilku procedur. Nie wymaga za to stosowania znieczulenia – w większości przypadków wystarczy użycie systemu chłodzenia, który minimalizuje dyskomfort pacjenta.

Dodaj komentarz

Laserowe usuwanie przebarwień i zmian barwnikowych

Laserowe usuwanie przebarwień i zmian barwnikowych

Przebarwienia i zmiany barwnikowe nie przysparzają ich właścicielom radości. Szpecące plamy na skórze są źródłem kompleksów, zwłaszcza, kiedy ich powierzchnia jest na tyle rozległa, a kolor tak intensywny, że nie ukryje ich żaden makijaż.... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.