Laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Laser jest jedną z metod, która umożliwia pozbycie się tkanki tłuszczowej z tzw. okolic trudnych, czyli m.in. talii i brzucha. Lipoliza laserowa jest zabiegiem nowoczesnym i mało obciążającym dla pacjenta, a jego skuteczność jest podobna do zabiegów inwazyjnych.

Lipoliza laserowa okolicy brzucha, choć nie jest sposobem na odchudzanie, to w szybki i bezpieczny sposób modeluje sylwetkę. Polecana jest osobom, które mają problem z pozbyciem się nadmiaru nieprawidłowo położonej tkanki formującej fałdy na wysokości pasa. Może być wykonywana samodzielnie lub jako uzupełnienie czy korekta po liposukcji klasycznej. Przeprowadza się ją u pacjentów, którym nie udało się uzyskać efektu płaskiego brzucha za pomocą diety i ćwiczeń. Daje dobre efekty u kobiet po ciąży i pacjentów, którzy znacznie stracili na wadze. W obu tych przypadkach powłoki brzucha są nadmiernie rozciągnięte, a mało elastyczna skóra ma tendencję do tworzenia fałdów i obwiśnięcia.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Lipoliza laserowa brzucha w cennikach widnieje pod skrótem LAL-brzuch (z angielskiego - laser assisted lipolise). Można się też spotkać z określeniem liposukcja laserowa. W czasie zabiegu tkanka tłuszczowa na powłokach brzusznych rozpuszczana jest za pomocą wprowadzonego pod skórę włókna emitującego światło lasera. Jego działanie jest selektywne i nie uszkadza innych tkanek. Prowadzi natomiast do koagulacji naczyń, co zapobiega nadmiernemu krwawieniu. Jeśli płynnej tkanki tłuszczowej jest zbyt dużo, to usuwa się ją za pomocą końcówki zasysającej lub strzykawką. Jeśli niewiele, to pozostawia do naturalnego wchłonięcia. Po zabiegu zakłada się specjalną odzież uciskową. Gorsety Lipoelastic dostępne są w dwóch kolorach i wielu rozmiarach, gdyż w tym wypadku liczy się dokładne uciśnięcie okolicy poddanej leczeniu.

Zabieg jest bezpieczny i niebolesny. Tuż po zabiegu może wystąpić opuchnięcie skóry, zasinienie i niewielkie dolegliwości bólowe w obrębie tkanek brzucha. Ustępują one jednak samoistnie i nie wymagają leczenia. Pacjenci powracają do normalnej aktywności po około dwóch dniach od zabiegu.

Lasery a usuwanie tłuszczu z brzucha

Nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w obrębie talii i brzucha można usunąć przy pomocy wielu urządzeń. Gabinety wyposażone są w urządzenia takie jak laser QuadroStar IR niemieckiej firmy Asclepion, laser AccuSculpt amerykańskiej firmy Lutronic, lasery Nd:YAG linii XP słoweńskiej firmy Fotona, czy Medical SlimLipo amerykańskiej firmy Cynosure. Zasada ich działania jest podobna, choć różnią się nieco długością fali światła laserowego. Większość laserów do lipolizy posiada certyfikat amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

Ceny liposukcji laserowej brzucha zależą od rozległości zabiegu, gdyż zabieg może obejmować cały brzuch lub tylko jego dolną lub  górną część. Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone z Częstochowy wycenia wycenia całościowe usunięcie tkanki tłuszczowej z brzucha na co najmniej 6000 złotych. W salonie Afrodyta MediSpa  w Warszawie, które dysponuje laserem SlipLipo odessanie tłuszczu w obrębie całej powierzchni brzucha wynosi 10 000 złotych. W MedSpa w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych cena lipolizy laserowej obejmującej dolną partię brzucha rozpoczyna się od 3500 dolarów, a koszt  zabiegu na cały brzuch to wydatek rzędu 7500 dolarów.

Lipoliza laserowa - usuwanie tkanki tłuszczowej
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Efekty korekcji fałdów brzusznych liposukcją laserową są dobre. Zwykle wystarczy jeden zabieg, podczas którego usuwa się do 500 ml tkanki tłuszczowej. Wyszczuplenie ciała widoczne jest od razu po zabiegu, a efekty stopniowo poprawiają się jeszcze przez miesiąc lub dwa. Zmniejszenie obwodu talii jest trwałe. Oprócz wyszczuplenia uzyskuje się dodatkową korzyść w postaci poprawy kondycji skóry. Ciepło lasera pojędrnia skórę kurcząc włókna kolagenowe i stymulując ją do ich większej produkcji. Po lipolizie laserowej tkanki są bardziej jędrne i elastyczne, co jest szczególnie widoczne u pacjentów borykających się z problemem „obwisłej skóry” na brzuchu.

Komentarze (1)

Maria 3 lata temu

Moim zdaniem lipoliza laserowa jest najbezpieczniejszą z różnych metod liposukcji. Sama skorzystałam z zabiegu lipolizy laserowej i jestem bardzo zadowolona z efektów. Odpowiedz

Metody leczenia ginekomastii tłuszczowej

Metody leczenia ginekomastii tłuszczowej

Ginekomastia to problem, dotyczący około 40% dorosłych mężczyzn. Wielu z nich wpada w kompleksy, związane z wyglądem własnego ciała, czuje zakłopotanie w sytuacjach intymnych i wycofuje się z życia towarzyskiego. Sposobów na pozbycie się tej... więcej »

Nieoperacyjne leczenie ginekomastii tłuszczowej

Nieoperacyjne leczenie ginekomastii tłuszczowej

Ginekomastia to powiększenie gruczołów piersiowych u osób płci męskiej, którego powodem jest rozrost tkanki gruczołowej oraz tłuszczowej. Przyczyny jej powstawania są różne, i dlatego bardzo ważne jest dokładne jej określenie, co... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.