Laserowe usuwanie zaćmy

Laserowe usuwanie zaćmy

Zaćma to uporczywa dolegliwość polegająca na częściowym lub całkowitym zmętnieniu soczewki oka. Do podstawowych objawów zaburzenia należy stopniowe pogarszanie się ostrości wzroku, opisywane zazwyczaj przez chorych jako wrażenie zamglenia widzenia. Standardowe leczenie zaćmy polega na jej chirurgicznym usunięciu, natomiast od niedawna można ją usuwać również przy pomocy lasera. Lekarze przeprowadzający laserowe zabiegi zaćmy określają je jako prawdziwą rewolucję w dziedzinie okulistyki.

Zaćma, zwana też kataraktą, to choroba polegająca na zmętnieniu (całkowitym bądź częściowym) soczewki oka. Rozwój schorzenia wpływa na przejrzystość soczewki, przez co dotknięty zaćmą człowiek traci ostrość widzenia. Na chwilę obecną najskuteczniejszym sposobem leczenia katarakty jest zabieg chirurgiczny, a do najnowszych metod należy usunięcie zaćmy z zastosowaniem systemu laserowego.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »
Przeprowadzaniem zabiegów z użyciem lasera zajmuje się kilka polskich klinik okulistycznych. Cała procedura usunięcia zaćmy trwa kilka minut, zaś najważniejsza część zabiegu, czyli kapsuloreksja, defragmentacja jądra soczewki oraz wykonanie tuneli dla wprowadzenia narzędzi zajmuje ok. 30-40 sekund. Laser wykonuje te czynności z dużą precyzją, niwelując przy tym ryzyko uszkodzeń wewnątrz gałki ocznej – co niekiedy występuje przy tradycyjnej fakoemulsyfikacji. Dodatkowo, podczas przygotowań do usunięcia zaburzenia wzroku (w trakcie tych 30-40 sekund) można częściowo skorygować astygmatyzm, jeśli dany pacjent się na niego uskarża.

Zabieg laserowego usunięcia zaćmy jest precyzyjny, a krótki czas jego wykonania zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań praktycznie do zera. Efekt końcowy procedury jest lepszy po wszczepieniu sztucznej soczewki. Zaraz po jej założeniu przeprowadzający zabieg specjalista zamyka tunele w taki sposób, że nie wymagają opatrunku. Dzięki temu pacjent może funkcjonować normalnie zaraz po operacji.

Soczewka dyfrakcyjna – nowość w leczeniu zaćmy

Przełomem w chirurgii narządu wzroku są również soczewki dyfrakcyjne, które zostały zaprojektowane tak, aby poprawiać widzenie na każdą odległość. Pacjent po zabiegu może dobrze widzieć zarówno z bliska, jak i z daleka, a także z odległości pośrednich. Poddanie się laserowemu zabiegowi usunięcia zaćmy daje mu szansę na życie bez okularów. Zastosowanie soczewek dyfrakcyjnych umożliwia zaawansowana technologia lasera femtosekundowego – najnowszego osiągnięcia chirurgii narządów wzroku. Olbrzymia precyzja jego działania zapewnia dużą skuteczność leczenia i zminimalizowanie dolegliwości bólowych.

Komentarze (1)

Will 6 lata temu

Czy okulary fotochromowe są przeznaczone dla osób z zaćmą? Odpowiedz

Leczenie zaćmy laserem

Leczenie zaćmy laserem

Zaćma jest degeneracyjną chorobą soczewki oka, objawiającą się jej mętnieniem i stopniowym pogarszaniem widzenia, prowadzącym z czasem nawet do całkowitej ślepoty. Nie ma obecnie możliwości skutecznej farmakologicznej terapii zaćmy, jednak... więcej »

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska