Leczenie chorób kręgosłupa - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii leczenie chorób kręgosłupa z najciekawszymi informacjami na temat leczenia

Leczenie dyskopatii laserem (PLDD)

Dyskopatia, czyli zwyrodnieniem kręgosłupa, jest schorzeniem rozwijającym się wskutek działania czynników biologicznych oraz mechanicznych, które są częścią naturalnego procesu starzenia. Dyskopatia obejmuje nieprawidłowości dotyczące krążka międzykręgowego i potrafi być bardzo nieprzyjemnym i bolesnym problemem, który dotyka dużej części osób. Nowoczesną metodą leczenia dyskopatii jest leczenie dyskopatii laserem (PLDD). więcej »

Leczenie dyskopatii metodą DiscoGel

DiscoGel to nowatorska technika leczenia niewielkich i średnich dyskopatii wszystkich odcinków kręgosłupa poprzez wstrzyknięcie do wnętrza dysku preparatu przywracającego mu elastyczność, likwidującego zbliznowacenia oraz usuwającego objawy bólowe. Skuteczność metody szacowana jest nawet na 90% przy minimalnym ryzyku nawrotu dolegliwości. więcej »

Co to jest dyskoliza ozonowa?

Dyskoliza ozonowa jest nowoczesną metodą coraz częściej stosowaną w leczeniu dolegliwości bólowych wywołanych dyskopatią. Dyskopatią nazywamy schorzenie krążków międzykręgowych kręgosłupa, które jest uznawane za wczesny etap choroby zwyrodnieniowej. Najczęściej obejmuje ona odcinek szyjny i lędźwiowy. Zabieg dyskolizy ozonowej może stanowić u części chorych bezbolesną i mało inwazyjną alternatywę dla postępowania operacyjnego. więcej »

Dyskoliza ozonowa w leczeniu dyskopatii lędźwiowej

Dyskopatia lędźwiowa i związane z nią silne bóle dolnego odcinka kręgosłupa to dolegliwości zaliczane do tzw. chorób cywilizacyjnych, związanych m.in. z wielogodzinną pracą w pozycji siedzącej, ale także nieprawidłowym podnoszeniem dużych ciężarów i "słabą jakością" włókien kolagenowych, będących elementem krążka międzydyskowego. więcej »