Leczenie łysienia męskiego metodą FUE

Leczenie łysienia męskiego metodą FUE

Łysienie to problem większości mężczyzn, jednak nowoczesne metody transplantacji włosów potrafią skutecznie ukryć utratę włosów. Leczenie łysienia metodą FUE jest odpowiednie szczególnie dla tych, którzy preferują krótko ostrzyżone włosy, i chcą uniknąć blizn po zabiegu. Metoda jest uznawana za małoinwazyjną technikę transplantacji włosów, i umożliwia szybki powrót do normalnej aktywności.

Wypadanie włosów, to problem który dotyka większości mężczyzn. Najczęściej spotykane jest łysienie androgenowe, w którym widoczne są charakterystyczne zakola, będące wynikiem działania męskiego hormonu - testosteronu. Do 50 roku życia aż 85% mężczyzn będzie miało pierwsze oznaki łysienia, jak informują eksperci z witryny WebMD. Dla przedstawicieli obojga płci to poważny problem – osoby z widocznym ubytkiem włosów mają niższą samoocenę, a przez otoczenie uważani są za osoby starsze, niż w rzeczywistości. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Ponieważ bujna fryzura przez wielu jest uznawana za atrybut męskości, leczeniem łysienia za pomocą transplantacji włosów zaczęto się już zajmować w latach 50' ubiegłego wieku, a pionierskie dokonania na tym polu należą do dr. Normana Orentreicha, dermatologa z Nowego Yorku. Jego metoda mikroprzeszczepów odniosła niebywały sukces – w niecałe 15 lat od jej stworzenia, nowatorskiemu zabiegowi poddało się 10 000 mężczyzn z całego świata.

Kolejnym kamieniem milowym w historii transplantacji włosów było wynalezienie metody FUT (z ang. follicular unit transplantation). Mimo jej większej nowoczesności i precyzji, niestety z jej wykorzystaniem wiąże się powstanie linijnej blizny w miejscu pobrania włosów. Ten problem został rozwiązany przez dr Ray Woodsa z Australii, który w 1989 roku przeprowadził pierwszy zabieg transplantacji włosów metodą FUE, w którym mieszki włosowe pobierane są za pomocą specjalnego urządzenia, nie pozostawiającego widocznych blizn.

Leczenie łysienia metodą FUE – dla kogo najlepsze?

Metoda przeszczepu włosów FUE (z ang. follicular unit extraction) polega na pobraniu niewielkiej ilości mieszków włosowych za pomocą specjalnie zaprojektowanych urządzeń mechanicznych, dzięki czemu niewielki ubytek jest niewidoczny. Wedle ekspertów z Journal of Cutaneous and Aesthetic Surgery, metoda FUE jest odpowiednia dla mężczyzn, którzy zmagają się z brakiem owłosienia w ograniczonych okolicach jak zakola, brwi, broda oraz wąsy.

W metodzie FUT do transplantacji pobierany jest cały pasek włosów. W przypadku ubytków na niewielkiej powierzchni, wiele włosów nie zostaje wykorzystanych do transplantacji. Powstająca po pobranym „stripie” blizna zmusza do noszenia dłuższych włosów, pod którymi można ją ukryć. Leczenie łysienia metodą FUE ma tę zaletę, że w miejscach pobrania włosów powstają niemal niedostrzegalne, mikroskopijne blizny o kolistym kształcie. Dzięki temu nie potrzeba szczególnych starań aby ją ukryć, co jest ważne szczególnie dla amatorów krótko ostrzyżonych włosów.

Chociaż metoda FUT nadal jest uważana za „złoty standard” w transplantacji włosów, wedle autorów publikacji w Dermatologic Surgery, wyniki uzyskiwane metodą FUE są równie dobre - również według ankietowanych pacjentów. Oba zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, lecz w przypadku przeszczepu włosów FUE okres rekonwalescencji jest krótszy, niż w przypadku leczenia łysienia metodą FUT. Po zabiegu transplantacji włosów metodą FUE, po upływie tygodnia można powrócić do normalnej aktywności, ponieważ w trakcie zabiegu nie używane są szwy, a ból pooperacyjny jest znacznie mniejszy. Po zabiegu metodą klasyczną dopiero po upływie 2-3 tygodni dochodzi do zagojenia się ran. Można powiedzieć, że metoda FUE jest małoinwazyjną metodą leczenia łysienia, a dla wielu pacjentów – znacznie bardziej korzystną.

Cena leczenia łysienia za pomocą transplantacji włosów metodą FUE zależy od stopnia jego skomplikowania, oraz powierzchni którą należy uzupełnić za pomocą przeszczepów. Dlatego może być bardzo zróżnicowana, od 3 000 zł w Bielsku-Białej, do nawet 20 000 zł w Warszawie. Przed zabiegiem transplantacji włosów zawsze należy umówić się na konsultację z chirurgiem, podczas której dokonuje się wyboru najlepszej metody, dopasowanej do potrzeb pacjenta.

Przeszczep włosów FUE u mężczyzn
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Bibliografia: Williams, Ken L. "Current practices and controversies in cosmetic hair restoration." Dermatologic Surgery 39.5 (2013): 797-801; Dua, Aman, and Kapil Dua. "Follicular unit extraction hair transplant." Journal of cutaneous and aesthetic surgery 3.2 (2010): 76; Bicknell, Lindsay M., et al. "Follicular unit extraction hair transplant harvest: a review of current recommendations and future considerations." Dermatology online journal 20.3 (2014); www.webmd.com

Dodaj komentarz

Zalety leczenia łysienia metodą FUE

Zalety leczenia łysienia metodą FUE

Jedną z metod leczenia łysienia są zabiegi techniką FUE. Wśród jej zalet można wymienić chociażby znaczną liczbę przeszczepianych podczas jednej procedury włosów, ale i to, że po zabiegu u pacjentów nie pozostają wyraźnie widoczne blizny.... więcej »

Transplantacja włosów FUE u mężczyzn

Transplantacja włosów FUE u mężczyzn

Utrata włosów dotyka przede wszystkim mężczyzn, co ma głównie podłoże genetyczne. ISHRS szacuje, że blisko 85% zabiegów transplantacji włosów na świecie wykonuje się właśnie na pacjentach płci męskiej, a coraz popularniejszą metodą... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.