Leczenie łysienia - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii leczenie łysienia z najciekawszymi informacjami na temat leczenia

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Łysienie to poważny problem i trudno powiedzieć, czy bardziej z powodu utraty włosów cierpią mężczyźni, czy kobiety – problem może się bowiem pojawić u obu płci. Choć wydawałoby się, że u panów łysienie to właściwie norma i nie powinno wywoływać kompleksów, to jednak mężczyźni z widocznymi ubytkami w obrębie owłosienia głowy czują się starzej i uważają, że wyglądają na starszych, niż są w rzeczywistości. Dlatego uzupełnianie włosów cieszy się coraz większą popularnością, a jedną z metod na zagęszczenie włosów jest ich transplantacja. więcej »

Wskazania do przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R.

Przedwczesna lub nadmierna utrata włosów to wstydliwy problem dla wielu mężczyzn i kobiet, ponieważ w dzisiejszych czasach atrakcyjny wygląd ma bardzo duże znaczenie. Łysienie można obecnie leczyć różnymi metodami, zarówno zachowawczo, jak i z wykorzystaniem zabiegów, polegających na przeszczepianiu włosów. Za jedną z najnowocześniejszych technik transplantacji włosów uważa się obecnie metodę S.A.F.E.R, która istnieje na rynku usług medycyny estetycznej od 2012 roku. więcej »

Leczenie łysienia męskiego metodą FUE

Łysienie to problem większości mężczyzn, jednak nowoczesne metody transplantacji włosów potrafią skutecznie ukryć utratę włosów. Leczenie łysienia metodą FUE jest odpowiednie szczególnie dla tych, którzy preferują krótko ostrzyżone włosy, i chcą uniknąć blizn po zabiegu. Metoda jest uznawana za małoinwazyjną technikę transplantacji włosów, i umożliwia szybki powrót do normalnej aktywności. więcej »

Leczenie łysienia implantami - mikroskóra z włosami

Łysienie jest problemem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Rozwiązaniem, które może stanowić alternatywę dla inwazyjnego przeszczepu włosów, są niechirurgiczne implanty. Podczas zabiegu, do skóry pacjenta jest przymocowywana tzw. mikroskóra z włosami. Wykonana z poliuretanu, posiada wszczepione naturalne włosy, dobrane indywidualnie do fryzury pacjenta. Metoda pozwala osiągnąć naturalny efekt, a implanty można dowolnie stylizować czy farbować. więcej »

Body Hair Transplant - przeszczep włosów z innych obszarów ciała w leczeniu łysienia u mężczyzn

Przysłowie mówi, że chlubą młodego mężczyzny jest siła, a piękno dojrzałego mężczyzny leży w błysku srebrnych włosów, stanowiących świadectwo mądrości życiowej i doświadczenia. Rzeczywistość bywa jednak odmienna. Przedwczesne siwienie, łamliwość, wypadanie włosów to często oznaki zmian hormonalnych, niezdrowego stylu życia oraz braku snu. więcej »

Przeszczep włosów w miejsca po urazach lub oparzeniach

Urazy, oparzenia lub napromienianie w obrębie skóry owłosionej głowy mogą prowadzić do trwałego ubytku owłosienia. Po wygojeniu się rany i powstaniu blizny, wykonuje się przeszczepienie mieszków włosowych lub przeprowadza leczenie z wykorzystaniem ekspandera. Małe blizny są zazwyczaj leczone przeszczepami włosów, uzyskanymi z nieuszkodzonej owłosionej skóry głowy. Jeśli jednak na głowie pacjenta znajduje się niewielka ilość włosów, można zastosować przeszczep włosów z innej okolicy ciała. więcej »

Zalecenia po zabiegu przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R.

Wpływ wyglądu zewnętrznego na nasze samopoczucie i odbiór przez innych sprawia, że coraz więcej osób, a szczególnie mężczyzn, decyduje się na zabieg przeszczepu włosów. Łysienie staje się coraz powszechniejszym problemem, a wiele technik zabiegowych pozwala na odzyskanie naturalnego owłosienia skóry głowy. więcej »

Jakimi metodami można leczyć łysienie u kobiet

Nadmierna utrata włosów doskwierać może nie tylko mężczyznom w średnim wieku. Jest to stereotyp, który sprawia, że kiedy problem łysienia dotyka przedstawicielki płci pięknej, bywa jeszcze trudniejszy do zaakceptowania. Dla kobiet XXI wieku,przywiązujących tak wiele uwagi do zadbanego wyglądu, utrata włosów może wiązać się nawet z wystąpieniem objawów depresji i wycofaniem z życia społecznego. Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które skutecznie radzą sobie z problemem łysienia. więcej »

Jakie rodzaje implantów stosowane są w leczeniu łysienia

Nie tylko metody zabiegowe są w stanie pomóc osobom, dotkniętym problemem łysienia. Coraz większą dostępnością cechują się implanty niechirurgiczne, która pozwalają uniknąć bólu i ingerencji w obrębie tkanek. Metoda jest godna uwagi, pozwala bowiem pacjentom na odzyskanie dawnego wyglądu fryzury przy zachowaniu zdolności do uprawiania sportów, wykonywaniu zabiegów kosmetycznych w obrębie włosów i innych aktywności. więcej »

Transplantacja włosów FUE u mężczyzn

Utrata włosów dotyka przede wszystkim mężczyzn, co ma głównie podłoże genetyczne. ISHRS szacuje, że blisko 85% zabiegów transplantacji włosów na świecie wykonuje się właśnie na pacjentach płci męskiej, a coraz popularniejszą metodą jest FUE. więcej »