Leczenie na raty - implanty zębowe

Leczenie na raty - implanty zębowe

Rynek implantów w Polsce ma ogromny potencjał, o czym świadczy jego dynamiczny wzrost w ostatnich latach oraz fakt, że w trosce o pacjenta i większą dostępność zabiegów implantologicznych, coraz więcej gabinetów korzysta z różnych systemów finansowania zabiegów.

Implant dentystyczny jest wszczepionym sztucznym elementem, zastępującym brakujący korzeń zęba. Stanowi go tytanowa śruba, która wprowadzona chirurgicznie w kość żuchwy lub szczęki, łączy ją z uzupełnieniem protetycznym w postaci korony, mostka czy protezy całkowitej. Jednym z ważniejszych wskazań do implantacji jest bezzębie całkowite, jak również brak pojedynczych lub kilku zębów, a warunkiem wszczepienia implantu zęba,  oprócz dobrego ogólnego stanu zdrowia pacjenta – jest odpowiednia masa kostna szczęki lub żuchwy. 

Implanty stomatologiczne - ile to kosztuje?

Implanty mogą towarzyszyć pacjentowi do końca życia jednakże stopień powodzenia zabiegu zależy zarówno od troski o higienę jamy ustnej, jak i od systemu implantologicznego, a co za tym idzie – również od ceny. Łączny koszt zabiegu to suma części chirurgicznej (implantacja) oraz protetycznej i waha się od 4000–6000 PLN w zależności od gabinetu, producenta, materiału oraz zabiegów dodatkowych, które są płatne i podnoszą  koszt implantu. Zwykle za 1 implant cena wynosi od 2000 PLN np. w systemie Zimmer (Anident /Warszawa), ok. 2500 PLN w systemach  Osteoplant standard (Klinika Candeo/Warszawa), MIS (Gabinet Fabdent/Warszawa), Nobel Biocare (Stomatologia Krakowska 49/Kraków), Alpha Bio (Gabinet Kor-Dent/Szczecin) do 3500 PLN w systemach: Biomet 3i (Klinika Platinum/Wrocław) oraz Straumann z implantami, które zapewniają szybkie wgajanie od 4–6 tygodni (Gabinety Stomatologiczne Denta/Wrocław). Dla porównania, całkowity koszt odbudowy zęba na implancie w UE to kwota rzędu 1600–2400 Euro, w tym implantacja: 1000–1500 Euro oraz protetyka: 600–900 Euro. W Wielkiej Brytanii natomiast, za pojedynczy implant zapłacimy ok. 15 tys. złotych. Doceniają to zagraniczni pacjenci, którzy coraz częściej decydują się na leczenie w naszym kraju. Rynek implantów w Polsce ma ogromny potencjał, o czym świadczy dynamiczny jego wzrost w ostatnim czasie oraz fakt, że coraz więcej gabinetów korzysta już z różnych systemów finansowania zabiegów. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Nowe zęby na kredyt

Kredytowanie zabiegów implantologii dentystycznej umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie leczenia pomimo braku środków na jednorazową opłatę i pozwala spłacać leczenie w nisko oprocentowanych ratach. Ten system finansowania zabiegów jest najlepszym rozwiązaniem przede wszystkim dla ludzi aktywnych, którzy inwestują w swój wygląd bo tego wymaga ich praca. Ponadto, jeśli leczenie zaplanowane jest na dłuższy okres czasu, co wiąże się z większymi wydatkami, łatwiej zapłacić miesięczna ratę, niż sfinansować całość za gotówkę. W  Polsce działa obecnie blisko 1000 gabinetów stomatologicznych, które na stałe współpracują z bankami, m.in. z Santander Consumer Bank S.A., który oferuje niskooprocentowany system rat Santander. Formalności związane z kredytem zwykle trwają krótko i dopełniane są na miejscu, w gabinecie. Po konsultacji lekarskiej i zaplanowaniu leczenia stomatologicznego można złożyć wniosek kredytowy, a po symulacji samodzielnie podjąć decyzję o ilości i wysokości rat. By podpisać umowę kredytową wystarczy dowód osobisty oraz – co już indywidualnie ustalają gabinety – zaświadczenie o zarobkach.

Oprocentowanie kredytu za każdy miesiąc spłaty wynosi od 0,1% (Clinident/Wrocław) do 0,8% (Fabdent/Warszawa) lub w systemie 10x0% (NZOZ Dental Medicenter /Warszawa, Denta Medica/ Łódź). Okres finansowania usług w systemie ratalnym wynosi zwykle od 6 miesięcy do 4 lat, a minimalna wysokość kredytu np. w Gabinecie Fabdent z Warszawy to 1000 PLN, zaś maksymalna to 30000 PLN (koszt leczenia wraz z odsetkami) bez konieczności udziału własnego.

Przyglądając się poniższej symulacji można zobaczyć, jak wysokie koszty początkowe leczenia w systemie ratalnym mogą wesprzeć najpilniejsze potrzeby związane ze zdrowiem i wyglądem:

  •           5 implantów w systemie Osteoplant:* - łączna kwota kredytu – 21 500 PLN
  • okres – 24 raty, wysokość raty – 1134,42 PLN,
  • okres – 36 rat (maksymalny czas spłaty przy tej kwocie), wysokość raty – 841,72 PLN
  •           4 implanty w systemie 3i: ** łączna kwota kredytu – 24 000 PLN
  • okres – 48 rat, wysokość raty – 723,98 PLN
  •           4 implanty w systemie MIS: ** łączna kwota kredytu – 18 000 PLN przy wpłacie własnej w wysokości 700 PLN,
  • okres – 36 rat, wysokość raty – 647,94 PLN

*symulacja na podstawie gabinetu z Wrocławia przy oprocentowaniu miesięcznej raty 0,1%

Implanty stomatologiczne
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

**symulacje mają charakter orientacyjny i zostały przeprowadzona na podstawie symulatora e-raty Santander Consumer Bank S.A. gabinetu z Warszawy przy oprocentowaniu kredytu 0,8% za każdy miesiąc spłaty.

Dodaj komentarz

Implanty - nowoczesne uzupełnienia protetyczne

Implanty - nowoczesne uzupełnienia protetyczne

Implanty stomatologiczne to przełomowa technologia umożliwiająca pacjentom odzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu o naturalnym wyglądzie. Mogą stanowić podstawę pojedynczego zęba, jak również bazę dla kompleksowego uzupełnienia... więcej »

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

Implanty zębowe to nowoczesne uzupełnienia protetyczne, coraz powszechniej stosowane w stomatologii do odtwarzania ubytków zębowych. Pozwalają odzyskać piękny, pełny uśmiech nie tylko osobom, które utraciły jeden ząb: z zastosowaniem... więcej »

Implanty: nowe, lepsze zęby?

Implanty: nowe, lepsze zęby?

Piękny uśmiech to przede wszystkim uśmiech kompletny. Żadne wady uzębienia nie rzutują tak bardzo na nasz wygląd jak braki zębowe: zęby mogą mieć różne odcienie, nie muszą też być idealnie równe i proste, najważniejsze jednak, by podczas... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.